Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Инсигния 2.0 CDTI проблем

knikolow снимка knikolow 29 април 2018 - 10:19

Здравейте колеги,

Преди около седмица си взех Opel Insignia 2.0 CDTI 160hp от софийска автокъща. Веднага записах час за обслужване и преглед на автомобила в сервиз, като от сервиза ми казаха да я закарам в четвъртък, така и стана. Между временно, докато чаках да я вкарам в сервиза, съм навъртял около 350-400км без никакви тех. проблеми или странни признаци за проблеми по автомобила. Та.. вкарахме я в сервиза обслужиха я и на вечерта си я взех, отново без никакви проблеми. На следващия ден трябваше да пътувам извън града и точно на излизане от града изведнъж се появи едно странно тракане от или около двигателя и след около 20-30м (точно докато отбия) колата угасна. Скороста не беше висока макс 60-70км/ч и другото което ми направи впечатление е, че на свободен ход (без газ) тракането изчезваше.. по таблото нямаше никакви индикации или светещи лампи в този момент. Като отворихме капака, нямаше течове или каквито и да е други следи от повреда.

Към момента, колата е пред сервиза и чакам майсторите да се освободят за да я прегледат, това ще стане утре сутрин. А мен сън не ме лови :) знам че тези двигатели имат проблем с уплътнение на маслената помпа (за идната седмица предвиждах да го сменя..) но такива ли биха били признаците ако уплътнението е издало багажа и съответно всичко останало вътре в двигателя?

Нов съм във формума и ще се радвам, ако някой има предположение (за мен двигателя е заминал) или е имал подобен проблем да споделели мнение.. все от полза ще е :)
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 29 април 2018 - 12:27

Ако е "изтропал" двигателя, мисля че нямаше да загасне веднага... Какво включваше обслужването? Агренажа сменян ли е?
Отговори

knikolow снимка knikolow 29 април 2018 - 13:06

Обслужването включва абсолютно всичко - масло, филтри, ангренаж, ролки, оптегач и т.н. Единствено остана скоростната кутия да обслужа.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 29 април 2018 - 18:16

При мен се разтрака двигателя и в последствие спря да пали от прескочил агренаж.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 01 май 2018 - 21:34

Колега, някакви новини от сервиза?
Отговори

knikolow снимка knikolow 03 май 2018 - 16:24

Извинявам се за късния отговор.

Положението е трагично - скъсан колянов вал и повреди на всичко по блока. Към момента търся втора ръка колянов вал+блок към него, но неуспешно за сега. Всички оферти в нета са за двигатели без валове (очевидно защо...). Моля ви, ако имате някакви идеи споделете от къде мога да ги набавя...

А иначе господата от автокъща Теодора-91Д (Горубляне) добре се бяха постарали да замаскират положението... сложили 4 различни и преправяни лагера за коляновия вал, явно и наблъскали маслото с добавки и резултата е на лице - при смяна на маслото всичко вътре заминава. Направо не мога да опиша разочарованието, слава богу нямаше инциденти:) ....
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 03 май 2018 - 18:05

Вземаш един винкел и отиваш на гости в автокъщата...
Отговори

sasho_go снимка sasho_go 15 юли 2018 - 19:57

Колега намери ли си колянов вал.имам двигател със здрав вал и глава но със превъртели лагери ако се интересуваш
Мнението беше редактирано от sasho_go: 15 юли 2018 - 19:57
Отговори

val123321 снимка val123321 06 декември 2018 - 16:31

 sasho_go, на 15 юли 2018 - 19:57, каза:

Колега намери ли си колянов вал.имам двигател със здрав вал и глава но със превъртели лагери ако се интересуваш


Колега, на мен ми трябва точно това в момента... имаш ли го още или вече е продаден?
Отговори

nikal снимка nikal 06 декември 2018 - 21:49

 val123321, на 06 декември 2018 - 16:31, каза:

Колега, на мен ми трябва точно това в момента... имаш ли го още или вече е продаден?

Колега, намери си вал от 1.9 моторите, кеф ти на Опел, кеф ти Фиат. Купи си лагери, Фиатови например, че са по-евтини и си карай колата. Не се занимавай със скъпите и скапани валове на 2.0 мотори.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 декември 2018 - 22:11

Ако стават това за мен ще е изключително ключово нещо.
Отговори

nikal снимка nikal 07 декември 2018 - 20:59

 tisho.74, на 06 декември 2018 - 22:11, каза:

Ако стават това за мен ще е изключително ключово нещо.

Лично пробвано, не веднъж!
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 09 декември 2018 - 23:47

 nikal, на 07 декември 2018 - 20:59, каза:

Лично пробвано, не веднъж!

Лагерите за 1.9 пасват ли в блока на А20DT без преправяне?
Отговори

nikal снимка nikal 10 декември 2018 - 20:14

Само се изпилват чоповете.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 10 декември 2018 - 20:23

Тоест валовете са 1:1....
А разлика в последната шийка - еднаква ли е за автомат и ръчка?
Отговори

nikal снимка nikal 11 декември 2018 - 16:32

Валовете по размери са идентични.Разликата е в самите гърбици (на 2-ка мотор са изпилени в края),но тя е само визуална. Валът от 1.9 е малко по-лек, но 1000 пъти по-здрав, което е в плюс.На 2-ка моторите валовете са от "пластелин", това е и един от основните проблеми на този мотор. Смятай,щом семерингът на вала от към скоростната кутия в повечето случаи е издълбал вала, за какво говорим.Като оригиналните семеринги са гумени, а алтернативните в повечето случаи са като пластмасови. Както казва един колега, който работи на стругове:"Това е мъртво желязо." Даже хората, които се занимават с такъв вид железор могат да ги изправят с почукване.
Няма никакво значение дали е автомат или ръчка.
Отговори

nikal снимка nikal 11 декември 2018 - 16:48

Ето разликата.


Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от nikal: 11 декември 2018 - 16:49
Отговори

val123321 снимка val123321 14 декември 2018 - 16:08

 nikal, на 06 декември 2018 - 21:49, каза:

Колега, намери си вал от 1.9 моторите, кеф ти на Опел, кеф ти Фиат. Купи си лагери, Фиатови например, че са по-евтини и си карай колата. Не се занимавай със скъпите и скапани валове на 2.0 мотори.



Така, така... Работата стана дебела, освен вала, петите, лагери и блока.. се оказа че имам и проблем с изтачането на антифриз- нов колектор и още няколко по малки неща с повредени обтегачи на ролките.. Та от булвария ми казаха 10 000 лв за части и 1000 лв друд ?!? благодарих им и реших да търся други вариянти.. Във варна няколко сервиза не се наемат да отремонтират този двигател и ме посъветваха или да търся нов двигател или да я бракувам на морга за 3-4 хил лева. Има двигатели втора употреба за около 4 хл лева, но риска ми се струва голям. Какво бихте ме посъветвали колеги?
Отговори

nikal снимка nikal 14 декември 2018 - 17:01

 val123321, на 14 декември 2018 - 16:08, каза:

Така, така... Работата стана дебела, освен вала, петите, лагери и блока.. се оказа че имам и проблем с изтачането на антифриз- нов колектор и още няколко по малки неща с повредени обтегачи на ролките.. Та от булвария ми казаха 10 000 лв за части и 1000 лв друд ?!? благодарих им и реших да търся други вариянти.. Във варна няколко сервиза не се наемат да отремонтират този двигател и ме посъветваха или да търся нов двигател или да я бракувам на морга за 3-4 хил лева. Има двигатели втора употреба за около 4 хл лева, но риска ми се струва голям. Какво бихте ме посъветвали колеги?


Ти си намерил къде да питаш! Не може във Варна да няма кадърни майстори!!!
За труд - 1000 лв. - добре.
Вал втора ръка(този на снимката по-горе) - 80 лв.
Пети - последно,но беше миналата година - 25 лв. броя, което е скъпо.Но едва ли трябва да сменяваш всички!
Лагери - зависи какви искаш - 100-300 лв.(не на Опел)
Блок - не знам какво му е на твоя,че да го сменяваш!? Тук нещо май...
Шлайф тунел,шлаф вал - 300 лв.
За колектор, тук не знам, до сега не съм имал нужда. Ще питаш по моргите.
Оптегачи на ролки - не знам за какви ролки става на въпрос, но ако са ролките на ремъка ... за какво говорим, ти така или иначе трябва да ги смениш.
И каква стана ... смятай сам.
А, гарнитури,семеринги и гумички разни трябва да вземеш, което не е болка за умиране!
Отговори

ceko снимка ceko 15 декември 2018 - 14:41

Аз бих разкарал колата или цяла или на части,това са прекалено много нерви и разправия ,коли под път и над път,не си го слагай присърце.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg