Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Смяна на крушки на заден стоп на Вектра С Караван

sunflower снимка sunflower 08 януари 2011 - 18:12

Здравейте,
искам да ви попитам дали някой от вас е сменял крушки в задните стопове на VectraC Caravan, Y30DT. Става въпрос за частта, която е върху самата врата на комбито. Грешката, която се изписва на бордовия е "check right reversing lamp" & "check right rare light".
Опитвах се да намеря откъде се сваля вътреяната кора на вратата, но имам затруднения. ще се радвам ако някой сподели опита си.
Също така имате ли идея за смяна на преден десен габарит дали се сваля целия фар или има начин и без свалянето да стане.

благодаря ви предварително.
Отговори

oggie снимка oggie 08 януари 2011 - 18:33

Не може, купуваш целия стоп . И на моя има един изгорял диод и много ме дразни но целия стоп струва 160лв . Говоря за Седан за Караван предполагам е същото .
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 08 януари 2011 - 19:52

Крущката се сменя и без да купуваш нов стоп!
Отговори

oggie снимка oggie 08 януари 2011 - 20:06

 vaskogts, на 08 Jan 2011, 19:52, каза:

Крущката се сменя и без да купуваш нов стоп!

Как? Капсулован е .
Мнението беше редактирано от oggie: 08 януари 2011 - 20:07
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 08 януари 2011 - 20:12

Доколкото аз разбрах, става въпрос за един от страничните стопове. Ако е за 3тата светлина там са капсуловани диодите и наистина се сменя цeлия стоп.
Отговори

oggie снимка oggie 08 януари 2011 - 20:14

 vaskogts, на 08 Jan 2011, 20:12, каза:

Доколкото аз разбрах, става въпрос за един от страничните стопове. Ако е за 3тата светлина там са капсуловани диодите и наистина се сменя цeлия стоп.


Пфффф не съм догледал . Извинявайте !
Отговори

sunflower снимка sunflower 08 януари 2011 - 21:09

Задната светлина свети, мисля, че е габарита или стопа, не съм сигурна. Частта, която е на задната броня се отваря и сваля през отделението заинструменти, но частта, която е на самата задна врата не виждам как може да се отвори. Четох user guide-a, но там пише, че поради сложността на операцията се препоръчва да се отиде в оторизиран сервиз на опел, което според мен е пълно безумие, но все пак явно не се сменя целия стоп. Или поне се надявам.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 08 януари 2011 - 21:29

ТУК на 228стр. би трябвало да откриеш каквото те интересува.
Същото нещо би трябвало да го имаш и в хартиен вариант.
Отговори

sunflower снимка sunflower 09 януари 2011 - 14:58

Този manual съм го чела и махнах пропките и дръжката от вътрешната страна на задната врата. Само дето това очевидно не е достатъчно. Затова ми се иска някой който се е опитвал да го прави да пише, а не само предположения.
благодаря ви за усилията въпреки това.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 09 януари 2011 - 15:18

Най-добре посети някоя Варненска среща....Предполагам,че проблема ще бъде решен :p
Отговори

tony1970 снимка tony1970 22 януари 2011 - 12:45

Здрасти проблема при нашите вектри е, че с времето куплунга които се свързва със стопа се окислява и се появява тази грешка няма оправия освен да се побългари, аз лично още не съм намерил решение. Не си губи времето поне докато не измислим начин да го разрешим. А разглобяването е лесно след като свалиш вътрешната дръжка, има две пластмасови копчета които също се свалят след което хващаш здраво кората и почваш да дъпаш, ако искаш ще ти пратя снимки на кората като се свали ...
Отговори

sunflower снимка sunflower 22 януари 2011 - 20:06

Проблемът е решен :)
по описания ред стана свалянето на кората (за мен беше малко трудно да увисна на кората и да я сваля), оказа се че едно от щифчетата в буксата на стопа е изгнило. Сменихме буксата и готово, вече няма досадно пищящи грешки по екрана. Само си мисля, че ако на предните крушки се случи нещо, вече там няма да мога да се справя сама.

благодаря за помощта!
Отговори

mileff снимка mileff 08 април 2011 - 14:44

Мисля, че беше питала за преден габарит и доколкото знам колата ти е с AFL фаровете, тоест с адаптивните фарове. При тях крушката за габарита се сваля много лесно и не е необходимо да се сваля фара. Ето и една снимка на фара отзад... това което съм оградил в червено е цокъла на габарита. Вади се чрез завъртане и издърпване навън :)
Прикачен файл  lights .afl1.JPG (59,27K)
Брой изтегляния: 36
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg