Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Z18XE пали и веднага гасне!

Sasho19755 снимка Sasho19755 16 септември 2015 - 15:17

Здравейте на всички нов съм във форума имам от скоро Z18XE (Зафира), и тази неделя се сблъсках със следния странен проблем, колата я карам от около месец обслужена и без никакви проблеми на бензин , отидох до един магазин оставих я на паркинга но когато се върнах да си тръгна направи следния проблем, колата запали и веднага се загаси сама след няколко опита 3-4 реших че имам проблем и се обадих на майстора каза че може да е имобилайзера който да я вкарва в авариен режим и да се гаси. Посъветван бях да я затворя и след няколко минути да пробвам пак, това не даде резултат беше си все същото , и така докато при единия опит не извадих ключа когато го върнах а завъртях пак и колата запали ...... обаче ново двайсе колата работеше само на 1500 оборота и не можех да подам газ , и така леко, леко на скорост до първата бензиностанция сипах 10 литра гориво(с идеята да не е кофти това в резервоара и да няма проблем с бензиномера) , запалих пак и пак 1500 оборота , та така до пред блока. Оставих я обаче ме глождеше какво може да е и исках да огледам да не се е откачило нещо та слязох пред блока и пробвах пак резултата беше че не можеше да запали и така на 10-тия път колата запали все едно че нищо не беше се случило, вдигна 1100-1200 оборота , оставих я да работи после свали на 800 и никакви проблеми а и двигателя работеше идеално (преди това когато беше на 1500 оборота работеше неравномерно все едно на 3 цилиндъра). След 10 мин работа на двигателя реших да я угася и запаля пак и колата пак се пали и гасне така 10-тина пъти и запали отново нормално и работеше нормално, пак гася и пак 10-тина пъти този проблем а и ми направи впечатление че като се гаси сама след това се чува едно виууу съвсем леко доловимо което намалява и спира до 3-4 секунди, може да го има и при нормално гасене но кои ти слуша такива неща когато всичко си работи :). Моля ако някой колега знае за какво става въпрос за помощ че с майстора ще се видя след 2-3 дни а искам да пътувам за празниците ако може да се оправи този проблем . Изчетох по форума доста има колеги с подобен проблем но колите им като почнат да се гасят не запалват камо ли да работят на 1500 оборота и в един момент да се нормализират.Благодаря предварително !
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 септември 2015 - 15:26

Колега, в кой квартал ти е колата? Ако случайно си около бул. България или около мол оф софия, може да я закачим да видим грешката.
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 16 септември 2015 - 15:47

 Ne6to Smisleno, на 16 септември 2015 - 15:26, каза:

Колега, в кой квартал ти е колата? Ако случайно си около бул. България или около мол оф софия, може да я закачим да видим грешката.

Благодаря ти но съм в Младост-3 рисково е да я карам до бул. България, може да угасне на някой светофар , благодаря ти за отзивчивостта но съм далече :(
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 16 септември 2015 - 16:23

Без диагностика само мятаме боб :mhihi:
Това, което не си писал е свети ли нещо по таблото, когато запали?
Докато въртиш и колата не пали свети ли нещо на таблото?

Аз имам съмнения за ел. педал за газта. Но без диагностика само празни приказки в пространството.
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 16 септември 2015 - 16:34

 IvailoM, на 16 септември 2015 - 16:23, каза:

Без диагностика само мятаме боб :mhihi:
Това, което не си писал е свети ли нещо по таблото, когато запали?
Докато въртиш и колата не пали свети ли нещо на таблото?

Аз имам съмнения за ел. педал за газта. Но без диагностика само празни приказки в пространството.

Светват лампите както си е редно , след като изчакам около 1-2 секунди загасват , паля всичко гасне и се гаси сама , и аз мислех за ел.педала на газта обаче като запали нормално не на 1500 оборота си подавам газ и всичко си е наред , а иначе като работи на 1500 оборота (това ми се случи само първия път като запали после вече като се запали работи нормално) , не работеше газта натискам и нищо. Прав си че трябва да се закачи на диагностика , аз се надявах ако някой е имал такъв проблем да ме насочи , че не съм разбирач и диагностиката може да покаже нещо дребно(надявам се ) а да ме пуснат по пързалката.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 16 септември 2015 - 16:42

Много хора са имали симптомите. Има и теми тук. Ако не можеш да подадеш газ няма друга причина. Ел. педал има потенциометър вътре. За съжаление няма нищо вечно и се налага подмяна. Обаче е хубаво преди да прибегнеш до смяната да се погледне на място. Не вярвам да си Рокфелер и да даваш пари само, защото аз или някой друг е сигурен в причината онлайн и ти дава насоки.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 16 септември 2015 - 16:43
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 16 септември 2015 - 16:49

 IvailoM, на 16 септември 2015 - 16:42, каза:

Много хора са имали симптомите. Има и теми тук. Ако не можеш да подадеш газ няма друга причина. Ел. педал има потенциометър вътре. За съжаление няма нищо вечно и се налага подмяна. Обаче е хубаво преди да прибегнеш до смяната да се погледне на място. Не вярвам да си Рокфелер и да даваш пари само, защото аз или някой друг е сигурен в причината онлайн и ти дава насоки.

Възможно е да е това но се питам защо ту работи ту не работи и запали ли веднъж си работи докато не я угася , все пак ако проблема е там би трябвало да има проблем и след като съм успял да я запаля, а аз я запалих и тя работи нормално 10-15 минути като и подавах газ , не е работила на празен ход , скъп ли е този чарк все пак ако се окаже това?
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 16 септември 2015 - 17:52

Погледни си бензиновата помпа и маркучите от нея !!Аз брах големи ядове с тая помпадокато разбера че е от нея.Пали 5 пъти ,после не пали и обратното.Маркучите и те ми бяха нацепени и половината бензин се връщаве в резервоара.Пари мен палеше,вдига 1000 оборота и веднага гасне и така 30пъти.След това пали,ноп работи зле и не можеше да ускоори.на 2000 а забиваше нос
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 16 септември 2015 - 17:53
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 16 септември 2015 - 18:14

 TOTTI868, на 16 септември 2015 - 17:52, каза:

Погледни си бензиновата помпа и маркучите от нея !!Аз брах големи ядове с тая помпадокато разбера че е от нея.Пали 5 пъти ,после не пали и обратното.Маркучите и те ми бяха нацепени и половината бензин се връщаве в резервоара.Пари мен палеше,вдига 1000 оборота и веднага гасне и така 30пъти.След това пали,ноп работи зле и не можеше да ускоори.на 2000 а забиваше нос

Здрасти четох за твоите проблеми , ако не се лъжа ти се цепеха маркучите , извини ме ако не е твоя , но прочетох половината форум, има шанс да е помпата и на мен ми мина тази идея защото ту заработва ту не но тогава какво ще я кара да стои на 1500 оборота и да не работи газта,( първия път когато )стана проблема ? Ще се търси първо диагностика че възможности явно има много а и не намерих същия проблем при някой за да съм сигурен че проблема се решава със смяна на определена част, ако някой му се е случвало точно това което съм описал ще ме насочи какво да сменявам защото майсторите почват с най-скъпите части и като ги сменя а не са те какво ще си ги имам нови защо аз така по-добре нова кола да си бях взел :icon_razz2: Благодаря ти за насоката и това ще проверя разбира се преди да го сменя!
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 16 септември 2015 - 19:43

 Sasho19755, на 16 септември 2015 - 18:14, каза:

Здрасти четох за твоите проблеми , ако не се лъжа ти се цепеха маркучите , извини ме ако не е твоя , но прочетох половината форум, има шанс да е помпата и на мен ми мина тази идея защото ту заработва ту не но тогава какво ще я кара да стои на 1500 оборота и да не работи газта,( първия път когато )стана проблема ? Ще се търси първо диагностика че възможности явно има много а и не намерих същия проблем при някой за да съм сигурен че проблема се решава със смяна на определена част, ако някой му се е случвало точно това което съм описал ще ме насочи какво да сменявам защото майсторите почват с най-скъпите части и като ги сменя а не са те какво ще си ги имам нови защо аз така по-добре нова кола да си бях взел :icon_razz2: Благодаря ти за насоката и това ще проверя разбира се преди да го сменя!

пРИ МЕН проблема беше комплексен.Но от сцепен маркуч от опит ти казвам че няма да пали ,както и да вдига обороти.Този проблем имах преди 3 години.Смених маркуча и заспа.Имай в предвид че трябва оригинален или много хубав армиран защото другите се скапват за седмица
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 17 септември 2015 - 07:25

Направих диагностика грешка P220 трие я и пак се появява било дросела и струвал много :(
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 17 септември 2015 - 09:11

Аз ко казах, ко? Ама не слушаш! Търси втора ръка.
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 17 септември 2015 - 09:17

 IvailoM, на 17 септември 2015 - 09:11, каза:

Аз ко казах, ко? Ама не слушаш! Търси втора ръка.

Понеже не съм разбирач и си помислих че става въпрос за самия педал защото и там има електроника, но сега вече ми е ясна ситуацията, все пак да питам някой може ли да препоръча читав майстор или сервиз или да ходя да ми я сменят в представителството , дайте идея.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 17 септември 2015 - 09:21

Не отивай в представителство, моля ти се от сърце! Ще ти свалят сто ризи от гърба. В нета има достатъчно коли на части с този мотор. Намери си въпросната част и после ще ти кажа къде да ходиш. Има доверени форумни сервизи, които ще ти го сменят.
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 17 септември 2015 - 15:57

 IvailoM, на 17 септември 2015 - 09:21, каза:

Не отивай в представителство, моля ти се от сърце! Ще ти свалят сто ризи от гърба. В нета има достатъчно коли на части с този мотор. Намери си въпросната част и после ще ти кажа къде да ходиш. Има доверени форумни сервизи, които ще ти го сменят.

Извинявай за въпроса но понеже имам и един друг проблем дали не е породен от този или дали не са свързани двата проблема, става въпрос за следното: Смених си меката връзка на гурнето защото беше изгоряла, и ми се появи следния проблем (а може и да си го е имало но аз да съм го отдал на меката връзка) започна колата да ми вкарва изгорели газове през парното ходих да я погледнат където ми правиха меката връзка и там ми казаха че изпуска от заварката правиха я пак обаче проблема не се реши а той се проявява когато колата работи на място и загрее на студен мотор не го усещам или поне първите 1-2 минути на място не го усещам , ходих и при други които се занимават със същото хората казаха че няма изпускане от никъде. Сега като ми се получи този проблем се замислих дали няма някой маркуч който да е свързан с дросела и да се е сцепил от който да ми мирише а и да създава проблема . Може да е глупаво но си разсъждавам защото в момента не мога да отида до колата да махна кората на двигателя и да погледна маркучите на дросела, та има ли нещо което да вкарва в дросела от изгорелите газове или да изкарва от там и да шашка дросела. Знам че някой сега ще каже този се чуди как да не смени дросела , но моята максима е че нещо като работи и е от тази кола няма смисъл да се сменява (знам че не работи) а и майстора чисти дросела преди 3 седмици аз съм минал около 200- 300 километра от тогава. Благодаря ти за насоката от самото начало!
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 22 септември 2015 - 15:50

 IvailoM, на 17 септември 2015 - 09:21, каза:

Не отивай в представителство, моля ти се от сърце! Ще ти свалят сто ризи от гърба. В нета има достатъчно коли на части с този мотор. Намери си въпросната част и после ще ти кажа къде да ходиш. Има доверени форумни сервизи, които ще ти го сменят.

Здравей пак , къде мога да сменя дросела, ще ми пристигне в четвъртък, благодаря!
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 26 септември 2015 - 12:38

Сагата продължава ,взех дросел днес го смених втора ръка е но колата работи по същия начин трябва ми добър диагностик
или някой да помага работи пак на 1500 оборота и не реагира газта ако продължа да я паля и ганя сигурно пак ще почне да се гаси сама . Помагайте колеги!

Само да добавя че грешката преди да сваля дросела беше P0220
Мнението беше редактирано от Sasho19755: 26 септември 2015 - 12:45
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 септември 2015 - 13:52

Имаш лично.
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 28 септември 2015 - 10:26

Отново да споделя какво се случва, купих дросел втора ръка и в събота го монтирах (както писах по горе но всепак да опиша по нагледно), като предварително го почистих, със спрей за дросел клапи , резултата беше че колата работеше на 1500 оборота това е без друга промяна. Както се досещате изчистих си моята дросел клапа и я монтирах нея, първи опит да запаля 500 оборота и колата загасна, втори опит колата запали съвсем нормално угасих я пак я запалих и пак заработи нормално завъртях я из квартала направих 5-6 колометра и всичко си работи нормално???? Обаче когато я загасих ипробвах пак се угаси на 500 оборота и след това пак запали нормално, след няколко нормани паленя и гаснене на 500 оборота започна да работи на 1500 оборота и не може да се запали нормално отново??? Колега от форума ми даде координати на сервиз в който правят диагностика и днес закарах колата до там само на 1500 оборота без работещ педал на газта, но нещо ново ми направи впечатление а то е че колата сама вдигаше от време на време 2000 оборота светваше чека за секунда и веднага ги сваляше, което вероятно показва че компютъра все пак работи независимо че не ми свети чека при грешката която ми дава и при не възможннюостта да запаля нормално. Всичко това го пиша с цел да ориентирам колеги които може да имат подобен проблем и се надявам скоро да реша моя, ще пиша щом имам информация какво се случва след диагностиката.
Мнението беше редактирано от Sasho19755: 28 септември 2015 - 10:29
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 28 септември 2015 - 16:39

Здравейте отново проблемът се оказа в компютъра ECU моля помагайте къде може да се оправи? Благодаря за помощта до тук! Май темата вече е за друг раздел !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg