Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Метан

boby_dim снимка boby_dim 20 май 2008 - 14:04

ЗДРАВЕЙТЕ на всички!Днес се връщам от метанджия /в Пловдив чак ходих /за следния проблем.При работа на метан светва чек лампата и показва грешка бедна смес и ламбда сонда /мисля че бяха 44 и 13 грешки/На безнзин лампата не свети и колата си работи супер.Метанджията ми казва че ми се е прее..ла ламбда сондата иначе всички данни от компа му са ок/аз съм с Тартарини метанова уредба с ламбда контрол /Въпроса е ако ламбдата е заминала , защо тогава на безнзин не вади грешка?Или съм попаднал пак на "майстор"Ако някой знае нещо по въпроса, да каже , да не стане така че да купувам ламбда сонда /добре че е едножилна и не е много пари :)/ за нищо , а проблема пак да си остане !
п.п Н а метан колата малко започна да се "умисля" при стартиране , разхода е някъде около 5 килограма на 100 извънградско и при по високи обороти и изключване от скорост оборотите падат и понякога гасне.
двигателят е екотека X16XEL
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 20 май 2008 - 14:11

Не знам за ламбдата, но бих искал да те питам дали си слагал аванс процесор. В клуба имаме потребител със същата Астра и двигател, каза, че държането на колата се е променило и е започнала да върви по-добре, откакто сложи такъв (около 150лв. ми се върти из главата). Не знам и какви настройки се правят на метановата уредба, но се чудя дали не е като при газта...
Отговори

boby_dim снимка boby_dim 20 май 2008 - 14:28

 НеаМ РаВеН, на May 20 2008, 03:11 PM, каза:

Не знам за ламбдата, но бих искал да те питам дали си слагал аванс процесор. В клуба имаме потребител със същата Астра и двигател, каза, че държането на колата се е променило и е започнала да върви по-добре, откакто сложи такъв (около 150лв. ми се върти из главата). Не знам и какви настройки се правят на метановата уредба, но се чудя дали не е като при газта...

да имам аванс процесор .всичко е оригинално слагано в Италия, карам вече 2 години така
Отговори

dinkoooo снимка dinkoooo 22 май 2008 - 15:44

На кой сервиз в Пловдив си ходил?
Иначе аз направо съм си изключил ламда контрола
Отговори

boby_dim снимка boby_dim 22 май 2008 - 16:21

 dinkoooo, на May 22 2008, 04:44 PM, каза:

На кой сервиз в Пловдив си ходил?
Иначе аз направо съм си изключил ламда контрола

сервиза е Тартарини , намира се по Карловско шосе Публикувано изображение, какъв е ефекта ??А как се изключва ламбда контрола ?
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 22 май 2008 - 16:58

Нищо не се е преебало. Трябва на метан колата да се настрои на газоанализатор и ще спре да ти свети лампата.
Отговори

boby_dim снимка boby_dim 22 май 2008 - 18:51

 Ваклин Христов, на May 22 2008, 05:58 PM, каза:

Нищо не се е преебало. Трябва на метан колата да се настрои на газоанализатор и ще спре да ти свети лампата.

Ха сега де , нали точно за това си вях задн.ка до Пловдив/там е оторизирания сервиз за моята уредба/ и точно за това питам , закачиха колцата на компа с точния софтуер и ми казаха че болежката е ламбда сонда.А аз търся логиката в това че на бензин този проблем със слабата смес го няма , за това питам и тук спецовете от форума
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 22 май 2008 - 19:23

Правилно са ти отговорили. Тяхната шъшкания, която са настроили на слух и да ти дърпа и т.н. работи така, че по съотношението на изгорелите газове управлението на двигателя счита, че сместа е далеч от стехиометричното съотношение в режимите на работа в които трябва да бъде такова. За да стане работата, трябва да настроят тяхното безценно управление с газоанализатор и колата да ходи толкова, колкото си може на метан. Ама тогава ще се върнеш при тях с оплакването, че не е резачка. Те, като умни хора, нямат много избор и веднага набеждават нещо скъпо за основен проблем. Да допуснем, че я сменяваш тази ламбда-мамбда нам-ква-си сонда. И ако пак светне, то к'во? Не знаеш? Аз знам. Двигателят ти е заминал. Това ще кажат хората.

Гледал съм на живо как хора които монтират газови инжекциони заявяват, че "т'ва, газонализатора, бош-лаф работа". И настройват по нам' к'ви си идеи. Ама взимат 1200 кинти за монтьорство.

Абе ... не ми се разпуска в писане. Клиентите сте си виновни. Това е.
Отговори

stan4o снимка stan4o 23 май 2008 - 07:31

леииииииииииииии ти изби рибата е отивам да си махам метаните и на 2 те :whistle: иначе си прав няма разбиращи хора в бг ли са мн малко и мн бьрзо има писва от разбирачи иначе по темата и аз му ядох главата ноо проблема беше че нямаше време даси играят с мен и моите капризи иииии кво стана един ден не вьрви 2 дена гори като ламя и на 3 си куих дебелите книги попрочетох 100 пьти настоивах и сега е пушка качвани са на гас анализатор народа не е сьгласен богати смеси давало ма на мен си ми харесва вьрви наравно с бенца нямам никаква разлика и гори доволно карам така вече 1 год нема грижи или извода е настрои си я сам а щом на бенц няма грешки мламбдата е здрава
Отговори

boby_dim снимка boby_dim 23 май 2008 - 13:46

 stan4o, на May 23 2008, 08:31 AM, каза:

леииииииииииииии ти изби рибата е отивам да си махам метаните и на 2 те :whistle: иначе си прав няма разбиращи хора в бг ли са мн малко и мн бьрзо има писва от разбирачи иначе по темата и аз му ядох главата ноо проблема беше че нямаше време даси играят с мен и моите капризи иииии кво стана един ден не вьрви 2 дена гори като ламя и на 3 си куих дебелите книги попрочетох 100 пьти настоивах и сега е пушка качвани са на гас анализатор народа не е сьгласен богати смеси давало ма на мен си ми харесва вьрви наравно с бенца нямам никаква разлика и гори доволно карам така вече 1 год нема грижи или извода е настрои си я сам а щом на бенц няма грешки мламбдата е здрава

точно такива са и моите изводи, за това ще те послушам и аз мисля че нямя проблем с ламбдата .Благодаря !
Отговори

happy снимка happy 24 май 2008 - 16:31

Към автора:

Братле,
попаднал си на "майстор".

Не познавам кола на метан или газ да не и свети ламбдата.

Чисто нова или стара - свети от време на време - и това си е!

:unsure:
Отговори

boby_dim снимка boby_dim 24 май 2008 - 18:50

 happy, на May 24 2008, 05:31 PM, каза:

Към автора:

Братле,
попаднал си на "майстор".

Не познавам кола на метан или газ да не и свети ламбдата.

Чисто нова или стара - свети от време на време - и това си е!

:unsure:

:unsure: :a049: то ми и писна вече ,така че :cool: :unsure:
Отговори

chino снимка chino 25 май 2008 - 17:26

е,нали за това е лампа-ДА СВЕТИ!!! :unsure:
п.с. моята преди не ми светеше но напоследък,го прави често.
Отговори

dinkoooo снимка dinkoooo 25 май 2008 - 23:07

Мойта пък преди светеше а сега вече не светва изобщо.Даже вече подозирам че е изгоряла.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg