Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Изгорял светодиод на таблото

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 18 юли 2007 - 14:12

Колеги в4ера ми направи впечатление че като дам на контакт лампичката за маслото не ми светва. (може би от месеци е така и не съм забелязал).Предполагам е изгоряла и трябва доста да разглобявам за да я сменя. Моля ви ако някой знае как мога със сигурност да разбера че е изгряла д акаже, че ако направя цялата хамалогия по разглобяване на таблото и лмпата си е наред 6те е тъпо.
Отговори

Опел е колата снимка Опел е колата 18 юли 2007 - 15:36

Здравей,колега аз имам същия проблем и днес щях да пускам тема,но явно си ме изпреварил :icon_redface:

Колата е Астра Г и е докарана от Германия и досега не съм я виждал да работи лампичката за маслото,като дам на контакт всичко останало си свети само тя не,дори незнам каде на таблото се намира. :icon_redface:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 18 юли 2007 - 19:31

амии мног лесно бе хора, трябва да дадете датчика за маслото на късо, т.е. откачат кабела от датчика и му подавате маса ако светне лампата значи тя е ок а датчика е заминал ако не светне сваляйте таблото
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 19 юли 2007 - 08:33

 Shmortz, на Jul 18 2007, 08:31 PM, каза:

амии мног лесно бе хора, трябва да дадете датчика за маслото на късо, т.е. откачат кабела от датчика и му подавате маса ако светне лампата значи тя е ок а датчика е заминал ако не светне сваляйте таблото

Някой мже ли да помогне с обяснение къде се намира датчика за маслото? нещо снимчица ако има 6те е супер.
А в отговор на колегата със същия проблем -въпросната лампичка се намира на оборотомера, най-дясната до тази за грешка в двигатела и лампичката за акумулатора
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 20 юли 2007 - 18:31

ами най-малкото кажи модела на двигателя и коя година е
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 22 юли 2007 - 20:34

 Shmortz, на Jul 20 2007, 07:31 PM, каза:

ами най-малкото кажи модела на двигателя и коя година е

Двигателя е Х14ХЕ 2000 година. Аз току що го раглобих таблото-извадих стрелките на километравите и свалих плаките. Та основната цел на това е да сменя тази изгорялата лампи1ка за маслото, обаче видях че лампичките представляват нещо като много малки диодчета запоени за платките.Моля ви ако някой е сменял лампичка от таблото на астра Г да каже как точно става или дайте съвет каде да го занеса да ми я сменят.
А така и така сам го разглобил смята да му сложа сини диоди лампичките които осветяват плаките, та знае ли някои дали има такива диоди дето да ги сложа направо в тези пластмасовите фасонки на оригиналните крушки?
A м/у другото като я запалих да я местя не ми работеше хидравликата. Това дали има някакво обяснение дано да е от това че съм свалил таблото от буксата
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 23 юли 2007 - 22:14

Проблема е решен-оказа се датчика за маслото( и по-добре че с тия малки светодиодчета запоени по таблото не ми се мислеше направо)
За който се интересува датчика се намира на блока на двигателя под алтернатора някъде се пада. За да се свали трябва колата да е на канал- деиства се отдолу.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg