Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Термостат

tisho.74 снимка tisho.74 02 януари 2020 - 19:51

Пробвай с Маин или да натиснеш десния кръгъл скрол бутон.
Отговори

ZIGI снимка ZIGI 02 януари 2020 - 20:48

Току- що четох в един полски форум пише че се задържа бутона МАИН 10сек - утре ще пробвам
Отговори

ZIGI снимка ZIGI 03 януари 2020 - 11:54

Накрая влезнах в сервизното меню -с задържане на МАИН - не че освен температурата нещо друго разбирам - освен координатите , е ще ровя в нета от любопитство пък дано намеря нещо полезно. : :helpsmilie:
Мнението беше редактирано от ZIGI: 03 януари 2020 - 11:55
Отговори

Bareto снимка Bareto 16 юни 2020 - 09:36

Привет колеги, преди няколко дена си смених термостата, причината е че не можеше да затваря напълно. Реших да "облекча мъките" на мотора и сложих термостат от Z16XNT/A16XNT (същият е и на Z16LET/A16LET) - 92°. Поставих във веригата на подгрева, който вече отсъства, съпротивление 120 Oмa/5W и така направих един тестов пробег (София - Белчин - София) при околна температура около 20°. Резултата е, че извън града колата поддържаше 90-93°, което ми хареса (предполагам и на нея :)), но в градски условия пак си достига обичайните 107-108°, когато се включва и вентилатора. Сега се чудя дали да махна съпротивлението и да карам така поне в летните месеци, кото при това положение вентилатора би трябвало да се включва при 96° и да се изкл. при 94° (авариен режим) и по този начин да сваля работната температрура в града. Някой знае ли дали при такъв авариен режим се променя и работата на мотора или единствено се намаляват температурите за управление на вентилатора? Няма да ми е никак приятно да гледам постоянно лампата с ключето, но пък ако не е проблем за двигателя ще го изтърпя за 3-4 месеца.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 16 юни 2020 - 10:00

Честно казано доста термостати отварят на 92 градуса/не че няма и изключения де/. Нормално при движение колата да стои около споменатите от теб колега градуси. В градски условия също ще се включва и перката тоест колата по-лесно достига до стойности, които изискват включването на перката. Според мен кучето е заровено другаде. При сменен термостат, не е редно да се правят промени. Ако преди смяната си бил със съпротивление става сега да го махнеш. Но ако преди смяната си бил без, а си го сложил сега със смяната, го махни, за да отчетеш разликата.
Отговори

Bareto снимка Bareto 16 юни 2020 - 15:10

Предполагам, че не съм бил достатъчно ясен в поста си по-горе. Оригиналния ми термостат е на 105° и е с електрическо принудително отваряне, а този с който го смених е от 1,6 Турбо мотор, който отваря на 92° и е без допълнително подгряване. Затова в буксата на вече липсващия нагревател съм сложил въпросния керамичен резистор, за да "излъжа" ЕКУ-то, че подгрева на термостата си е на разположение. При това положение управлението на вентилатора ми се запазва, както е и при стоковия термостат за този мотор (вкл. на 108° и изкл. на 107°). Ако не сложа резистора ще получа точно желания резултат, защото управлението минава в авариен режим и вентилатора ще се пуска на 96°, но незнам дали само това ще се промени в този режим или ще има и друго по работата на двигателя.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 16 юни 2020 - 15:25

Може и да има. Щом минава през компа.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 18 юни 2020 - 14:00

Имаше тема за такъв термостат и кръстословица с тези температури. Компа си иска и си прави различни температури според натоварването на двигателя и други неща...
Пак имаше уж "неадекватни" включвания на перките...
Отговори

Bareto снимка Bareto 22 юни 2020 - 08:26

Засега съм много доволен от работата на по-нискотемпературния термостат, градско почти не карам и в повечето случаи е докато излизам или се прибирам в София. Затова реших да не махам резистора пък ако е по-топло и съм на климатик, то перката си върти и без друго постоянно и поддържа по-ниска температура.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg