Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Z18XE пали и веднага гасне!

MONOPOLA снимка MONOPOLA 29 септември 2015 - 02:59

Z18XE не ги ремонтираха, само X18XE1, вариянта е да си купиш от морга и да ти го ресетнат и обучат за твоя автомобил, но все пак може да питаш някого дали могат да ти го ремонтират
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 07 октомври 2015 - 10:09

Здравейте отново, минах през доста трудности докато подкарам колата , но да не изпадам в подробности, проблема е решен на 90% т.е. колата вече върви и от 5-6 пъти само веднъж прави проблем като до сега т.к. не съм я карал много един път запали и работеше като на 3 цилиндъра като сама си менеше оборотите и първия път когато я запалиха работеше пак на 1500 оборота но като изтриха грешката и колата заработи нормално. Ще я карам една седмица и ще отида пак на диагностика, за да може да прочетат грешките ако има такива и да ми кажат какво трябва да се прави на компютъра допълнително, предполагам 1-2 пина. Ако някой има подобни проблеми като мен , нека пише на лично ще му помогна с каквото мога и съм благодарен на колегите от форума които помогнаха на мен, както и на сервиза където хората се оказаха професионалисти и най-важното е че са човечни изтърпяха ми колата една седмица да стои при тах . Ще пиша пак следващата седмица ако се налага да се пипне пак компютъра , знам че много често ремонтите на тези компютри не са успешни Simtec 70 , да се надяваме че при мен ще се обърне правилото :) !
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 28 юни 2020 - 18:56

Здравейте отново, на всички темата е оставена без завършек и ако някой чете няма да разбере всъщност какво е станало накрая. Понеже обичам нещата да са завършени макар и след много дълго време реших да я допиша. Та така всъщност колата и след ремонт на ECU не се оправи защото както каза майстора електричар явно този компютър няма проблем и като му обясних какъв е проблема той отсече: "Остави ми колата и до 2-3 дни ще ти я оправя"
Речено сторено оставих колата в един горещ петък и във вторник му се обадих той ми каза да отида след обяд да си я взема И О ЧУДО , колата работеше без проблем. Така да споделя че изхарчих около 800 лева за дросел, ремонт на компютър, диагностики гарнитурки за дросела абе каквото се сетите. Оказа се прекъснат кабел в ел. инсталацията понеже целия сноп е под акумулатора, което за да го хване и оправи електричара ми взе 80 лева.
Искам да предупредя колегите които купуват този автомобил Zafira А 1,8 16V Z18XE, че ако имат проблем първото което трябва да се направи е да се отиде на жичкаджия, всъщност само електически проблеми има тази кола и те обикновенно се решават евтино но не трябва да и се впрягате и да сменявате основни агрегати или да ги ремонтирате преди да имате сигурен електричар който да ви ги е посочил.
Историята с моята Зафира не свършиха до тук, след около 6 месеца започна да гасне в движение и да светва отново , в повечето случай връщах ключа и запалваше отново, още в движение, но имаше и 2-3 случая които бяха много неприятни и колата угасваше и не можеше да запали, за да стане малко забавно ще кажа че единия път ми угасна м/у Университета и Народното Събрание и не искаше да запали около 20 мин в час пик какво изтърпях не ми се разказва, но когато дойде един от полицаите който регулираше движението и ми помогна да я бутнем пред Народното Събрание вече повярвах в родната полиция ( благодаря му на човека спести ми много споменавания на майка ми). Там имаше някакви роми които стояха в една кола нещо ремонтираха градинката, точно тогава нямах един инструмент в мен и ги помолих за ключе 10 - ка миля че беше за акумулатора, дадоха ми и само откачих клемата и я закачих и всичко се опави. След този случай я закарах да я оправят, имаше и други неща за правене, но уви правили пак компютъра а той аз знам че нищо му няма и както и да е продължи да си гасне през 50-100км. в движение............ и така 2 години , запънах се че повече и 50 лева няма да дам за този проблем и си карах с ключето във вратата на колата. Тя гасне аз ако не запали спирам откачам клемата, закачам и пак карам колко харчеше думи нямам и заради тези проблеми не я направих на ГАЗ, та стана златна.
Сега да кажа за решението а то както обикновено се оказа съвсем елементарно и евтино, миналата година си тръгнах от морето (искам да отбележа че на магистрала никога не гаснеше защото включа ли автопилота проблема изчезваше) и чух че колата стана по шумна, казах си ще ходя да сменя гърнето , така прибрах се и отивам в сервиза, имаше средно гърне за смяна че след него почваше дупка в тръбата вместо тръба казах да го сменят и си тръгнах, след час ми се обадиха и ми казаха че на меката връзка имам малка дупчица , дали да я сменят ИИИИИИИ тогава ми светна че тази малка дупчица ми е късала нервите цели 2 години защото е преди втората ламбда сонда , щом смениха меката връзка всичко си дойде на място. колата спря да гасне амаааа вече ми беше писнало да се боря с нея колко нови части и бях взел не ми се говори. Както си стоях в работата ден преди Коледа 2019г. реших да я продам и я обявих за продажба, купи я един възрастен мъж още началото на Януари, дано да няма повече проблеми, разказах му всичко това и му оставих фактурите за смени части за да не дава пари да сменя неща който вече съм сменил, даже и бях сменил ангренажа лятото преди морето, дано да и се радва явно не е мойта кола , може да е неговата.
Но който кара такава кола моят съвет е да ходи при майстори които взимат присърце проблема дори да са по-скъпи, и не четат само какво пише на диагностиката а мислят, защото и аз мога да сменявам основни елементи четейки дисагностиката особенно за чужда сметка , както стана с мен.
А как си купих пак OPEL е това е една друга много интересна история, само да е здрав :)!
Мнението беше редактирано от Sasho19755: 28 юни 2020 - 19:07
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 28 юни 2020 - 19:26

Няма как колата да гасне от дупка в изпускателната система, където и да е дупката!
Имал съм случай Astra G,8 клапана,с две сонди,Z16SE не можеше да пали изобщо от запушен катализатор.Развих първата сонда да излиза през дупката пушека и колата взе да пали без никакви проблеми!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 юни 2020 - 20:18

Колегата доста хаотично е описал проблемите и решенията, но не можем да му се сърдим- направил е нещо, за разлика от мноооого други:-) В първата част има описано за проблем в инсталацията под акумулатора, който електричар е установил, отстранил и колата след това е започнала да си работи. Аз вярвам, че проблема с гасненето е бил вследствие на това, но нека колегата да поясни.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 29 юни 2020 - 05:18

Не съм се борил с подобен "проблем", обаче толкова глупости написани накуп не бях срещал! За мен темата си е за триене без капка милост, да не обърква други колеги!!!
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 19 юли 2020 - 16:46

 ivan_pop, на 28 юни 2020 - 19:26, каза:

Няма как колата да гасне от дупка в изпускателната система, където и да е дупката!
Имал съм случай Astra G,8 клапана,с две сонди,Z16SE не можеше да пали изобщо от запушен катализатор.Развих първата сонда да излиза през дупката пушека и колата взе да пали без никакви проблеми!
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 19 юли 2020 - 17:10

 dimitarmark, на 29 юни 2020 - 05:18, каза:

Не съм се борил с подобен "проблем", обаче толкова глупости написани накуп не бях срещал! За мен темата си е за триене без капка милост, да не обърква други колеги!!!

ОК щом си решил че е за триене да го изтрият.
Мнението беше редактирано от Sasho19755: 19 юли 2020 - 17:11
Отговори

Sasho19755 снимка Sasho19755 19 юли 2020 - 17:17

 ivan_pop, на 28 юни 2020 - 19:26, каза:

Няма как колата да гасне от дупка в изпускателната система, където и да е дупката!
Имал съм случай Astra G,8 клапана,с две сонди,Z16SE не можеше да пали изобщо от запушен катализатор.Развих първата сонда да излиза през дупката пушека и колата взе да пали без никакви проблеми!

И това щях да направя в крайна сметка, бях решил че е запушен катализатора и мислех да го избуша, но не стигнах до там. Все пак колкото и да се опитвам да опиша нещата подробно все нещо ще забравя периода в който се борих с този проблем беше токлова дълъг че по едно време го бях игнорирал.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg