Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Впечатления от Херц DSK 165

nickybg87 снимка nickybg87 20 март 2007 - 21:45

Здравейте. Имам е тия елипси http://www.avitel-bg...p?ArticleID=683. Мисля да вземе ето тези херцове за предна линия: http://www.avitel-bg...?ArticleID=1058. И така тези 4 говорителя мисля да ги храня ей с това усилвателче: http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09017922. За елипсите съм сигурен, че ще му издържат и че ще свирят много добре с него. Въпроса ми е дали херцовете ще издържат и дали ще стане добре...? Пък по натам може и да взема бас-че с още един едноканален усилвател...
Отговори

Maiky снимка Maiky 20 март 2007 - 21:49

Аз имам същия усилвател и гарантирам, че става за колоните. Иначе за Херц-а, бих ти предложил по скъпите вариянти, защото все пак веднъж ги купуваш, но всеки ден ги слушаш. В Неделя ако се видим може да поговорим по темата. Знам още един "Бугат" тип, който ще си каже мнението. :nau:

пс: Предните колони не са ли ти 165мм? 130мм са ми на мен в задните врати!
Отговори

nickybg87 снимка nickybg87 20 март 2007 - 21:56

Ми не знам честно да ти кажа колко са. Или са 13 или 17...не съм сигурен :nau:
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 20 март 2007 - 22:20

Предните колони не са ли ти 165мм?


точно толкова са , но като и при астра Ф има значение на дълбочината на говорителя за предните врати щото ако сложиш много дълбок няма да можеш да си свалиш стъклата отпреде до долу ще опират :nau:
Отговори

Maiky снимка Maiky 20 март 2007 - 22:40

165mm са. Ще ти трябват и фланци. Аз имам едни от Авител, които няма да използвам, тала че ако искаш може да се разберем за тях. В кутия са неотваряни :nau: . И пак ти казвам, помисли за по-скъпите модели. Иначе Херц е марката!
Отговори

bugatti снимка bugatti 20 март 2007 - 22:50

Maiky, на Mar 20 2007, 09:49 PM, каза:

Знам още един "Бугат" тип, който ще си каже мнението.
 

Аве аз си го казах ма на пича не му се разделят големи суми от сърцето :3: :nau:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 20 март 2007 - 22:53

Ми мойто DSK 165 добре си думка, доволен съм :nau:
Отговори

Maiky снимка Maiky 20 март 2007 - 23:03

vassil_bk, на Mar 20 2007, 10:53 PM, каза:

Ми мойто DSK 165 добре си думка, доволен съм :3:
 


Мишок, знаех че ще се обадиш. Момчето обаче иска да ги пусне през усилвател и е по добре да вземе нещо по-по, не баш най,защото е 400лв. Но до 250лв ще се включи, пък съм сигурен че ще остане доволен после. Иначе знаем, че твойте думкат яко, ама я кажи че и отзад си имаш. Та си думка двойно по-яко при теб. :nau:

пс: Ела да се видим, че те забравих бре лисицо!!!
Отговори

bugatti снимка bugatti 20 март 2007 - 23:05

А ко разбирате под "думка" :nau:
Отговори

nickybg87 снимка nickybg87 20 март 2007 - 23:25

Ами щом сте сигурни че са 165 значи ще се ориентирам към тези: http://www.avitel-bg...?ArticleID=1059 . За повече просто нямам, не че не искам. Просто сега като си взех колата ме чака всеки месец вноска по 200 лева и няма да ми е лесно. Та значи колонките са 109 кинта в Авител. Усилвателя е 179 в Техномаркет и малко за материали и работа и те станаха 350 лв. което ми е тоталния максимум за момента. Пък по-натам ще мисля и за едноканален усилвател и бас.

Maiky какво представляват тия фланци...ако наистина са нужни и го даваш изгодно, що пък да не ги взема. Утре ще ходиш ли на Екото. Аз ще направя всичко възможно да се измъкна от работа на време и да мина.
Отговори

bugatti снимка bugatti 20 март 2007 - 23:27

Брат кажи къв амп искаш тея в техномаркетите не са мноо оферта да видиме дали не мое да се земе от авител нещо
Отговори

nickybg87 снимка nickybg87 20 март 2007 - 23:30

В първия пост съм го показал -> blaupunkt-а
Отговори

Maiky снимка Maiky 21 март 2007 - 10:16

Не разбирам за какво ти е Блаупункт-а сега, след като тези колони се хранят перфектно без усилвател. Това имах предвид, като казах да вземеш по-скъпи колони, така ще спестиш парите и за окабеляването! А за кабели най-евтиния вариянт ти е 50лв. И имай предвид, че този усилвател е хубав за колони, но за суб ще ти трябва друг. Аз си бях вързал суб-акъм Блаупункт-а и като сложих един Ланзар (10x Bigatti) разбрах, че и в моята кола има музика. Така че помисли по този вариянт. Няма да усетиш разлика дали си със или без усилвател с този модел на Херц. А за фланците ще си ги метна в багажника и ако довечера си на Еко-то ще ти ги покажа. Те със сигурност ще ти трябват. :nau:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 21 март 2007 - 10:28

bugatti, на Mar 20 2007, 11:05 PM, каза:

А ко разбирате под "думка"  :3:
Като затвориш вратите и прозорците и като усилиш на 20 (от 50) се чува всичко от музиката, стига да е качествена :nau: Все пак ме хваща срам да оглушавам цялото кръстовище с мойта музика :icon1_redface: А с конфигурацийката ми за момента в колата се чува доста качествен звук, има си и плътен мек бас. Все пак вратите на Вектрата са малко по-дебели от тези на Астра Ф и Вектра А и мисля, че тези колони пасват идеално.

П.П. Според мен, ако ще се слага усилвател и бас, няма нужда да се връзват и говорителите от купето към него. Те си се пускат линейно, а само баса се бриджосва и всичко ще е на 6+ :3: Все пак щом човека не иска да дава прекалено много пари, да си смени предната линия и да види дали е добре. Току виж останал доволен. Ако иска още пауър - слага бас и готово :3:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 21 март 2007 - 10:53

Имам един въпрос аз: има ли говорители под задните прозорци - там дето трябва да са задните врати? Ако има, махаш елипсите и подменяш и тях. Това като допълнително съветче :nau: макар ще бъда оплют за това, така или иначе :b010:
Отговори

nickybg87 снимка nickybg87 21 март 2007 - 20:51

Имам говорители под задните прозорци. Те обаче са 13-ки и не знам дали да си давам хубавите елипси за да слагам там някви други...За сега както казваш ще сменя предната линия само. Ще подрънка една седмица така с елипсите и предната линия(без усилвател) и после ще преценя какво да правя. След известно време като видя как е ще "съживя" темата :nau:
Отговори

bugatti снимка bugatti 23 март 2007 - 23:58

Ко стана ....има ли развитие по темата....
Отговори

nickybg87 снимка nickybg87 24 март 2007 - 15:38

Ми купих DSK 165 от Авител, намерих си и едни фланци безплатно от един приятел(сори Maiky, но твоите няма да ми трябват :19a: ), обаче тия от сервиза им ми викат, че чак във вторник могат да ми ги монтират...ебаси. Ако има някой навит да монтира едни предни колони да свирка :19a: (То има и кора да се прави и на нея да се слагат елипсите ама тва е отделен въпрос, поне предните да сложа...)
Отговори

Maiky снимка Maiky 24 март 2007 - 16:37

Te фланците и без това отидоха в друг колега! Иначе ти казах, монтажа е лесен! Само сваляш кората и действаш! :19a:
Отговори

nickybg87 снимка nickybg87 28 март 2007 - 06:50

Такаа...значи вече всичко е монтирано и мога да кажа, че просто имам различна музика с Херцовете отпред :25: . Много добре свири всичко, с много приличен бас, но все пак с туба ще си е "друга рАкия" :25: , защото тогава мисля да отрежа на 4-те колони ниските, които сега правят проблеми при повече увеличаване и кривят. Та мисля, че като ниските се прехвърлят само на суба ще стане мнооо яко. Между другото днес трябва да завънна на един от тунинг.бг форума да се видиме да ми показва един усилвател. Lanzar Vibe 420 го продава за 200 лева. 4Х100 RMS, обаче е без гаранция,защото бил купуван от чужбина(иначе каза че е на 3,4 месеца и бил супер запазен). Много ме е страх нещо да няма прецакано или изгоряло по него, иначе мисля че цената е добра, а ако смъкна още 20 лева ще е направо пушка. Но кажете плс кво да гледам за да се уверя, че е читав усилвателя??? Жалко, че няма кой да взема с мен, който повече разбира.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg