Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Как да вдигна конете на колата

NEDD снимка NEDD 17 юли 2012 - 11:25

 kalkki, на 15 юли 2012 - 11:17, каза:

Колега не се вкаврвай във страшни филми, ного от колегите изобщо не са в час. 20 коня изобщо не са проблем за този двигател и сам си прецени колко струва. Ще ти е необходимо смукател тип Манцел, генерация на ф.50 от меката връзка назад и без чип или ремап няма да стане и гарантирано ги имаш 20 коня, при условие че ти е здрав двигатела. Ако нещо те интересува питай.

С един ауспух, колектор и ремап = +20коня!! На колелата..?!? От 1,4 мотор?? Айде бе?? :61: :61:
Ама може аз да съм заблуден, знам ли..? Дино лист преди / след за да потвърдиш? :25:
Баси, искам Опел, толкова лесно му се вдигат конете :doh:
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 17 юли 2012 - 12:23

 NEDD, на 17 юли 2012 - 11:25, каза:

С един ауспух, колектор и ремап = +20коня!! На колелата..?!? От 1,4 мотор?? Айде бе?? :61: :61:
Ама може аз да съм заблуден, знам ли..? Дино лист преди / след за да потвърдиш? :25:
Баси, искам Опел, толкова лесно му се вдигат конете :doh:

Ще се сетиш,коя е марката. :icon_wink2:
Отговори

kalkki снимка kalkki 17 юли 2012 - 14:41

 NEDD, на 17 юли 2012 - 11:25, каза:

С един ауспух, колектор и ремап = +20коня!! На колелата..?!? От 1,4 мотор?? Айде бе?? :61: :61:
Ама може аз да съм заблуден, знам ли..? Дино лист преди / след за да потвърдиш? :25:
Баси, искам Опел, толкова лесно му се вдигат конете :doh:

Защо се смееш, изглежда ти нереално ли? Ами те такива са тия опели лесно вдигат коне. Особенно задушените екотеци. Скоро ще направя и дино и на моята каручка, та да видим корко магаренца е станала.
Мнението беше редактирано от kalkki: 17 юли 2012 - 14:42
Отговори

NEDD снимка NEDD 17 юли 2012 - 15:31

Ами чесно да ти кажа ми се струва нереално. 90кс на вала - 65-70 до асфалта.. При супер състояние. И после с 3 прости мода 25-35% повишение.?? :newsm05_41: На теб как ти звучи? Просто ми е невероятно 20кс+ на фона на 90 сток. :unsure:
Отговори

kalkki снимка kalkki 17 юли 2012 - 22:28

 NEDD, на 17 юли 2012 - 15:31, каза:

Ами чесно да ти кажа ми се струва нереално. 90кс на вала - 65-70 до асфалта.. При супер състояние. И после с 3 прости мода 25-35% повишение.?? :newsm05_41: На теб как ти звучи? Просто ми е невероятно 20кс+ на фона на 90 сток. :unsure:

Еми колега да те поясня малко, тези екотеци са спънати от към смукателен колектор и генерация. Клапаните на 1.4 екотека са големи колкото на италианка 2.0 кубиков двигател. Манцела скъсява драстично смукателниат колектор който оригинално е около 1метър до филтъра. С него двигатела пълни ного бързо до 7000 об. Та няма нищо чудно в това. Модовете не са прости, качествено направени са си доста пари. Ето как изглежда Манцела на картинка.http://todordv1976.snimka.bg/automobiles/astra-f-x16xel.630894.25473565
Мнението беше редактирано от kalkki: 17 юли 2012 - 22:45
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 17 юли 2012 - 22:36

Искам да знам, струва ли си след време, да правя промени по двигателя или да го сменям с нов? Колата не искам да я сменям.
Отговори

kalkki снимка kalkki 17 юли 2012 - 22:40

 TpEHEp, на 17 юли 2012 - 22:36, каза:

Искам да знам, струва ли си след време, да правя промени по двигателя или да го сменям с нов? Колата не искам да я сменям.

Колега това ти сам си го решаваш, от 1.4 нямя да стане кой знае каква бегачка, но ще има доста разлика с оригинална.
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 17 юли 2012 - 22:41

Не ми трябва повече от 110-120 коня за тази кола. Въпроса е кое е по удачно... И кое по разумно...
Отговори

kalkki снимка kalkki 17 юли 2012 - 22:52

 TpEHEp, на 17 юли 2012 - 22:41, каза:

Не ми трябва повече от 110-120 коня за тази кола. Въпроса е кое е по удачно... И кое по разумно...

При тунинговането на мотора се запазва двигатела и няма нужда от пререгистрация ако е необходимо, при другия вариант със смяна на двигатела, те очакват доста скрити изненади а и зависи какъв двигател ще слагаш, ти решаваш.За 20-30 коня отгоре може и по единия и по другия начин. Казах ти кое е необходимо за тунинговането на мотора а за цената е ного относително, ако не бързаш може и да си намериш изгодно нужните части.
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 22 юли 2012 - 11:46

Какво ще кажете за това? Цък
Отговори

kalkki снимка kalkki 22 юли 2012 - 14:37

 TpEHEp, на 22 юли 2012 - 11:46, каза:

Какво ще кажете за това? Цък

Само с чип, дават около 10на коня, без преправяне на двигатела, ако те устройва действай.
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 23 юли 2012 - 18:14

Ще поразпитам още, защото знам, че тормози двигателя много. А й 1400 кобика с тоя чип, да не стане така да купувам двигател.
Отговори

kalkki снимка kalkki 23 юли 2012 - 21:05

 TpEHEp, на 23 юли 2012 - 18:14, каза:

Ще поразпитам още, защото знам, че тормози двигателя много. А й 1400 кобика с тоя чип, да не стане така да купувам двигател.

Напротив колега качественият чип оптимизира работата на двигатела като мотора работи след това със високооктанов бензин, двигатела става по пъргъв икономичен и по не загрява. Странични ефекти от некачествен чип са чукане на аванс, пукотевици в аспуха и греене на мотора, тогава има възможност от повреда на мотора.
Отговори

valioGSI снимка valioGSI 29 юли 2012 - 02:07

Колега,на този 1,4 Екотек защо ти е да се занимаваш да му редиш разни тунинг части (смукатели,чипове,генерации и т.н)Първо за да постигнеш ефекта който търсиш в 300-400 лв няма да се вместиш.Ако наистина имаш желанието и средствата можеш да си закупиш мотор 2,0 16в (Ц20ХЕ) и край!Нагледно видях как върви Тигра с такъв мотор-доста ми хареса.Да вложиш едни 500 600 лв. в тази 1,4-ка според мен е неудачно но ти си знаеш.
Отговори

kalkki снимка kalkki 29 юли 2012 - 10:47

 valioGSI, на 29 юли 2012 - 02:07, каза:

Колега,на този 1,4 Екотек защо ти е да се занимаваш да му редиш разни тунинг части (смукатели,чипове,генерации и т.н)Първо за да постигнеш ефекта който търсиш в 300-400 лв няма да се вместиш.Ако наистина имаш желанието и средствата можеш да си закупиш мотор 2,0 16в (Ц20ХЕ) и край!Нагледно видях как върви Тигра с такъв мотор-доста ми хареса.Да вложиш едни 500 600 лв. в тази 1,4-ка според мен е неудачно но ти си знаеш.

Колега нека не се заблуждаваме, качественият тунинг, независимо дали ще се сменя мотора или ще се преправя стария си е доста пари. По големият мотор винаги има доста предимства пред по малкия, но ако някой си мисли че качествено направено и ревизирано С20ХЕ излиза ного евтино, за мен се заблуждава.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 29 юли 2012 - 11:46

 TpEHEp, на 23 юли 2012 - 18:14, каза:

Ще поразпитам още, защото знам, че тормози двигателя много. А й 1400 кобика с тоя чип, да не стане така да купувам двигател.

Колега,няма как да стане бегачка мотор 1,4 без да наливаш кинта.Пък и хората решили да правят бегачки,наливат средства в нещо което си заслужава.Аз лично,не бих се занимавал с това.Най умният вариант е да налееш кинта в неща като кабели,свещи и тем подобни за да подобриш работата на мотора,другото е тинтири минтири,и загуба на време за този мотор.Хората правели бегачки от 1,4,ама там нещата са други,първо става дума за доста парички,второ хората знаят какво и как да го направят..до като ти ще плащаш на всеки който си мисли че ще дигне конете на тоз мотор.И накрая като удариш чертата...става дума за големи средства.
Отговори

valioGSI снимка valioGSI 29 юли 2012 - 16:29

 kalkki, на 29 юли 2012 - 10:47, каза:

Колега нека не се заблуждаваме, качественият тунинг, независимо дали ще се сменя мотора или ще се преправя стария си е доста пари. По големият мотор винаги има доста предимства пред по малкия, но ако някой си мисли че качествено направено и ревизирано С20ХЕ излиза ного евтино, за мен се заблуждава.

Аз от опит знам,че ХЕ-то не е от най-евтините за поддръжка мотори (поне както аз си го карам само с качествени консумативи).Но по-добре ли е да налееш едни 500,600 или 700 (колкото и да са там лева...)в 1,4 мотор за да го направиш като хората.Едно правилно поддържано ХЕ хем ще те радва 2 пъти повече като му даваш газ,и хем ще ти служи добре просто за превоз,защото си е надежден мотора.Колегата както казва че може да вложи 300-400 лв.-по мое мнение ше си изпъне една генерация с едно гърненце,ше и направи един интейк с по качествен филтър и най-много от някои форум да си намери чип.Ако това го устройва да си карка 1,4-то и да не се занимава.За повече резултат-2,0 16в което ще му седне сигурно 800-900 лв и малко преправяне по коша ама си знаеш за какво си си дал парите.
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 31 юли 2012 - 22:16

Ще сложа като за начало един качествен ЧИП 300 лева с монтажа, говорих с майстори. Дига 10 коня. С тях ще стане 100 коня, ще видя как върви и ще мислим за понататъшни монтажи. Не ме разбирайте погрешно, аз не искам супер мощна кола, за този мотор до 120 коня МАКС, средствата не са кои знае колко големи, а аз мисля да е направа 110.
Мнението беше редактирано от TpEHEp: 31 юли 2012 - 22:18
Отговори

_shady снимка _shady 01 август 2012 - 00:08

ОФФФФФ...като почнете така направо ми късате и сърцето от мъка и нервите до немай къде...чипа дигал 10 коня,ама на коя кола ги дига тея 10 коня бе сине...ама тея 10 коня минимална мощност ли са,ами дали пък не са оптимална. Ама пък карал ли си по-силна кола от тиграта? А мислиш ли,че ще усетиш някаква разлика с тоя чип,толкова ли добре си познаваш автомобила... ей осъзнай се малко 110-120 коня са УЖАСНО голяма мощност за това 1400куб.см. Та това са 30 коня,30% отгоре...ами я се замисли,че ако беше така то всяко ХЕ да е поне 200коня... ти осъзнаваш ли реално колко от тези 90 коня използваш,а какво всъщност са те? Явно много си обичаш тиграта,имаш я отскоро,някой с по-мощна кола те е повозил или ти е показал нещо,ти сега си раздразнен и дай да правиш глупости.
Вместо да си даваш с мъка закътаните парици по гаражни майстори ме послушай-дай си 300-те лева на мен ще ти ги паза 5-6 месеца, ако не ходиш - ходи по пловдивските сбирки на опелите,запознай се с хората вземи акъл от тях пък после пиши тук да ти видим тогава мнението...убеден съм,че след време ще се радваш,че си ми дал парите си и са спестени....искаш дигиталка,светещи стрелки не че не е същата глупост ма като ти доставя душевен кеф като се качиш в колата и светиш,тъй да бъде...давай ги за това като щеш! А замислял ли си се-утре таз кола недай си Боже някой я тафи или я блъснат,къде отиват тези пари-по дяволите...мисли повече преди да искаш да си купиш някоя простотия...и като ще даваш за нещо 5лв,дай 15лв ама да знаеш,че си струва и не е илиенски кич...
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 01 август 2012 - 08:12

Момче моят съвет е да прочетеш внимателно това което ти е написал колегата _shady.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg