Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с тракшън контрол

3axo снимка 3axo 20 февруари 2008 - 00:57

ТС-то нещо се ебава. При превартане на гуми лампата на таблото примигва и после остава светната и тракшъна се изключва и остава така докато не загася двигателя. При следващо запалване ТС-то пак си работи и лампата не свети. Днес ходих на диагностика и ми казаха, че компютара не открива никакви проблеми с TC или ABS.
Дайте някакв съвет. Защо се получава така? Колата е Вектра Б X20XEV.
Отговори

ivod снимка ivod 20 февруари 2008 - 11:14

И при мене е така. Явно е доста често срещан проблем при тези Вектри.
Отговори

Милчан снимка Милчан 20 февруари 2008 - 16:12

Здравей те и аз имах(още си го имам) същия проблем с моя автомобил е оказа се че е от газовата уредба (на бензин не ми го прави-мига си лампата и гасне) и аз ходих да питам закачах я на комп никакви следи от проблеми и така си карам когато ми е необходимо си минавам на бензин и всичко си идва на миясто дано и при вас е това колата е ВЕКТРА Б -97г. X20XEV
Отговори

3axo снимка 3axo 20 февруари 2008 - 17:16

Мерси за инфото. Ще пробвам да видя да ли и при мен е така. <_<
Отговори

ivod снимка ivod 22 февруари 2008 - 09:35

При мене не се получава :thu:
Отговори

3axo снимка 3axo 29 февруари 2008 - 13:21

И при мен не е така. Същата тъпотия си е нема значение дали съм на бензин или на газ. <_<
Отговори

3axo снимка 3axo 09 декември 2009 - 20:46

 3axo, на 20 Feb 2008, 0:57, каза:

ТС-то нещо се ебава. При превартане на гуми лампата на таблото примигва и после остава светната и тракшъна се изключва и остава така докато не загася двигателя. При следващо запалване ТС-то пак си работи и лампата не свети. Днес ходих на диагностика и ми казаха, че компютара не открива никакви проблеми с TC или ABS.
Дайте някакв съвет. Защо се получава така? Колата е Вектра Б X20XEV.

Решението на описания проблем се оказа неработещ дебитомер. След като го смених всичко си дойде на мястото и ТС-то си работи перфектно. Отначалото не ми се вярвяше, че е истина но след около седмица братовчед ми се обади със същия проблем, колата му е същата като мойта, и като му казах също неповярва. Смених ме дебитомера на колата му и всичко пак е наред. ТАКА, ЧЕ Е ИЗПРОБВАНО ПОНЕ НА ДВА АВТОМОБИЛА.
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 09 декември 2009 - 21:39

Нормално е когато има проблем с двигателя да се получават отклонения при работата на зависещите от него компютри. Както е при вас с тракшън контрола. Автоматичните скорости също се побъркват в такива случаи. Да спомена само че може и да не е дебитомер, а всяка друга щуротия по мотора, зависи какъв е късмета.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 09 декември 2009 - 21:56

Здравейте колеги и аз имах такъв проблем с премигването но засега не ми се е проявил отново.Колата съм я закачал на комп. но не ми показа да има проблем точно с дебитомера.Искам да попитам колегата как разбра че е точно дебитомера(не визирам смяната му с нов).Малко инфо ако може????
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 10 декември 2009 - 04:47

това по-скоро ми прилича на лагер-главина, отначало светва после се оправя като изгасиш мотора и т.н. докато не ти светне ABS и километража не почне леко по леко да се шашка :)
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 10 декември 2009 - 09:31

До колкото ми е известно от пред на Вектра Б не е лагер главина, от зад е със сигурност лагер главина.
Отговори

3axo снимка 3axo 10 декември 2009 - 15:22

 slav9081, на 09 Dec 2009, 21:56, каза:

Здравейте колеги и аз имах такъв проблем с премигването но засега не ми се е проявил отново.Колата съм я закачал на комп. но не ми показа да има проблем точно с дебитомера.Искам да попитам колегата как разбра че е точно дебитомера(не визирам смяната му с нов).Малко инфо ако може????

Моят дебитомер поначало неработеше и понеже не ми се даваха куп пари си карах колата така на газ. Разбирането,че едното е сварзано с другото, стана малко случаино нещо от рода, че приятел на мои приятел, чул нещо подобно от негов приятел. :newsm05_41:
И понеже се бях видял в чудо, как да си оправя ТС-то реших да го пробвам. Преди това бях ходил в Булвария в Люлин до тунела и след 3:30 часа висене ми казаха, че МОЖЕ БИ проблема е в ел.блока за управление на АВС и ТС и трябва да го сменя, ако искам да ми се оправи = 1280.00 лева, приблизително.
Ще ме извинят ама може да ме поразведат малко, чичовите набутали се да работят там.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg