Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за течове, наводнения и кондензи

borro снимка borro 06 октомври 2006 - 17:32

При вектрите:
Този отдушник е въпросната клапа. При шофиране се отваря от въздуха влязъл в багажника от купето. Ако няма и тапите под стоповете също е възможно да прави конденз. Но ако конденза е по-напред (около резервната гума примерно), значи ръждата е наяве.
Отговори

Gal снимка Gal 06 октомври 2006 - 17:36

Онзи ден правих маркучлето на прръскалката за задното стъкло...беше се измъкнало и течеше...в багажника.
Отговори

dodo74 снимка dodo74 06 октомври 2006 - 17:50

Имам астра седан.От ляво и от дясно на багажника /от вътре под кората/слизат едни такива маркучи ,който отвеждат водата ,която е навлезнала,от уплътненията на стъклата и тавана .Единият се беше извадил и се беше напълнило с вода. И то само от 1 час каране в мокро време.
Тези маркучи се вкарват в един гумен накраиник,който минава през калника и отвежда водата на вън-трябва да се провери дали и той не е запушен. :devil-smiley-019:
Отговори

kleyn снимка kleyn 06 октомври 2006 - 19:01

така.. несъм изчел подробно темата само я прехвърлх.. аз също имах подобен проблем цялаат страница в багажника беше в влага и кво ли неопитвах в краина сметка се оказа че отгоре (понеже вектрата е хечбег) и има едни малки гумени лаиснички на тавана (отвъншната страна) и под едната имаше много малка дупчица като фабрична явно пункшваица в завида не я е залепил кат хората и от там подлизва и по подкалника и целия багажник плуваше.Айде с здраве :devil-smiley-019:
Отговори

emson снимка emson 07 октомври 2006 - 22:41

borro, на Oct 6 2006, 05:32 PM, каза:

При вектрите:
Този отдушник е въпросната клапа. При шофиране се отваря от въздуха влязъл в багажника от купето. Ако няма и тапите под стоповете също е възможно да прави конденз. Но ако конденза е по-напред (около резервната гума примерно), значи ръждата е наяве.
 

не виждам връзката в случая конденз - ръжда
няма наченки на ръжда /поне много видими/
а маркучи така и не намерих
то май и не съм търсил много усилено
Отговори

emson снимка emson 08 октомври 2006 - 15:49

borro, на Oct 6 2006, 05:32 PM, каза:

При вектрите:
Този отдушник е въпросната клапа. При шофиране се отваря от въздуха влязъл в багажника от купето. Ако няма и тапите под стоповете също е възможно да прави конденз. Но ако конденза е по-напред (около резервната гума примерно), значи ръждата е наяве.
 

малко трудно ще се отведе въздуха от багажника през тази клапа ,тъй като тя се намира зад кора придържаща аптечката ,ключа за гумите и крика...
Отговори

ГостLubbo_* 11 октомври 2006 - 10:42

Имате ли представа, на какво се дължи и как да се отстрани същия проблем но при Corsa 1.2 94г.

:bravoo:
Отговори

jozimar снимка jozimar 06 ноември 2006 - 14:59

Здравейте всички,
Купих си Опел Корса 1.0 12V 1998 година преди десет дни. Не го карах три дни, точно като бяха дъждовете миналата седмица , в събота се качих и видях , че рафтчето под джабката е пълно с вода. Когато не валеше, нямаше подобен проблем, което ме кара да си мисля, че водата е само и единствено дъждовна, но как се е озовала там... Ако някой е имал подобен проблем- да помага !!! Мерси предварително !
Отговори

bor1968 снимка bor1968 06 ноември 2006 - 15:27

Имах подобен проблем с вектрата. При валеж ми влизаше вода в багажника. Оказа се, че маркучето, което отвежда водата се е измъкнало от дупката, в която трябва да влиза. При валеж водата вместо да тече на вън си течеше директно в багажника.
Предполагам, че и при теб е подобен проблема самоче отпред.
Възможно е и да е някое уплътнение.
Най сигурния начин е да вземеш едно шише с вода и да сипеш под чистачките. Някъде там където ти пропуска. Проследяваш я и виждаш кокъв е проблема. Може да се наложи да поразглобиш нещо, но лесна работа няма.
Успех.
Отговори

zmiori снимка zmiori 06 ноември 2006 - 22:30

провери под акумулатора ако е изгнило в следствие кипене е раждясало много яко и от там ти влиза вода. и при мен беше така при всяко миене подсушавах пода под краката на тоя до шофера. открих го като махнах батерията. намери начин даго запушиш и няма да има вода повече.
Отговори

orci снимка orci 08 ноември 2006 - 16:06

Незнам колко е верно, но при първата влага в багажника (от двете страни, даже и кал имаше) отидох при майстор и ми каза че проблема е в подкалниците. Видими дупки или ръжда нямаше но ....
Предстои ми смяна ще пиша ако се е оправило. :love_opel:
Отговори

Skip снимка Skip 17 ноември 2006 - 02:27

Преди имах ВектраА и имах същия проблем.

Измих колата от долу с паротруйката с цел да видя от къде влиза вода, но така и не успях.
Нактая се отказах и дадох да минат цялата задница с БОДИ ... сиво някакво. А на задните подкалници - да ударият още една ръка.

И 2 години след това нямаше и помен от вода в багажника. После я продадох.

След време се сетих, че може би е влизало покрай някоя строшена щипка, дето държи пластмасовите подкалници.
И че е било добре да махна страничната тапицерият в багажника и да поогедам - там, от където е влизало би трябало да си личи, най малко по мърсотията.
Отговори

nqkuv_lud снимка nqkuv_lud 15 декември 2006 - 18:30

значи точно зад шофиорската седалка като завали и се навлажнява долу в краката и си викам има някоя дупка,надигам аз днеска да видя кво става и под мокет4ето здрава ламарина,имаше и две мисля тапи 4ерни някви,може ли от тея тапи да пропуска вода
Отговори

Гостe18nv_* 15 декември 2006 - 19:00

Най-вероятно е от тапите. Покрай тях се задържа вода и ламарината от там започва да ръждясва :19a: Щом сега е влажно на пролет ще трябва да предприемеш сериозни мерки за да не протече ;)
Отговори

nqkuv_lud снимка nqkuv_lud 15 декември 2006 - 19:08

е такива тапи да зема да купя нови или да напраскам силикон около тях,абе аиде ж неделя като се видим ще говорим
Отговори

opel fan снимка opel fan 18 декември 2006 - 18:35

Здравейте! Значи провери, където трябва да изтича водата под предното стъкло, попадат понякога разни боклуци и го запушват и вместо да изтича водата си остава там и постепенно започва да навлиза в купето. Аз имах същия проблем, след половин час чистене се отпушиха, изтекоха всички простотии от там и от тогава нямам проблеми ;) Успех!
Отговори

megalomania снимка megalomania 18 декември 2006 - 20:00

а да имаш случайно шибидах на мойта и бяха запушени маркучите от който се изтичаше водата от шибидаха и ставаше мноо весело като валеше щото хем лигена под гюрука преливаше и мокреше седалките хем и маркучите запушени щото те са два от пред и два отзад и беше ибаси гадното :-)
Отговори

Skip снимка Skip 18 декември 2006 - 21:44

Дано не е от това, но огледай около задна лява гума дали ламарината (подкалници, вежди, прагове и около тях) няма изгнило и като караш, от там да влиза водата ...

Ако е така, и в бажажника, под задните седалки също може да има мокро ...
Там където е най-макро, ако мокрото е и кално - значи със сигурност водата идва отдолу ...

Какво е положението под резервната гума ... ако има вода или е мокро, може да пробваш да махнеш едната тапа докато намериш от къде ти идва водата и не го оправиш ... :(
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 18 декември 2006 - 23:46

Тези тапи по принцип са на най-ниската част от купето и са именно за това , ако ти се напълни някак водица да я пуснеш от там.Много внимателно огледай подкалниците около праговете , защото обикновено от там идва водата.В никакъв случай не слагай силикон на тапите.За временно решение мога да ти предложа да си намажеш подкалниците с антикор на Боди примерно.Ако има малки дупчици ще ги запуши.
Отговори

Kupe снимка Kupe 20 декември 2006 - 13:31

Ако имаш подкалници гумени, поглени под тях - там имаше на един приятел дупки от изгнило и му пълнеше яко.. Намажи ги с боди ако има както казва колегата отгоре и ... се готви на пролет за кърпене ако е от това...
Ако имаш шибидах може да е и от него да капе като препълни и не се оттече...
Ако имаш боклуци набутани точно в отвора кадето се изтича от джама водата също е възможно - листа, кал и т.н.... Отиди на параструйка и да я набутат вътре и всичко се опушва. ( пак ти го казаха колегите )
Кажи кое се е оказало? :20ashley_results:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg