Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Грешка 94

Prilo снимка Prilo 01 септември 2008 - 12:17

Това изписа самодиагностиката.
Ясно е, че е високо напрежение на т.нар. датчик на Хол.
Възникна след поредната цедка.Не е моментно явление.Чистенето не помага.
Искам да знам какво го поражда и как да го оправя, без да подменям датчика.
Някой ако се е сблъсквал.....
Отговори

Prilo снимка Prilo 03 септември 2008 - 07:26

Тъй......Снощи замалко да остана на пътя.Заби муцуна, захлипа, заподскача.....стрелката на оборотомера почна да танцува.......и взе че и светнаха всички лампи и туй тооооо.
Като се поохлади пак запали с триста зора и айде към къщи.По пътя го направи още веднъж и след това се прибрах.
Странното е, че клапаните тракаха, сякаш хидрокомпенсаторите не се пълнят.
Днес ще прегледам ангренажа как е.Струва ми се е прескочил зъб, ама дано да бъркам.
Дано се размина само с датчик на коляновия вал!
Отговори

Prilo снимка Prilo 07 септември 2008 - 12:19

Такааааа.......Почвам вече а се нерва :newsm05_41:
Смених датчик на коляновия вал за 80лв а се оказа, че не е бил повреден.
Остава да е другия - на разпределителния вал.Ако и той не е.....не знам кой вече ще е.
Интересното е, че като е студена няма проблеми.Само че позагрее ли и почва с чалъмите, докато не угасне.
Някой знае ли със сигурност кой датчик е този HALL EFFECT SWITCH, че да не сменям пак бадева?
Отговори

FESTA снимка FESTA 07 септември 2008 - 16:31

Колега и аз имам подобен проблем но не ми изписва грешка и на диагностика не показва нищо мене ме насочиха към бензинова помпа щото като почне да прекъсва сякаш ми свършва бензина и кара с последното стрелките почват да подскачат и почва колата на 3 цилиндара да работи и накрая вече препатква и край. И при мен започна само в най големите жеги да го прави но вече е почти постоянно явление смених бензиновата помпа но не е от нея.А когато огасне оставям я малко да си почине и пак си тръгва нормално. При тебе същото ли е ?
Отговори

Prilo снимка Prilo 08 септември 2008 - 07:07

 FESTA, на Sep 7 2008, 05:31 PM, каза:

Колега и аз имам подобен проблем но не ми изписва грешка и на диагностика не показва нищо мене ме насочиха към бензинова помпа щото като почне да прекъсва сякаш ми свършва бензина и кара с последното стрелките почват да подскачат и почва колата на 3 цилиндара да работи и накрая вече препатква и край. И при мен започна само в най големите жеги да го прави но вече е почти постоянно явление смених бензиновата помпа но не е от нея.А когато огасне оставям я малко да си почине и пак си тръгва нормално. При тебе същото ли е ?

Абсолютно :beer: Довечера съм на диагностика.Ще видим къде точно е проблема и ще пиша.
Отговори

HegeJl4o снимка HegeJl4o 08 септември 2008 - 18:55

Колега сега идвам отъ диагностика грешка 94 късо съединение на дадчика на хол намира се до дистребуторната капачка ако повредата е такава неможе да се изтрие грешката без да смениш дадчика поне така ми каза човека който ми прави диагностиката
дано съм помогнал
Отговори

FESTA снимка FESTA 09 септември 2008 - 00:20

Днес ми даде грешки
66 Carbon Monoxide (CO) potentiomenter High voltage
73 Air Flow sensor (AFS) Low voltage

Дали е възможно проблема да е от това ако не се лъжа едното е дебитомер а другото нямам идея къде да го търся
Отговори

Prilo снимка Prilo 09 септември 2008 - 07:12

Снощи и аз бях на диагностика.Същите грешки като при кламер-теста.
Обаче!!!....Замерихме напреженията на акомулатора и на алтернатора.Последният зарежда с 12.9 - 13.0V. Трябвало под 13.8 да не пада и над 14.2 да не качва.
Пича почна да ми обяснява, че динамото не зареждало добре и след като покарам малко напрежението падало под критичните 10V и електрониката отказвала.За това ми гаснела колата.Като съм я оставел за 10-на минути да се повъзбуди пак акомулатора тогава пак тръгвала, докато отново не се разреди.Мене малко ме съмнява тая работа, но все пак с 300 зора свалих динамото и тази сутрин го оставих на ремонт.Да видим от там кво ще излезе.
Също каза, че ако от там не се оправи да си сменям тогава датчика, но от опит с други кенефи, като моя бил 90% сигурен, че от динамото ми е проблема.Все пак човека си е профи.Няма кво да споря.
Да го е**, у тоците ич ме няма.Да е желязо проблема няма се запъна, ама тия електроники......
Отговори

HegeJl4o снимка HegeJl4o 09 септември 2008 - 11:11

 Prilo, на Sep 9 2008, 08:12 AM, каза:

Снощи и аз бях на диагностика.Същите грешки като при кламер-теста.
Обаче!!!....Замерихме напреженията на акомулатора и на алтернатора.Последният зарежда с 12.9 - 13.0V. Трябвало под 13.8 да не пада и над 14.2 да не качва.
Пича почна да ми обяснява, че динамото не зареждало добре и след като покарам малко напрежението падало под критичните 10V и електрониката отказвала.За това ми гаснела колата.Като съм я оставел за 10-на минути да се повъзбуди пак акомулатора тогава пак тръгвала, докато отново не се разреди.Мене малко ме съмнява тая работа, но все пак с 300 зора свалих динамото и тази сутрин го оставих на ремонт.Да видим от там кво ще излезе.
Също каза, че ако от там не се оправи да си сменям тогава датчика, но от опит с други кенефи, като моя бил 90% сигурен, че от динамото ми е проблема.Все пак човека си е профи.Няма кво да споря.
Да го е**, у тоците ич ме няма.Да е желязо проблема няма се запъна, ама тия електроники......

колега и аз мунах през това вече и на мен ми прави същите мизерии карам си и като каже че гаснеее и край огасва чакам няколко мин паля и продалжавам без проблем мен ме напътиха кабели свещи и се оправи
Отговори

FESTA снимка FESTA 09 септември 2008 - 16:44

Ами колега аз още като я взех колата и смених реле регулатор и четки на динамото но може и нацяло да е здало апък с кабели и свещи не стана номера . И аз си мислих че ще е от свещи ама не можах да се размина тънко. Но това с динамото ми звучи логично защото като почне този проблем започва и лампичката на динамото да маждука което донякаде обяснява и играенето на оборотомера
Отговори

Prilo снимка Prilo 10 септември 2008 - 07:34

 FESTA, на Sep 9 2008, 05:44 PM, каза:

Ами колега аз още като я взех колата и смених реле регулатор и четки на динамото но може и нацяло да е здало апък с кабели и свещи не стана номера . И аз си мислих че ще е от свещи ама не можах да се размина тънко. Но това с динамото ми звучи логично защото като почне този проблем започва и лампичката на динамото да маждука което донякаде обяснява и играенето на оборотомера

Е да, ама не.Сетих се аз вчера, че с една Сиера без динамо, само на акомулатор сме ходили до Бургас и ни остави чак на връщане, на Поморие.Няма как тука да ми гасне за 15 мин и като спре, стартера да върти като луд, пък всъщност ток да не стига :beer: Това са глупости.
Взех си стартера обратно.Мастера вика, че зареждал пушка.Искаше днес цялата кола да му карам.Почнах аз да монтирам стартер.Докато го монтирам зяпам казанчето за водата, с извадения му маркуч и се ядосвам, че и антифриз трябва да купувам, щото то и без това беше маааалко под минимума. Е ТОГАВА МИ СВЕТНА!!!!!
Навремето с една чужда Вектра А 1.6 моно, бяхме ходили до Варна и така гаснеше, охлаждаше, палеше, после пак гаснеше......и така 5...6 пъти.Като и сипахме вода (щото Вектрата нямаше грам в казана) се оправи.Спря да гасне.
Викам си "Чакай да налея и аз вода, пък да видим". Ако щете вярвайте - снощи съм издухал 5 кила бензин да обикалям из града, посред нощ. Да чукна на дърво - не е гаснела.Днес съм с нея отново. Няма гаснене.
Чек енджина, обаче свети. Все пак датчика ми е за смяна.Ама поне не ми гасне. Дано не е от по-хладното време. Дано проблема да е бил в ниското ниво на водата. Някъде бях видял картата на ЕКУ-то, за зависимостта на оборотите на празен ход от температурата на водата. Като стигнеше някви критични стойности и оборотите трябваше да се сведат до 0. Може да не го описвам съвсем точно, но по спомен беше така. Може заради ниското ниво на водата ЕКУ-то да е гасило само мотора, щото термодатчика е засичал прекалено висока температура. Аз на стрелката вътре няма как да го видя това, понеже нейният датчик е прецакан и показва много по-ниска температура от реалната.
Днес ще продължа с тестовете и ще си купя нов датчик, на бай ти Хол.Утре ще пиша какво и как.
Отговори

Prilo снимка Prilo 11 септември 2008 - 07:19

Вчера филма продължи :beer:
Тръгвам аз от работа, доволен-предоволен, че вече котора ми не гасне.Взимам и един колега, да го прибера.Все пак колата си бачкаше предната вечер и на следващата сутрин без грижи.Карам, карам.....на 1/3 от пътя решаваме да светнем всички лампи и да спрем :beer: Авариини.......Чакай....Чакай....още чакай......Поизстина малко -> запали, аха тръгна.Псувам под мустак.
Колегат ами вика: "Я ме остави на Париж.Аз ще повървя от там пеша - ходи ми се." Добре че не беше колежка.
Оставям го на Париж и цепя към Олимпа.На кръстовището на Олимп аз съм първа кола, средна лента, УГАСНАЛ!!! Час пик.....коли......каруци.....румънци....мангафути.....пе'ераси.....Аз съм на аварийни.Всички ме псуват и аз псувам всички.Не мога да мръдна колата, щото е леко нанагорнище - баш в средата на кръстовището.
Звъня на приятел да дойде да ме дръпне.Оня хуква да търси въже, щото и двамата нямаме.Аз като си купувах Калибра съм правил сметка, че е кола дето много върви, а не дето гасне по най-натоварените кръстовища, в пиковите часове.
Оня докато дойде изчетох един вестник и отнесох още 20 псувни....ама боли ме фара.
Кенефа взе, че пак се поохлади.Въртя -> пали - О ЧУДЕСА!!! Гааааз към мототехника.Ни мъ ибе чи съм на червено.Цепя през колоната от коли.Да се пазят - **ал съм ги.
На 500 метра от Мототехника пак гаснем.Да видиш, да не повярваш.Ама не къде да е, а точно пред главните врати на КАТ. Отвън двама джандари ми викат: "Е баш тука ли'е?" Отговарям: "Тука най-ми хареса'е (на майка ти ****)".
Мойте звънят: "Педал, нали каза на Олимпа?" - "Вече съм на КАТ, бързаци такива" Те наште се носят като на умрял душата.
Идват, закачат, дърпат.Айде у сервиза.На ти ключовете - опраяй са.Утре я искам пушка.
Прибирам се у дома смазан, щото и на работа ми беше готяну.Дъртанян почва да пее: "На остъклението на терасата се е зажулила боята, ама няма кой да го види, ако не съм аз". Аз се чудя гаечния ли да хващам, брадвата ли да хващам.....той ми тръгнал с няква си боя в някво си кюше.Хора без работа и без грижи.
На Калито съм му казал - още веднъж направи ли ми такъв въртел.....ако ще на половината път за София да съм....слизам, вадя брадвата и в капака, в тавана, в капака, в тавана.......Накрая звънвам на някоя гондола да дойде да я събере с фараша и айде за нова.
Та от цялото писане исках да кажа, че повредата не е от малко вода.Определено се влияе от температурата и определено не е от незареждане на динамото, щото стартера въртя като ненормален, поне 30 пъти.
To be continued:
Отговори

FESTA снимка FESTA 11 септември 2008 - 12:29

Оф колега колко псувни съм отнесъл и аз с тоя проблем че и светофарите и задръстванията го предизвикват като се застоиш на светофара нацяло отказва днес пак съм на диагностика в бош сервиз ще видим и там кво ще открият тоя път мисля всички датчици да замерим. А оня ден почнах нещо да ровя из инсталацията и около бубината после като я монтирах всичко закачено колата неще да пали свалих я зачистих всичко имаше и ч заголено кабелче което ме самнява да прави белите на тва до бубината комутатор ли е кво е едно малко влиза в него 1 букса и излизат 2 кабелчета синио и червено хванати за двата края на бубината че тва черженото ми е заголено в основата все едно е прегрявало и изолацията се е стопила виж и ти как си там апък може и това да е проблема :beer: Така като гледам проблема ни е един и същ и се надявам скоро да се преборим с него
Отговори

FESTA снимка FESTA 11 септември 2008 - 15:54

Колега тъкмо се връщам от диагностиката и извода беше бедна смес някаде след дебитомера ми смучи въздух и колата се мъчи да го компансира и накрая компа нацяло се предава ще пробвам сега всички гарнитури там на дросели СФИ колектори и да видим как ще е.иначе колата почна да се дави по време на диагностиката и по ел. инсталацията всичко е ок проблема е от сместта. а от там идват и грешките в датчиците. Дано тва е последното по тоя проблем :beer:
Отговори

Prilo снимка Prilo 12 септември 2008 - 07:28

Не ша да е последното.
Вчера почвам да разкапчам делкото, да си вадя датчика на Хол.Свалям дистрибуторната и от вътре изпадат някви керамични трошляци......или бял бакелит, едно от двете.
Поглеждам дистрибуторната и -> няма контактииииии.На мястото на контактите има огроооомни язви, като кълвано с чукче.Палеца е с нагорял връх.Сложих капачката от Вектрата на Калибрата. Карам, карам.....пак същия ***.Не е само от там проблема.Отделно кабелите ми са нацепени до дъно.
Сега ще купя датчик и капачка ~130лв.После ще се окаже, че и комутатора трябва да сменя, понеже той прави същите чалъми, със същите симптоми....та може и той да е виновен.След него ще трябва да сменя кабели и свещи. Абе, 500 кинта не ми мърдат.
Честито на победителите.
Да се похваля ли, че и бензиновата помпа на Вектрата сдаде багажа снощи.Ся съм само на газ.Свърши ли газта - под вода съм.

П.С. - На делкото има една пластмасова шайба с О-пръстен. Няма вадене през палеца.На Вектрата не е проблем, ама на Калибрата не ще да излезе през палеца.Явно трябва първо палеца да вадя.Ама не излиза, мамата му.Някой знае ли как се вади палец на С20ХЕ?
Отговори

FESTA снимка FESTA 14 септември 2008 - 18:59

Колега аз пък имам 1 излишна помпа нали първо си мислех че проблема е в нея :unsure: А по въпреоса с гарнитурите, разкачих колектора гарнитурата беше перфектна но извадих и рейката с дюзите и от любопитство извадих едната дюза да видя кво представлява и като се вгледах в горната и част дето е откъм рейката пълни дюзите с някви черни парченца които запушват входа им. Това ми е стори най логичното обяснение на проблема до сега. Но тия дни ще сглобя всичко и ще докладвам но все си мисля че проблема не е в електрониката.
Отговори

Prilo снимка Prilo 15 септември 2008 - 07:29

Ако ти е запушена дюзата, защо на студено ни работят кенефите, а на топло не щат?
Аз смених и комутатор.Никаква промяна. 90кинта навятъра - ей тъй, щото много ги имам и се чудя кво да ги прая.Ама карай....Един резервен комутатор никога не се знае кога ще потрябва.И резервен датчик на коляновия вал също.Общо 170 кинта бадева.
А и на всичко отгоре, като отивам да си купувам комутатор и капачка с палец от магазина, обяснявам се там с продавачите кви са ми кахърите с тоя "тор" и единия ми вика: "Една черна Калибра ли?Да не беше ти оня ден на Олимпа, първа кола в средата? Момчеееее, колко псувни отнесе ако знаеш....Побъркаха те направо." Е тъй добре ли е, питам???
Развивам свещи - чисто нови NGK с 2 плюсови електрода.Картинки направо.А като спре колата на пътя, с една резервна свещ проверих всички кабели - ток да те убие.Не е от кабели, нито от свещи, нито от капачка, палец, малец, показалец....и от бубината не ще да е.Тя или бачка или не бачка.
Снощи слязох долу с мултицета в ръка.Меря съпротивления на термодатчика и на датчика на Хол.И двете са с нормални стойности.Карам, карам (с мултицета до мене) и чакам да видя като спре кой датчика се ебава. По едно време чека засвятка пак.Спирам.Меря термодатчика - 380Ом -> нормална стойност. Меря Хола (между крачета 0 и -) -> 1.3МОм :unsure: Забележи МЕГА ОМ!!! Ако го бях измерил, като беше отказала да върви сигурно щеше да отчете безкрайно съпротивление. Преди с един го мерихме на студено, нещо към 400 и кусур Ома даде. Тоя датчик е следващият за смяна.Стискай палци наистина да е той, както си показаха диагностиката и кламер-теста.
Отговори

Prilo снимка Prilo 19 септември 2008 - 07:20

В резюме:
Още от самото начало - и кламер теста и диагностиката, показаха виновен датчик на Хол.
Аз не знаех кой от двата датчика е виновен и купих по-евтиния - 80лв. Не беше той.
Разни майстори ми откриха проблем със зареждането и от там още 10 кинта за ремонт. Добре, че са само 10.
Същите тия ми обвиниха и комутатора. Смених и него. Ся имам резервен.
Най-сетне реших да сменя същинският датчик на Хол. ->АЛЕЛУИЯ!!! За сега е.......Абе да не чува дявола ;)
Как протече цялата работа?!....Прибирам се от бач и веднага се хващам да разглобявам.Копелето е навряно на майка си в ****. То не бяха избиване на шплентове.....то не бяха подкосяване на болтчета......то не бяха разглобяване на букси. Щото тя буксата му не се вади просто "ей тъй". Разглобява се. Има си щипка и се състои от кожух и вложка.
Гледам часовника 18:45. Магазина ми бачка до 19:00. Паля Вектора. Газ като ненормален. По пътя звъня на мой човек, да им се обади в магазина, да ме изчакат - пътувам. На 300 метра от магазина оня ми звъни и ми вика, че са затворили вече - да ходя на друг магазин, на 2..3 километра в обратна посока. Ръчна....Газ....Няма легнал полицай, няма червен светофар....Таксиджиите се шашкат. Пристигам точно навреме.Спирам пред магазина, насред паркинга на един блок.
Влизам вътре. След сравнителен оглед ми дават един датчик, дето е досущ като моя. "Слагай и къпи!" - бяха думите на продавача. Плащам 128лв СУХА ПАРА, за една метална плочка с някъв пишльок на нея. Излизам да си ходя. Една жигулка и една Астра Ф са ми задръстили колата на паркинга. Почвам да търся начин да прекрача бордюра и да мина през градинката та чак на булеварда. Начин няма. Това са най-високите бордюри на света. Стигат до половината ми броня и са по целият паркинг. Вися, кисна, чакам......По едно време мислех да си тръгвам пеша, а утре да се върна за колата. Разгеле изведнъж чувам зад гърба ми как жигулката пали и изчезва. Даже нямах време да го напсувам оня. Газ към дома. Почвам да слагам датчика. Ще сложа ама друг път. Буксата му е с друг тип щипка и каналчета. ЯЯЯЯЯЯД....Умрях направо. Почвам да разглобявам букса.Вадя крачета с 300 зора. Слагам старата букса. Ако не запали не мога да го върна вече, щото му личи, че съм го бъзарал. 128лв отидоха. Слагам всичко на колата натъмно. Въртя -> О боже - запали -> Давай тестдрайв. Обикалял съм цял час из града, междуселските пътища....цедки, медки....вдигна температура -> върви си ОК :) Снощи пак. Одухах за 20 кинта бензин, но чека не светна и колата си върви.
Ся на дневен ред са хидрокомпенсаторите.Разтракаха се. И масло ще сменя. И уреди за налягане и температура на маслото ще си сложа, че и за налягането на бензина също. Както и за волтажа на генератора. Направо едно второ табло с уреди ще си нанижа в кокпита :) Да знам кво става с тоз кошер аз.
Та....От него датчик е бил проблема.....както си изписа в началото. Само дето си направих въртела да сменям други неща. Чак ме е срам, ама....дано някой почерпи от горчивият опит!
Айде лека и спорна и си сменете и Вие тия джаджи.
Отговори

FESTA снимка FESTA 20 септември 2008 - 17:37

Колега аз пък се разминах с дюзите и направо не мога да си позная колата откакто се отпушиха не го знам кво е цедки ли е кво е ама имаше и 2 дена мъки след работа с тая гарнитура на колектора че нали и него извадих. Та още едно решение на подобен проблем погледнете си и дюзите как са откъм рейката. :icon_wink2: и дано това е краят на темата
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 22 септември 2008 - 15:33

Колеги и на мен ми свети чек-енджина от известно време. След кламера - 94. Прочетох цялата тема и доколкото разбирам на вас при загрят двигател прави мизерии (гасне). Аз да чукна на дърво нямам тоя проблем засега, но се чудя според вас възможно ли е да е от разхлабената букса (днеска го установих..) или пък от факта , че съм за смяна на гърнета (двигателя се дави след 4000 оборота... не може да поема въобще). Само искам да отбележа ,че като беше малко по-топло времето (преди около седмица - две) чек-енджина ми светеше само отвреме на време - като мина през дупки светва, после като я понатисна малко - спира... :icon_wink2: Последните 2 дни като карам колата - свети непрекъснато. Работи добре колата само на около 3000 оборота (явно е , че е на авариен режим) и гори като за световно. Та колеги при вас имаше ли в началото подобни симптоми или наи-вече проблема с гасненето на двигателя е сигурен белег за заминал датчик на Хол?
ПС: колата е C20XE motronic 2.5 с разпределителя (предполагам като на колегата Prilo на калибрата)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg