Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Нагледни материали тип "Поправи си сам"

Ivo_Dinkov снимка Ivo_Dinkov 29 май 2005 - 21:20

Колеги, предлагам да си направим нещо подобно на това ръководство. Така, когато някой пита например как се сваля табло на Вектра, ще хвърли едно око на описаната манипулация стъпка по стъпка и ще спести даването на пари поне за елементарните ремонти, коит можем и сами на да направим. Ще съм благодарен, ако ремонтирате нещо, да щракнете няколко снимки(ако имате възможност) и да опишете за какъв автомобил става дума, стъпка по стъпка какво се прави, както и необходимите инструменти и материали(засега ги пействайте като отговори по тази тема, след това ще се прехвърлят на една страничка).

Благодаря предварително!
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 01 юни 2005 - 09:58

Да Иво ми писа за тази идея и аз съм твърдо ЗА! :D Ако правя нещо ще снимам и все ще потрябва на някой :D
Отговори

ekaro снимка ekaro 07 октомври 2005 - 15:51

Аз нищо не съм снимал,
но намерих сайт който е "малко" на чешки ;),
но пък има много добър снимков материал.

В крайна сметка всички като малки сме гледали комикси без да ги рабираме.
:angry: Просто се шегувам.

http://www.opelastra.cz

вижте го!
Отговори

svetliokk снимка svetliokk 07 ноември 2005 - 13:18

Присъединявам се с това: http://www.opelclub-...?showtopic=6365
Отговори

Гостinginera_* 25 декември 2005 - 13:11

здравеите аз от скоро следя за развитието на тази идея и мисля че мога да помогна работя в сервиз и мога да помогна много сьс смимков материал щте опитам да снимам всич ко сварзано сьс ОПЕЛ независимо от модела
Отговори

Ivo_Dinkov снимка Ivo_Dinkov 05 януари 2006 - 17:14

Не бързай да купуваш, все нещо ще се пробвам да изровя. А ти пита ли Гуугъл?
Отговори

Гостdaraka_* 05 януари 2006 - 18:24

Здравейте!
От днес съм собственик на 12-годишна Corsa и имам същия проблем като Luzius. Дано успеете да помогнете. Благодаря и приятна вечер!
Отговори

Morski снимка Morski 07 януари 2006 - 19:18

Здравейте. Иам същия проблем и аз. Търся ръководство за Опел Вектра Б. Яко някои каже каде може да се намери ще съм му благодарен.
Отговори

mihmi снимка mihmi 03 март 2006 - 04:51

Здравейте и аз има същия проблем имам АстраF 1997 г с Екотек мотор. Но книжката е на Италиански. Ще ми момогнете ли да намеля книжка на друг език
Отговори

sheko снимка sheko 03 март 2006 - 11:33

А ти направи ли си труда поне да разгледаш целия раздел "Софтуер/Ръководства,книги и линкове за Опел" или направо си пусна поста? :2angry1:
Отговори

princebg снимка princebg 06 март 2006 - 12:04

Тук Стотици полезни линкове за
Опел различни модели.Дано е от полза
Мнението беше редактирано от princebg: 07 август 2010 - 13:50
Отговори

bat mare снимка bat mare 13 март 2006 - 16:59

Luzius, на Jan 5 2006, 02:20 PM, каза:

Ръководството ми за Корсата е на италиански - по обясними причини. Проблемът е, че никъде в нета не намерих такова систематизирано ръководство на някой по-разбираем език - български, английски, руски. Някой да каже - има ли къде да намеря или да си купувам?
 



ако не успееш да намериш нищо, ще ти го преведа италианския ми е втория майчин език :icon_eek2:
Отговори

peponio снимка peponio 04 септември 2006 - 00:20

пратиха ми заготвки за километраж на калибра(май става и вектра) до 300км/ч,както и някой ел схеми на мотрониците,тракшъна,абс и други....как да ги споделя с останалите :19a: ако иска pacolin да му ги метна на мейла и да ги качи при другите полезни нещица :19a:
Отговори

ГостSA6KA_* 02 октомври 2006 - 19:22

Luzius, на Jan 5 2006, 02:20 PM, каза:

Ръководството ми за Корсата е на италиански - по обясними причини. Проблемът е, че никъде в нета не намерих такова систематизирано ръководство на някой по-разбираем език - български, английски, руски. Някой да каже - има ли къде да намеря или да си купувам?
 

Kakuv model e CORSATA? :devil-smiley-019:
Отговори

niki_ivanov снимка niki_ivanov 07 януари 2007 - 11:02

Опитай на www.opel.de, от контакти изпрати E-mail с молба за книжка, предпочитан език и с VIN номера на колата и след една седмица ще ти я изпратят безплатно. Вече го изпробвах и ми пратиха книжка за Астра G.
Отговори

cecko_pleven снимка cecko_pleven 07 януари 2007 - 19:18

Тук е показано със снимков матерял как се разглобява талбото и как се сваля километража на Вектра Б
а тук е форума на феновете на Опел в Русия и има доста интересни и полезни неща :knee: :knee: :knee:
Отговори

Piron45 снимка Piron45 07 януари 2007 - 19:18

:knee:
Отговори

BALKY снимка BALKY 10 януари 2007 - 20:04

Не мога да ви се нарадвам на информацията, която сте постнали. Страшни сте. Само никъде не мога да намеря как може да си поправя индикатора за бензина, че моя нещо се спляска преди време.
Отговори

BALKY снимка BALKY 11 януари 2007 - 12:11

Златен си. Много благодаря.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg