Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Как да вдигна конете на колата

Teodor Jordanov снимка Teodor Jordanov 01 август 2012 - 09:10

Да, и аз да се присъединя към последните две мнения ... и за да не спамя - не че разбирам много, но съм чувал че чип се слага последно - след като направиш вече хардуерните промени по двигателя, смукателните и изпускателните системи. Тези 10 коня само с чип НЯМА как да станат ... а с 30% мощността се вдига само ако си с турбина, на атмосферен двигател са фантастика ... виж пак - да не са ти казали вдигане на мощността с "ДО 10 Коня" ... защото разликата е голяма, а понякога и се стига до обратен ефект :)
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 01 август 2012 - 10:06

Обърнете внимание на този линк и го прочетете внимателно, аз не разбирам много но поне знам. http://www.digitaltu...tigra/1.4-90-cv Тук хората дават статистика на това което ни интересува. Шади, този мотор 120 коня независимо на каква цена, и според зависи как се вдигнат, може да ги издържи без проблеми. Много добре знам, че една кола не използва всичкият си капацитет на мощност(коне). И пак казвам прочетете внимателно това което пише в линка които ви дадох. Не знам как виждате вие нещата, но едни 10 коня си оказват влияние, без значение мотора какъв капацитет използва.
Мнението беше редактирано от TpEHEp: 01 август 2012 - 10:08
Отговори

Боянов снимка Боянов 01 август 2012 - 16:30

Тренер, не искам да ти се меся, ама я погледни реално на нещата. Струва ли си да даващ 300-400 лв за чип на този малък двг- 1400 кубика двигател колко повече ще го надуеш? Защо ти е? Колата е достатъчно лека, че като я настъпиш да набира доволно. Аз примерно съм доволен от динамиката на моя мотор- както е на къде-къде по-тежката вектра. Тей че моето мнение е, че тези кончета би трябвало да ти стигнат. А и сметни парите дето ще дадеш за чип, колко бензин можеш да и налееш на колата- около 3 резервоара. Моят съвет е да смениш кабелите, свещите, филтъра и изпускателната система и да се радваш на колицата. Поздрави :flag:
Отговори

TpEHEp снимка TpEHEp 01 август 2012 - 16:51

 Боянов, на 01 август 2012 - 16:30, каза:

Тренер, не искам да ти се меся, ама я погледни реално на нещата. Струва ли си да даващ 300-400 лв за чип на този малък двг- 1400 кубика двигател колко повече ще го надуеш? Защо ти е? Колата е достатъчно лека, че като я настъпиш да набира доволно. Аз примерно съм доволен от динамиката на моя мотор- както е на къде-къде по-тежката вектра. Тей че моето мнение е, че тези кончета би трябвало да ти стигнат. А и сметни парите дето ще дадеш за чип, колко бензин можеш да и налееш на колата- около 3 резервоара. Моят съвет е да смениш кабелите, свещите, филтъра и изпускателната система и да се радваш на колицата. Поздрави :flag:


Така и ще направя, мотора няма да го пипам. Една боя и смяна на интериора. Това ще да е!
Отговори

kalkki снимка kalkki 03 август 2012 - 20:49

 Teodor Jordanov, на 01 август 2012 - 09:10, каза:

Да, и аз да се присъединя към последните две мнения ... и за да не спамя - не че разбирам много, но съм чувал че чип се слага последно - след като направиш вече хардуерните промени по двигателя, смукателните и изпускателните системи. Тези 10 коня само с чип НЯМА как да станат ... а с 30% мощността се вдига само ако си с турбина, на атмосферен двигател са фантастика ... виж пак - да не са ти казали вдигане на мощността с "ДО 10 Коня" ... защото разликата е голяма, а понякога и се стига до обратен ефект :)

Като не разбираш тогава не давай такива критични мнения, на този двигател мога да му дигна конете с 20 и по друг начин, но няма смисъл да се обяснявя. Щом си толкова запознат според теб колко коня е станала моята кола, преди да съм направил диното, после да няма ама аз това аз онова.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg