Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

грешка 44

didandron снимка didandron 06 април 2009 - 14:26

Здравейте.Светна ми чека и след като боднах кламера излезе грешка 44-бедна горивна смес.Кое точно води до тоя проблем и как се отстранява.Благодаря
Отговори

kalin113 снимка kalin113 06 април 2009 - 14:45

Не че съм голям специалист, но бедна смес доколкото знам е по- малко количество бензин, а това може да се получи от в по- добрия случай от запушване на филтрите и, или повреда по маркучите. Ако не си сменял бензиновия филтър направи го, дори да не е от него проблема хубаво е да се сменя та все е в плюс. Като качиш колата на канал огледай всички маркучи, пък пробвай дали ще се махне грешката ако всичко е наред. Другия вариант е бензиновата помпа да е тръгнала да се разваля и това може да се провери като се гледа колко бензин изпомпва помпата за минута време. Доколкото знам и от ламбда сондата може да е, да се бърка примерно ако катализатора е спукан или изобщо си го махнал. Нека и другите да кажат по- подробно и надявам се да съм бил полезен с нещо.
Отговори

didandron снимка didandron 06 април 2009 - 14:53

Само да добавя,че това не се отразява на вървенето на колата.На два пъти ми светва и то като карам бавно,ако това има значение.Катализатора си е на място и е добре.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 06 април 2009 - 14:56

Неправилна работа на ламбда сонда... :icon_razz2:
Отговори

mcfistell снимка mcfistell 06 април 2009 - 15:00

Колега имаш ли АГУ ???
Отговори

didandron снимка didandron 06 април 2009 - 15:20

 mcfistell, на 07 Apr 2009, 01:00 AM, каза:

Колега имаш ли АГУ ???


Нямам.Карам само на бензин.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 06 април 2009 - 15:46

Здравей,проблем в ламда сондата или лаша връзка на същата в инжекционната система.Поздрави
Отговори

Hevy снимка Hevy 06 април 2009 - 19:26

 didandron, на 06 Apr 2009, 03:26 PM, каза:

Здравейте.Светна ми чека и след като боднах кламера излезе грешка 44-бедна горивна смес.Кое точно води до тоя проблем и как се отстранява.Благодаря



Ти в моторния раздел беше със счупена и лепена с поксипол. Нова еффтина ли купи или още си със старата. Като искаш гадаене дай малко инфо....
Отговори

didandron снимка didandron 07 април 2009 - 11:02

 Hevy, на 07 Apr 2009, 05:26 AM, каза:

Ти в моторния раздел беше със счупена и лепена с поксипол. Нова еффтина ли купи или още си със старата. Като искаш гадаене дай малко инфо....


Със старата съм,но вече не е лепена,а е заварена.Нарочно не го споменах,защото всички ще бъдат предубедени за проблема. :icon_razz2: Исках да разбера дали има други евентуални причинители за тази грешка.Забелязвам,че лампата светва,когато колата работи на място или когато карам бавно.Т.е. на ниски обороти.
Мнението беше редактирано от didandron: 07 април 2009 - 11:17
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 07 април 2009 - 11:40

Тази грешка може да се появи и ако двигателя е топъл. Оставяш колата за 10 минути . Ламбдата е без подгряване и е изстинала вече. Палиш я и я оставяш на празен ход примерно. Компюърът очаква коректна стойност понеже мотора е загрял. Да ама не - ламбдата е студена и не вдига напрежение. Ето ти грешка 44
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 07 април 2009 - 15:18

Ако беше така на всички ни щеше да свети чека при повторно палене на топъл двигател :icon_razz2: . Просто заварката е довършила това, което е започнало времето.
Отговори

Hevy снимка Hevy 07 април 2009 - 20:05

 didandron, на 07 Apr 2009, 12:02 PM, каза:

Със старата съм,но вече не е лепена,а е заварена.Нарочно не го споменах,защото всички ще бъдат предубедени за проблема. :icon_razz2: Исках да разбера дали има други евентуални причинители за тази грешка.Забелязвам,че лампата светва,когато колата работи на място или когато карам бавно.Т.е. на ниски обороти.


Просто дава малко ток, компа го отчита като сигнал извън долна граница. Винаги първо на низки обороти свети защото потока газове е най слаб. Причини - стар покрит с нагар датчик или лош контакт по веригата който е повишил съпротивлението. Лечение - проверка на контактите, почистване на датчика. Като гледам чак го заваряш, значи може да го тунинговаш още малко - ушири му процепите докато почне да се вижда вътре пишката, така хем повече газове ще пуска хем ще можеш с игличка - не с острото а така по допирателната да остършеш на самия датчик малко нагара. Аз на кадета незнам вече колко години така правя и си работи...
Отговори

floyd снимка floyd 07 април 2009 - 22:31

Ами има и други варианти, разбира се, например позапушена дюза. Но с тези интервенции трябва да започнеш от сондата като причина. Е, ще има финансова болка, ама няма да е нетърпима. Ако ще се успокоиш, и аз чакам некой лев излишен за нова сонда. :icon_razz2:
Отговори

Toto2 снимка Toto2 08 април 2009 - 13:26

Здравейте.Следя темата,откакто е пусната,а и другата за спуканата ламбда.Следя я защото и аз имам същия проблем.По принцип си карам на газ,но една сутрин нарочно запалих на бензин и карах до работа пак на бензин.Докато затварях гаража и на мен ми светна чека.И на мен отчете грешка 44.Преди да тръгна изгасих и запалих наново.До работа не ми е светвал.А преди месец смених сондата с нова.Дори мислех да предложа на колегата старата,безплатно,разбира се,но реших да си я запазя за резерва.Та по въпроса.Интересното е,че като запалим сутрин,колата е студена,работи на по-високи обороти,заради смукача и би трябвало да е богата сместта.После се сещам,че нямам катализатор.И аз си мислех,че имам,но като се проби,се оказа,че вътре няма нищо. :icon_razz2: Дали пък оттам не е проблема?А заварената сонда,щом отчита грешки значи работи. :confused:
Мнението беше редактирано от Toto2: 08 април 2009 - 13:29
Отговори

didandron снимка didandron 08 април 2009 - 14:07

 Toto2, на 09 Apr 2009, 12:26 AM, каза:

Здравейте.Следя темата,откакто е пусната,а и другата за спуканата ламбда.Следя я защото и аз имам същия проблем.По принцип си карам на газ,но една сутрин нарочно запалих на бензин и карах до работа пак на бензин.Докато затварях гаража и на мен ми светна чека.И на мен отчете грешка 44.Преди да тръгна изгасих и запалих наново.До работа не ми е светвал.А преди месец смених сондата с нова.Дори мислех да предложа на колегата старата,безплатно,разбира се,но реших да си я запазя за резерва.Та по въпроса.Интересното е,че като запалим сутрин,колата е студена,работи на по-високи обороти,заради смукача и би трябвало да е богата сместта.После се сещам,че нямам катализатор.И аз си мислех,че имам,но като се проби,се оказа,че вътре няма нищо. :icon_razz2: Дали пък оттам не е проблема?А заварената сонда,щом отчита грешки значи работи. :bravoo:


И аз това се чудя-дали ще отчита грешка ако не работи.Аз си намерих сонда колега и ти благодаря,че поне за кратко си помислил да ми дадеш своята :confused: .Честно казано не намирам особена разлика в работата на двигателя,след като смених сондата.
Отговори

Pinto снимка Pinto 08 април 2009 - 14:35

 Toto2, на 08 Apr 2009, 02:26 PM, каза:

А преди месец смених сондата с нова.


Колега, би ли споделил каква сонда взе, от кой магазин и за какви пари.
Отговори

Shades снимка Shades 08 април 2009 - 16:01

 didandron, на 08 Apr 2009, 03:07 PM, каза:

И аз това се чудя-дали ще отчита грешка ако не работи.


Разбира се, че ще отчита грешки ако не работи. Самата сонда "грешки" не хваща, тя подава сигнал към ЕКУ-то и ако сигналът не е в границите, минава в авариен режим.
Отговори

didandron снимка didandron 08 април 2009 - 17:15

Благодаря ви ,че се отзовахте.Долу-горе ми се изясниха нещата.Аз няма какво да искам повече.Ако има някой друг да сподели нещо да заповяда.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 11 април 2009 - 11:27

аз ще ти споделя следното, ако искаш да нямаш проблеми, купуваш нова сонда бош или по добрия вариант, преработваш двигателя в Е16НЗ, както аз се каня да правя и моята, че на сума ти приятели направих а все моята не мога да сиоправя, но си я карам на газ и не ми пука особено за бензина, хихихи. Ако се заинтересуваш повече ето ти линк към темата : ЦЪК
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg