Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

След смяна на масло, пробката протече

UYKU снимка UYKU 13 май 2014 - 11:11

След смяна на масло пробката протече има и 2 нови дифтунги. но масларя при свалянето на пробката свали и част от резбата даѝте съвет ...Къде в ПЛОВДИВ има арганови заварки и шлосер,стругар
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 13 май 2014 - 12:03

Всеки сервиз за смяна на масло има нови пробки различен размер и инструмент за навиване на нова резба при случаи като твоя минаваш един размер по голям цената е 10лв за труд+нова пробка и дефтунга.
Отговори

UYKU снимка UYKU 13 май 2014 - 12:32

и къде е този сервиз защото маслото го смених в сервиза до .ален мак. и те ми казаха че някоѝ друг трябва да отвори нова резба ако се наложи
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 13 май 2014 - 12:40

Купи си от магазина пробка с дифтунга - 6-7 лв. Резбата която се е оронила би трябвало да е от пробката, а не от картера мястото там е калено. Пробвай с нова пробка и не се занимавай с други изпълнения.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 13 май 2014 - 12:47

Всеки уважаващ се сервиз трябва да има .На мен ми правиха тази процедура в сервиз ДИКОМ дилър е на Приста оил намира се между затвора и магазин Рила .

 kibo_tom3111, на 13 май 2014 - 12:40, каза:

Купи си от магазина пробка с дифтунга - 6-7 лв. Резбата която се е оронила би трябвало да е от пробката, а не от картера мястото там е калено. Пробвай с нова пробка и не се занимавай с други изпълнения.

Кажи ми как се калява алуминии за да закаля и моя картер че стоманената пробка да се рони а картера да остане здрав.
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 13 май 2014 - 13:30

Ето тук може да прочетеш, че има и други метали освен посоченият от теб. Възможно е наистина на колегата да е от алумин.
http://mot.bg/karter...van-t15331.html
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 13 май 2014 - 14:03

Колега явно не познаваш мотора за които се коментира и си мисля че не трябва да се дават мнения за нещо което не се знае така само се заблуждава питащият и се трупа актив.
Отговори

UYKU снимка UYKU 13 май 2014 - 16:18

Картера е алуминиева сплав.можело да се навари с аргон и да се отвори нов отвор.Колко ти струваше в .ДИКОМ,отваряне на по голяма резба.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 13 май 2014 - 17:54

 UYKU, на 13 май 2014 - 16:18, каза:

Картера е алуминиева сплав.можело да се навари с аргон и да се отвори нов отвор.Колко ти струваше в .ДИКОМ,отваряне на по голяма резба.

10 лв с новата пробка.
Отговори

UYKU снимка UYKU 15 май 2014 - 11:28

Тъѝ в “ДИКОМ“ отказаха да направят нова резба от страх да не спукат картера при завиването на пробката(случило им се веднъж изтънявала стената)сложиха ми нова пробка с тефлон и ще видя дали ще тече.незнам как ще сменям маслото следващия път (ако не тече)Пратиха ме в Стефанов там щели да го оправят с набиване на втулка (дали си вярват )
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 15 май 2014 - 18:53

Преди доста време имах същия проблем. Знаеше се, че ми е заминала резбата на картера (не на пробката), и при една смяна 'масларите' не ме разбраха и вместо (както обикновено) с машината да ми източат маслото.. те отвиха пробката. Е.. после така и неможаха да я завият. Имаха си едно момче стругар на повикване, дойде на място в сервиза с нова пробка + метчик (или каквото там е), и за няма и 10 мин. ми направи нова резба. Всичко това ми струваше 10 или 15 лв. (не помня).. от тогава насам вече.. ха-ха.. БУКВАЛНО - САМ СИ СМЕНЯМ МАСЛОТО.. :biggrin:

п.п. Забравих да вметна, че и аз като теб карах 2 или 3-смени с тефлон върху старата пробка..
Мнението беше редактирано от DALGONSKi: 15 май 2014 - 18:54
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 май 2014 - 21:41

Местото където е навита пробката е усилено ;стената;е 5,5мм новата по голяма пробка е с 2мм по голяма това значи да се отвори с по 1мм на страни просто са те отсвирили защото ;маистора; го е мързяло или са имали друг клиент.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 18 май 2014 - 12:42

Колега отиди в Стефанов или друг голям сервиз,такава резба се възтановява елементарно.Има специални пружини за възтановяване на резби,размера на резбата остава същия.За по-сигурно си вземи нова пробка и проблема е решен.Друг път не позволявай да стягат до н.......,не е необходимо няма да се саморазвие.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg