Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Досадно дрънкане в предницата

Vas снимка Vas 27 март 2011 - 15:47

Отпред в ляво като карам в дупки или павета нещо дрънка, а като натисна спирачките дори и на наравности да карам дрънкането спира!? Какъв може да е проблема, защото е доста досадно
На скоро сменях биалетки и лагери.
Колата е Астра Ф седан
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 27 март 2011 - 15:53

Единственото нещо, което ми идва на ум е.. случая с един приятел, имаше подобни "симптоми" преди време. Значи, бяха се откачили едни пластинки на накладките и се получаваше тва дрънчане. Сума майстори обиколи и никой нищо неможа да измисли, един обаче успя да разгадае мистериозната загадка.. :biggrin:
Отговори

Vas снимка Vas 27 март 2011 - 16:11

Накладките ги сменях ако не се лъжа преди нова година, като е затворен прозореца нищо не се чуда, но сега като се оправя време е нещи страшно.
Ще разпитам изявените майстори в града дали знаят за тези пластини
Отговори

детеборе снимка детеборе 27 март 2011 - 17:39

100% проблема е в накладките и както е казал колегата по горе въпросните пружини!
Отговори

Vas снимка Vas 02 април 2011 - 00:00

А могат ли да се намерят само тези пластини или трябва да сменям целите накладки?
Отговори

tigarat снимка tigarat 05 април 2011 - 20:44

по моргите ги имат такива пластинки, най - вероятно, като си сменял накладките, не си ги закачил както трябва и са паднали. Сега ти дрънчи накладката в супорта.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 07 март 2012 - 18:44

Ха сега да видите.. съветвам аз колегата, пък нещеш ли - днес се оказах в подобен "капан". Проблема ми идва от следното - забелязах напоследък един паразитен и много, МНОГО лек шум от предницата, като леко хлопкане по малки (САМО малки) неравности, когато колелото се отклонява във вертикално положение (нагоре-надолу). Бях решил, че дошло време на шарнира или късия кормилен накрайник, но при сваляне на гумите и джантите днес забелязах, че на предния апарат му хлопка накладаката, дето е от вътрешната страна. Проблема е, че до сега не съм разглобявал спирачния апарат за смяна или "ремонт" на накладките. Ще ме посъветвате ли от къде да запозчна или къде да гледам аз за въпросната пластинка/пружинка, за да отстраня въпросното хлопкане ? :unsure:
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 07 март 2012 - 19:38

Освен накладките има и друга възможна причина, и то супорта. При мен дрънка от супортите и какъв е проблема. Двата болта с които се разглабя самия супорт(тези които развиваш за да си смениш накладките) се изяждат или разбиват и се получава луфт между супорта и болтовете. При мен толкова са се разбили въпросните болтове че супорта като го хвана и го размърдам нагоре-надолу доооста силно шава все едно не е завит.
Провери и това, просто хвани супорта и се пробвай да го размърдаш нагоре надулу ако има луфт значи оттам ти дрънка.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 07 март 2012 - 20:01

 Й.Атанасов, на 07 март 2012 - 19:38, каза:



-Не е супорта. Него много пъти го мъча, по-рано когато го стъргах с телена четка (боядисвах го), днеска го клатих насам-натам, но е стабилен. Просто самата накладка, тази вътрешната дето е.. тя се клати като провра пръста си в дупката на супорта отпред.

Да попитам - има ли някакъв проблем, ако покарам оше малко така, щото съм замислил като се постопли още малко времето да сменя предните накладки ?
Отговори

topliq снимка topliq 07 март 2012 - 20:32

 DALGONSKi, на 07 март 2012 - 20:01, каза:

-Не е супорта. Него много пъти го мъча, по-рано когато го стъргах с телена четка (боядисвах го), днеска го клатих насам-натам, но е стабилен. Просто самата накладка, тази вътрешната дето е.. тя се клати като провра пръста си в дупката на супорта отпред.

Да попитам - има ли някакъв проблем, ако покарам оше малко така, щото съм замислил като се постопли още малко времето да сменя предните накладки ?


няма смисал да се оглеждаш и да я търсиш,сваляш гумата и тя ти се оцъкля:)
това е една тел дълга е близо една петя
ако я няма телта или просто от топлината се е растегнала се получава това хлопкане
има ги по магазините и е хубаво,когато се сменят наклатките да се сменят и те
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 март 2012 - 07:41

Накладката от вътрешната страна на апарата има пластинка на самата нея която я задържа в кухината на спирачното бутало. Много вероятно е да се е отлепила с годините, не е проблем да се кара така, телта е само за предната накладка и се купува отделно от накладките.
Поздрави!
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 08 март 2012 - 08:23

Ясно, ще погледна от другата страна как е, там мисля всичко е наред. А да попитам - трябва ли да се разглоби супорта за да излезе например накладката, че да се подложи и тая тел ? И наистина ли я продаат отделно от накладките ???
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 март 2012 - 16:53

Отделно се продава разбира се , ето как изглежда http://drive.bg/prod...43&ModelId=8999 все едно да ти поставят и ремонтен комплект в кутията с накладките. Пружината/телта се поставя без разглобяване на съпорта.
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 08 март 2012 - 17:35

 DALGONSKi, на 08 март 2012 - 08:23, каза:

Ясно, ще погледна от другата страна как е, там мисля всичко е наред. А да попитам - трябва ли да се разглоби супорта за да излезе например накладката, че да се подложи и тая тел ? И наистина ли я продаат отделно от накладките ???

Трябва да се разглоби супорта за да стигнеш до накладките, на шестограм 7 мм. е,
а пластината с външната накладка си е към накладката при Astra-G
Мнението беше редактирано от Н-И-К-И: 08 март 2012 - 18:19
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 март 2012 - 18:42

 Н-И-К-И, на 08 март 2012 - 17:35, каза:


За пластината която е на самата накладка ли говориш(защото тя е за вътрешната на накладка) или за телообразната скоба?
Поздрави!
Въпроса беше към цитирания колега.
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 22 март 2012 - 07:53
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 21 март 2012 - 18:54

 Rosen Popov, на 08 март 2012 - 18:42, каза:

За пластината която е на самата накладка ли говориш(защото тя е за вътрешната на накладка) или за телообразната скоба?
Поздрави!


-Точно за телообразната скоба става въпрос, малко по-горе в темата един колега е дал линк към интернет магазин. Остава само да ми кажете как наистина се поставя - разглабя ли се супорта, или се надяват както си е така !? :confused:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 22 март 2012 - 07:50

То аз съм дал линка за телообразната скоба :icon_wink2:. Скобата си се слага без разглобяване на супорта, за смяна на накладките си го развиваш от водачите му и ще видиш, и скобата която се заклещва в кухината на буталото-тя си е залепена на двете накладки в комплекта. Виждал съм монтаж на накладките с завъртяни такива-накладките с пластинките на тях гледат навънка-сигурно на собственика му се е сторило фешън :biggrin: .
Ето и нагледен пример как се сваля скобата Публикувано изображение
Снимката е на колегата Rusin Atanasov от негова тема.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 22 март 2012 - 09:24

Благодаря много! При мен обаче скобата явно е от вътрешната страна на супорта, но предполагам по аналогичен начин се слага/сваля и държи накладката. Остава да пристигнат теловете и направо сменявам накладките + теловете за новите накладки и това е! Благодаря много, наистина! :drinks:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 22 март 2012 - 17:36

Стига бе човек, от вътрешната страна какво да прави тази скоба? Тези скоби държат накладките да не потропват, едната е на задната накладка-другата трябва да е същата като тази която съм ти постнал за предната(то и в линка ми се вижда, че е същата), ако липсват скобите и на двата супорта, погледни за фабричните им отвори на супорта. Следващия път като решиш да сваляш предна гума, ако имаш възможност, ще се радвам да постнеш снимка на спирачният си апарат, та да разнищим тази система до край.
Поздрави и Успех :icon_wink2:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 22 март 2012 - 17:42

Хаа! Ми то на мен ми клопат вътрешните накладки на предните апарати бе !? Тея от външната страна са си добре, а аз гумите ги свалям през ден вече, за норматив! Чакам само един колега от форума да ми прати скобите и ше сваля гумите.. може да снимам кое и как и тогава да ти покажа за какво става въпрос. Но съм 100% сигурен, че такива телообразни скоби нямам, и че точно вътрешните накладки ми хлопат, даже понякога в движение присвирват, щото не са уплътнени.. :confused:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg