Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

демонтиране на рамо на задна чистачка на Астра Г комби

vofec снимка vofec 14 май 2011 - 20:16

как се демонтира цялото рамо на задната чистачка на Астра Г комби ??
нужно ли е да махам цялата кора от вътрешната страна на багажника ??


благодаря::::.... !!!
Отговори

hudson снимка hudson 14 май 2011 - 20:28

Вдигаш пластмасовото капаче в началото на рамото, развиваш гайката и го издърпваш. Кората на багажника се сваля ако искаш да свалиш целия механизъм - редуктора с моторчето.
Отговори

vofec снимка vofec 17 май 2011 - 20:33

 hudson, на 14 май 2011 - 20:28, каза:

Вдигаш пластмасовото капаче в началото на рамото, развиваш гайката и го издърпваш. Кората на багажника се сваля ако искаш да свалиш целия механизъм - редуктора с моторчето.



това го пробвах. махнах пластмасовото капаче, развих гайката и се опитах да изнижа рамото, но е заяло. има в ценъра метално нещо, на което се вижда окислен метал или не знам как да го нарека, пръсках го със спрей за разхлбване на такива слепвания, и то два последоветелни дни -- не може и не може!?
пробвах леко да удрям от всички страни с цел да се разхлаби, но без полза. не мога да ударя силно защото ще си строша стъклото..
за това и си помислих, че е възможно от вътре да се разглабя. сега като видях какво си писал и съм озадъчен как ще го махна това смотано пластмасово рамо . . .

благодаря за бързият отговор!
Отговори

немо снимка немо 17 май 2011 - 21:42

 vofec, на 17 май 2011 - 20:33, каза:

и съм озадъчен как ще го махна това смотано пластмасово рамо . . .

Или си правиш специална скоба и се молиш да стане работата,или чупиш старото и си купуваш ново.... :smile3560: по спомен преди 3 год. задното рамо струваше към 90лв. оригинал GM........
А що се налага да го махаш?
Отговори

vofec снимка vofec 20 май 2011 - 17:04

аз ново рамо имам, купих си го по инет от Германия за 14.99 евро, с 3.90 евро доставка.
причината да го сменям е, че на старото, където се задържа/захваща пружината се е счупила една пластмаска и сега като трие(работи) и има луфт. и то не малък. бърше си на ляво и на дясно, но е като полу-откачена. съответно и натискът не е толкова голям както при здрава ..

кое трябва да счупя не разбрах?? махнал съм пластмасовата капачка, махнал съм и гайката.. но явно ръждива лепкава окислена някаква работа има по това металното (сърцевината) и то е проблема ..
Отговори

немо снимка немо 20 май 2011 - 18:13

Чупи се пластмасата около металната сърцевина,която е нанизана на оста,дето се върти.Там има конусна шлицова сглобка и кат се окисли с времето.....няма вадене.....Така и така си купил ново рамо,чупиш всичко(ама внимателно) да остане само металната втулка,дето е била част от рамото на чистачката.....после умуваш как да я извадиш без да прецакаш оста и/или шлиците....става или със някаква скоба,или с флекс(внимателно),или може би с нагряване(пак внимателно).Ако ще режеш с флекс или ще нагряваш помисли как да защитиш стъклото и капака....
Всъщност като остане само втулката в/у оста можеш да извадиш целия механизъм и да си го правиш отделно....да не прецакаш нещо по капака и/или стъклото.....
Отговори

hudson снимка hudson 20 май 2011 - 18:55

Това с нагряването го забрави - оста е метална, но зъбчатките в редуктора са пластмасови.
Мнението беше редактирано от hudson: 20 май 2011 - 21:43
Отговори

vofec снимка vofec 20 май 2011 - 21:19

БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА СЪВЕТИТЕ!!!
Ще правя нови опити почивните дни..
Все с нещо ще са ми от полза нещата, които ми казахте. Благодарен съм за помоща!!!
Ще пиша отново скоро - как са се развили нещата ..
Мнението беше редактирано от vofec: 20 май 2011 - 21:19
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 21 май 2011 - 00:30

Колега, голямата гайка, която хваща механизъма за ламарината може да ти послужи за "скоба" за изваждане. Просто я развиваш, тя опира в основата на рамото. Леко напъване на гайката и почукване по оста и по рамото правят чудеса. Ако гайката се развие преди да е опряла в основата на рамото просто пъхни между тях нещо плоско, например ключ от велосипед. Аз така съм си свалял моите рамена.
Мнението беше редактирано от 4ebura6ka: 21 май 2011 - 00:45
Отговори

vofec снимка vofec 22 май 2011 - 19:41

готово! радост!!! махнато рамо! най-после.
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ВСИЧКИ СЪВЕТИ !!! ТЕ ПОМОГНАХА !!! :)
Отговори

Гостsweep_* 12 юли 2011 - 20:26

Здравейте! Тази тема ми се стори най подходяща за питането което имам. Съвсем скоро станах собственик на Astra F комби и имам проблем със задната чистачка. Като се хване с ръка рамото в мястото, където се захваща за самата врата и се дръпне, има луфт в оста от около 3 до 4 мм . Този луфт пречи на пружината да направи нужния натиск на перото към стъклото и не чисти. Чудех се ако успея да сваля рамото от оста, може ли да се обира тази хлабина в оста или има нужда от подмяна на механизма.
Сега започвам да оглеждам колата по детайлно и се надавам, че във форума ще намеря полезна информация, както и да дам такава при първа възможност.
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 13 юли 2011 - 00:25

Почти 100% съм сигурен, че ти се е разпаднала едното от двете почти гумени уплътнения, които държат механизъма на чистачката към ламарината. това се получава от старост или прекомерно натягане. Защото се притискат една към друга под ъгъл. моята едната беше почти заминала. аз я изградих от епоксидна смола. За сега държи. Тука в темата на колегата се вижда за какво става дума, последната снимка
Отговори

Гостsweep_* 13 юли 2011 - 07:39

Благодаря колега! Почивните дни ще гледам да намеря време и да разглобя. Мога да направя снимки и ака има такава практика в клуба, на драго сърце ще ги предоставя.
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 13 юли 2011 - 08:33

Можеш, ако искаш. Качваш ги на някой сървър за снимки и пускаш линк към албума или ги прикачаш към темата с бутончетата "Връзка" или "Изображение" от лентата с бутони.
Отговори

Гостmorfias_* 05 март 2012 - 10:17

А я кажете стават ли някои други чистачки от други автомобили, че с мойто комби колям проблем. Никой не може да ми извади рамо на задна чистачка, а моето се счупи. Та съм решил от друг автомобил да сложа.
Отговори

feron снимка feron 05 март 2012 - 11:10

Напиши ми серийния номер на твойта. Аз имам една излишна от Вектра Б и ако става ще се договорим нещо. Купих си я миналата седмица от една морга, но си оправих мойта и сега не ми трябва.
Мнението беше редактирано от feron: 05 март 2012 - 11:12
Отговори

Гостmorfias_* 05 март 2012 - 11:46

 feron, на 05 март 2012 - 11:10, каза:

Напиши ми серийния номер на твойта. Аз имам една излишна от Вектра Б и ако става ще се договорим нещо. Купих си я миналата седмица от една морга, но си оправих мойта и сега не ми трябва.


Серийния номер на кое ? Извини ме за невежеството, но съм нов тук :helpsmilie:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg