Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Покупка Insigna бензин 1.8 или 2.8Т 2009/2010

stivanov снимка stivanov 25 януари 2021 - 08:24

Здравейте,

Дойде време да сменям старата кола и се колебая между двата двигателя 1.8 140 к.с. и 2.8Т 260 к.с. на Инсигния комби 2009/2010 година

Иска ми се да сложа АГУ до колкото виждам от аутодата и двата двигателя са многоточков инжекцион и би трябвало да са безпроблеми на газ моля за мнения ако не съм прав.
Относно двигателите 1.8(140) надежден ли е как се усеща с това купе, не държа колата да излита - семеен автомобил е и все пак комфорта от нормалното изпреварване ми се иска да не го губя на първият баир.
Не съм карал двигател с турбина този 2.8Т проблемен ли е ?

Като цяло всякакви мнения са добре дошли, благодаря ви предварително :)
Отговори

Bareto снимка Bareto 25 януари 2021 - 09:23

Здравей колега, двата цитирани от теб двигателя са в двете крайности, т.е. един от най-слабите 1,8 атмосферен и най-мощния вариант 2,8 V6, че и турбо. Много са несъпоставими като технически параметри, иначе 1,8 може да го сравняваш с 1,4Т или 1,6Т. За това купе ако искаш безпроблемно изпреварване, от двата варианта трябва да гледаш V6-така. Освен това въпреки че го водят подходящ за газ 1,8 се оказва капризен и на повечето които са го направили им създава доста неприятности, затова и аз се отказах от газта. Аз на твое място за бензинов мотор бих избрал златната среда за Insignia, която според мен е 2.0 Turbo, който става и на газ.
Мнението беше редактирано от Bareto: 26 януари 2021 - 08:54
Отговори

benzy снимка benzy 25 януари 2021 - 10:41

Няма място за сравнение просто, ако можеш да си позволиш 2.8 взимай.
Това комби е почти 2 тона и 1.8 просто си няма достатъчно въртящ момент, бих казал по-добре 1.4 турбо отколкото 1.8, все пак дава 15тина% повече тяга още от ниските обороти... но според мен в Инсигния трябва да почваш минимум от 1.6 турбо да гледаш бензиновите.
Идеята на колегата Bareto никак не е лоша - с 2.0 турбо може да избегнеш и 4х4, което си е капризна система. Но пак, ако можеш да си позволиш някой лев горник разходи кефа от V6 си е друга работа :)
Мнението беше редактирано от benzy: 25 януари 2021 - 10:47
Отговори

stivanov снимка stivanov 25 януари 2021 - 11:27

Благодаря колеги, до колкото прочетох 2.0T двигателя е с директно впръскване и варианта на газ се оскапява значително без особени гаранции. Честно казано 4х4 също не ми е приоритет и все пак не го имам за недостатък.

2009/2010 бензиновите мотори са с някакви проблеми вярно ли е и за каква модификация да гледам ?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 януари 2021 - 12:04

За 1.6 става дума. Рано или късно имат проблем с бутало, а не се знае след него какво ще се повлече.
Тъй като лично аз не съм фен на малолитражки - не бих ти казал да вземаш 1.4 турбо, поне не и в Инсигния.
Затова като ще слагаш газ, какво ти пука че е 6-так? Вземай една Вейка и си свиркай. Освен това, ще видиш какво е да имаш и турбина под ръка. Особено на голям мотор.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 януари 2021 - 12:11
Отговори

stivanov снимка stivanov 25 януари 2021 - 12:49

Можете ли да ми препоръчате сервиз във Велико Търново и региона където да я обслужат и да ми я гледат - с официалния имам лоши спомени?
Отговори

stivanov снимка stivanov 30 януари 2021 - 21:47

Благодаря на всички за коментарите, горд собственик съм на 2.8Т. Прекрасен автомобил , на който се радваме цялото семейство. Специални благодарности на Auto Studio X, които бяха изключително отзивчиви и след оглед отделиха време и за обслужване при закупуване на автомобилът. Успех на всички и дълги километри :)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 февруари 2021 - 13:43

Честито ти. Сега остава да се преместиш в раздела за газови уредби, за да питаш там какво ще е подходящо за 2.8-цата. Романо ли, нещо друго ли - те ще ти кажат.

После ще ни благодариш, че не си взел 1.8, а си добавил още 1000 кубика отгоре.
Отговори

Dowper снимка Dowper 02 февруари 2021 - 14:22

 stivanov, на 25 януари 2021 - 12:49, каза:

Можете ли да ми препоръчате сервиз във Велико Търново и региона където да я обслужат и да ми я гледат - с официалния имам лоши спомени?


Може ли да споделиш какви проблеми си имал с Оникса?
Отговори

stivanov снимка stivanov 03 февруари 2021 - 17:30

 Д-и-м-о-в, на 01 февруари 2021 - 13:43, каза:

Честито ти. Сега остава да се преместиш в раздела за газови уредби, за да питаш там какво ще е подходящо за 2.8-цата. Романо ли, нещо друго ли - те ще ти кажат.

После ще ни благодариш, че не си взел 1.8, а си добавил още 1000 кубика отгоре.


Има майстор във Велико Търново под КАТ всички много го хвалят имам и познати с АГУ при него и ще съм там и аз.

 Dowper, на 02 февруари 2021 - 14:22, каза:

Може ли да споделиш какви проблеми си имал с Оникса?



Опит имам само с техния сервиз в София, честно казано не го намирам на картата, но преди 4-5 години съм сигурен,че съществуваще преди изхода на околовръстния път в Младост. Та драмата тогава беше,че ми обявиха 400 лв за смяна на накладки и предни дискове на моята Astra G 2000 година, след отказ платих 20 лв диагностика и при познат оправихме проблема - запекъл десен спирачен апарат. 80 лв ми струваше цялото удоволствие с новите накладки. Възможно е и да не съм обективен предпочитам да избягвам официалният сервиз при възможност.

Търся оригинална навигация сега моята няма България на нея, някакви идеи от къде да намеря такава за DVD 800 NAVI ?
Мнението беше редактирано от stivanov: 03 февруари 2021 - 17:31
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg