Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Глобите на КАТ

Hevy снимка Hevy 26 ноември 2014 - 14:53

Това е измислено за да не фалират магазините за продажба и ремонт на пожарогасители, дето са все собственост на разни пенсионирани шефове пожарникари...То за една година ако се вкаменяваше тоя прах никой нямаше да го използва този вид, това са го измислили за оправдание на рекета .Аз лично съм ползвал 20 годишен пожарогасител, останал от соца, трябваше ми балона, та си работеше без грешка - цялото поле задими... Тука при нас " отварянето и смяната " е 5лв и съм сигурен че само са го обърсали и са залепили новия стикер, по резбата нямаше никакви следи от вмешателство...
Отговори

WaR LorD снимка WaR LorD 26 ноември 2014 - 18:46

Аз си закупих от(Метро) Комплект пожарогасител + аптечка + светлоотразителна жилетка + светлоотразителен триъгълник след което минах преглед на пожарогасител въпреки че беше показанията в зелено .Вече 2 година си давам 5 лв за преглед но не дай се боже стане нещо поне знаеш че имаш читав пожарогасител :drinkin2: :flag:
Отговори

peppu снимка peppu 10 февруари 2017 - 09:34

Здравейте колеги, не знам дали това е правилния раздел, но пиша тук за да не отварям нова тема.

Днес получих електронен фиш (без снимка), че на дата 04.12.2016 г. съм шофирал със 113 км/ч при максимално позволени 90 км/ч по висококласен път Е83 в района на град Ботевград. Проблемът е там, че живея в град Петрич и на горепосочената дата не съм пътувал до Ботевград. Изключено е и някой друг да е пътувал с моята кола. Въпросът ми е как да процедирам от сега нататък?

Благодаря!
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 10 февруари 2017 - 20:44

До сега имам три такива и винаги са били със снимка, на които много добре се вижда колата. Спомням си, че имаше някакъв формуляр вътре, който ако не си съгласен го попълваш и го изпращаш.
Отговори

sathv снимка sathv 11 февруари 2017 - 00:01

"При издаване на електронен фиш на съответния водач, нарушил изискванията на Закона за движение по пътищата, не се разпечатва и изпраща снимков материал. Такъв се предоставя само при изрично поискване от страна на съответния собственик на МПС.
Тази Наредба е публикувана в брой 36 от 19.05.2015 г. на “Държавен вестник”. В работата на служителите на “Пътна полиция”  по заснемане на нарушения с мобилните системи за контрол на  скоростта и издаването на електронни фишове стриктно се спазват разпоредбите на споменатата Наредба." С наредбата се регламетира използване на автоматизирани технически средства и системи/АТСС/ за контрол на правилата за движение по пътищата, в която е записано, че данните за нарушенията се съхраняват до приключване на административно-наказателната преписка във формата и вида, изготвен от АТСС. В се посочва, че снимков материал с уникален идентификационен номер се отпечатва по искане на органи на съдебната власт и на лица, участващи в административния процес. 
Отговори

andro6157 снимка andro6157 14 февруари 2018 - 20:28

Здравейте колеги интересува колко мм грайфер трябва да имат гумите в нета търся информация,но не можах да намеря.
Кое е верния:
1.През периода 15 ноември-1 март без значение да ли е зимна или лятна гумата трябва да има минимум 4 мм
2.През периода 15 ноември-1 март може да караме с зимни гуми до 1.6 мм,ако сме със лятна или всесезонна трябва да имаме минимум 4 мм
Покрай мене всеки се интересува отговора на този въпрос.
Отговори

ufer снимка ufer 15 февруари 2018 - 13:15

За мен верният отговор е номер 2. Но в страната на свободните съчетания могат да се срещнат всякакви варианти...
Отговори

Stanislav.I снимка Stanislav.I 15 февруари 2018 - 13:34

Ако някой някога си плаща глобите по epay, имайте предвид, че КАТ не ги виждат :icon_wink2: И с голяма вероятност (почти 100%-а) при първото ходене до институцията за някакъв документ, ще ви го напомнят и ще ви създадат проблеми.

Така че, ако ви се наложи да плащате с горе упоменатите, след плащане си разпечатайте платежното и си го пазете. Два пъти вече ме дават на НАП за "неплатени" глоби. Двата пъти ми ги опрощават, но кой ще ми плати загубата на времето и нервите?!

Имайте го предвид.
Отговори

Коцето снимка Коцето 15 февруари 2018 - 13:35

Верния отговор е само № 1, дори и зимна грайфера трябва да е минимум 4мм през посочения период от време и май не е 01.03 а е 01.04 за което не съм сигурен.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 15 февруари 2018 - 16:53

 Коцето, на 15 февруари 2018 - 13:35, каза:

Верния отговор е само № 1, дори и зимна грайфера трябва да е минимум 4мм през посочения период от време и май не е 01.03 а е 01.04 за което не съм сигурен.

До колкото знам, 4-те милиметра се изискват само за летните гуми.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 15 февруари 2018 - 17:48

Четете http://www.uab.org/%...83%D0%BC%D0%B8/
Отговори

andro6157 снимка andro6157 15 февруари 2018 - 17:52

[quote name='IvailoM' timestamp='1518709707' post='1276353']
Четете http://www.uab.org/%...83%D0%BC%D0%B8/
[/quote Това вече е отговор
Мнението беше редактирано от andro6157: 15 февруари 2018 - 17:53
Отговори

dandy_t снимка dandy_t 12 април 2018 - 06:16

Живеем в Германия от 6 години.Мъжът ми се прибра в България с едната кола и отиде в КАТ за пререгистрация.
Наложиха му 200 лв глоба,защото колата е закупена от преди повече от месец.
Това е пълен абсурд.Има ли начин да се избегне тази глоба ?
Какъв е този абсурден закон ???
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 20 април 2018 - 11:58

 dandy_t, на 12 април 2018 - 06:16, каза:

Живеем в Германия от 6 години.Мъжът ми се прибра в България с едната кола и отиде в КАТ за пререгистрация.
Наложиха му 200 лв глоба,защото колата е закупена от преди повече от месец.
Това е пълен абсурд.Има ли начин да се избегне тази глоба ?
Какъв е този абсурден закон ???


Този закон е от много отдавна. И кое му е обсурдното? Единствено размера на глобата евентуално да обжалвате, но трябва консултация с адвокат. Баща ми плати 20 лева преди 1,5 защото се подмотваше, но 200 ми се вижда много.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 16 март 2022 - 15:11

Здравейте , колеги! Днес от Дървеница завивах надясно от ул. Трайко Станоев към бул. Св. Климент Охридски(посока Г.М. Димитров) и 20-30 метра се оказа, че съм карал в бус лентата, но много бързо се престроих в съседната лява лента преди първата камера да наближи. (Не се оправдавам) Видях, че глобата е 50лв, но и видях , че още няколко коли минаха през тази бус лента на различни места. По принцип там никога не минавам през бус лентата. Стриктен шофьор съм. Просто сега нещо стана при самия завой. Има знак след завоя, който указва, че най-дясната от лентите е бус. Някой получавал ли е честитка там и колко време след минаването ? Мерси за всякаква информация и живи и здрави!
Мнението беше редактирано от javor_bg: 16 март 2022 - 15:15
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 16 март 2022 - 15:28

 javor_bg, на 16 март 2022 - 15:11, каза:

Здравейте , колеги! Днес ...

https://e-uslugi.mvr...kat-obligations

https://www.mvr.bg/opp
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 16 март 2022 - 15:29

Знам ги, мерси
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 01 септември 2023 - 06:17

 javor_bg, на 16 март 2022 - 15:11, каза:

Здравейте , колеги! Днес от Дървеница завивах надясно от ул. Трайко Станоев към бул. Св. Климент Охридски(посока Г.М. Димитров) и 20-30 метра се оказа, че съм карал в бус лентата, но много бързо се престроих в съседната лява лента преди първата камера да наближи. (Не се оправдавам) Видях, че глобата е 50лв, но и видях , че още няколко коли минаха през тази бус лента на различни места. По принцип там никога не минавам през бус лентата. Стриктен шофьор съм. Просто сега нещо стана при самия завой. Има знак след завоя, който указва, че най-дясната от лентите е бус. Някой получавал ли е честитка там и колко време след минаването ? Мерси за всякаква информация и живи и здрави!

За каране в бус-лентите следят от "епицентър на адска дебилност", и не им се работи много. Ако получиш глоба - тя ще е от адска дебилност, може да проверяващ тук https://pay.sofiatraffic.bg/
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 11 ноември 2023 - 20:29

Колеги, здравейте пак. На чистачката днес имах фиш за 20 лв за неправилно паркиране. Става въпрос за еднопосочна улица , на която 15 коли бяхме паркирали отляво. Всички имаме фишове за по 20 лв от центъра за градска мобилност. Тази вечер отново улицата е заета от паркирани отляво коли. Местата за паркиране в комплекса не достигат. Във фиша е цитиран член 94, ал. 4, а той гласи:

"(4) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) На път с еднопосочно движение се допуска престой и от лявата страна по посока на движението, ако това не пречи на движението на пътните превозни средства."

Прави ми впечатление, че на друго място на тази улица шофьорите, паркирали отляво не са глобени и нямат фишове. Възможно ли е да са ни съставили фишовете , защото сме попречили понякакъв начин да мине някое по-голямо превозно средство. Аз гледах, че съвсем спокойно поне бусове си минаваха.

И още нещо се сетих - от лявата страна , където сме паркирали тротоара е много тесен .

Иначе, не че ми е проблем да си платя глобата.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 ноември 2023 - 08:01

това е подразпоредба на столична община и принципно глси, че от ляво е забранено да се паркира на еднопосочна улица, освен ако не е разрешено...

Като цяло като ти го рпатят по пощата не го взимай. След 2 години ще отпадне по давност, няма кой да те накара да си го платиш, само внимавай, че те дебнат да ти го пробутат с данъците.

Иначе на 17.03.2022 мисля беше административен съд е казал, че такива актове могат да се създават само от компетентни институции.ЦГМ е компетентна само според Йорданка Фандъкова.

Това е фишинг атака от ЦГМ просто, да видят кой ще се хване.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 12 ноември 2023 - 08:05
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg