Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Централното заключване спря да работи.

fantoms снимка fantoms 01 февруари 2015 - 14:06

Здравейте,
Изведнъж централното заключване на колата спря да работи. Не реагира от дистанционното. Не реагира дори с ключ (отключва си само шофьорската врата). Пробвах препрограмиране на дистанционното но като започна процедурата няма никаква реакция от колата. Вратата на багажника е заключена (комби) и не иска да се отключи дори с ключ.
Моля за насоки за диагностициране и локализиране на проблема (бушони, релета и т.н.)
Другото интересно, което се случи почти по същото време бе, че осветлението на купето, това което след затваряне на вратата изгасва постепенно, светеше постоянно. Само то. Осветлението на вратите и над тях стоеше изключено. Така колата е стояла ден или два и акумулаторът беше почти заминал. Откачих го и го заредих. След връзване на акумулатора проблема с това осветление изчезна. Изгася си плавно, но проблема с централното заключване остава.
Мнението беше редактирано от fantoms: 01 февруари 2015 - 19:05
Отговори

dsterev снимка dsterev 19 февруари 2015 - 13:46

Имах подобен проблем с централното на моята Астра - оказа се прекъснат кабел под бронята под багажника.
Отговори

fantoms снимка fantoms 23 февруари 2015 - 13:51

Възможно е, но за съжаление багажника остана заключен. Не може и с ключ да се отключи.
Незнам какво да правя.
Отговори

veily снимка veily 25 февруари 2015 - 10:32

Здравей колега!Предполагам си проверил предпазителя на централното.Модула за управление рядко дава дефекти,но не е лошо да го погледнеш.Преди месец при мен се оказа "+" кабел,който минаваше под пасажерската седалка и от влагата на дунапрена беше изгнил.Сутринта отключвам всичко работи,стигам до работата и когато да заключа никаква реакция на централното, заключи се само шофъорската врата. За плафоните ,поне при мен Астра Ф кабелите се събират в едно като букса под пластмасата на прага до седалката на шофъора.При мен светеше само централния ,другите ги нямаше никакви и се оказа окис точно в буксата.Ако преди това багажника не си го отключвал с ключа а само с централното е нормално да не се отваря,пръскай с проникващ спрей и с ключа леко раздвижвай,при мен така се получи.Успех
Отговори

dimmitar снимка dimmitar 25 февруари 2015 - 10:53

Пробва ли да със синхронизиране,тоест даваш на контакт и натискаш копчето за заключване трябва да заключи и отключи при мен беше станало така като беше паднал акумулатора.
Мнението беше редактирано от dimmitar: 25 февруари 2015 - 10:56
Отговори

galintonchev снимка galintonchev 25 февруари 2015 - 11:42

Най вероятно имаш изгорял предпазител.Провери всички предпазители под волана.Ако намериш изгорял предпазител най вероятно си има причина за да изгори.Най-често срещан проблем е снопа който влиза в задния капак на автомобила.Имаш скъсани или заголени кабели.Провери и това.
Отговори

CH_M снимка CH_M 25 февруари 2015 - 17:16

 fantoms, на 23 февруари 2015 - 13:51, каза:

Незнам какво да правя.


През задните седалки стигаш до кората на задната врата, достатъчно е да откопчееш някоя щипка за да стигнеш до лостовата система и да отвориш ръчно отвътре.После си прегледай кабелите в маншона на вратата за скъсани/окъсили кабели.Ако има такива, възстановяваш всички и би трябвало да проработи централното .... за бушон са писали преди това колегите ...
Отговори

adora снимка adora 25 февруари 2015 - 17:28

Ако още не си решил проблема, може да отвориш модула на централното. Вътре има мисля 3или 4 релета, може да почукаш по тях внимателно, че понякога отказват.
Отговори

fantoms снимка fantoms 27 февруари 2015 - 13:25

Благодаря за отговорите.
Развитието за момента е, че отворихме багажника. Някакво лостче се маха от вътре, верочтно за да се откачи централното от ключалката. Уикенда ако намеря време ще погледна за скъсани кабели. Бушона съм го гледал (мисля че е 11ти) и е ОК.
Отговори

fantoms снимка fantoms 19 май 2015 - 15:35

Колеги, проблема остава. В маншона на багажника на комбито имаше няколко кабела с нарушена изолация. Уж ги оправих и изолирах. За съжаление централното още не реагира. Кажете какво да замеря, за да разбера къде е проблема. По кой кабел какво напрежение трябва да има и кога.
Благодаря.
Отговори

k opel e снимка k opel e 19 май 2015 - 18:08

Преди малко синът ми звънна, че на Астрата Г се е получило същото. С дистанционното не работи, а с ключа работи само вратата на шофьора. Гледал е предпазителите и са здрави. Колега при теб може да е подобно и след като си поиграя и намеря проблема ще пиша. Едва ли е модула, сигурно е нещо дребно, но без мерене няма да стане.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 май 2015 - 22:00

 k opel e, на 19 май 2015 - 18:08, каза:

Преди малко синът ми звънна, че на Астрата Г се е получило същото. С дистанционното не работи, а с ключа работи само вратата на шофьора. Гледал е предпазителите и са здрави. Колега при теб може да е подобно и след като си поиграя и намеря проблема ще пиша. Едва ли е модула, сигурно е нещо дребно, но без мерене няма да стане.


Ми има шанс да трябва да почистиш микретата на шофьорската врата. Може и кабелите между вратата и купето да са. Колкото до багажника, ако и там има микро ключе...

Виж какво съм писал преди години на един колега:

http://www.opelclub....showtopic=48583

Тази тема е почти перфектна.

Единственото, което мога да добавя - не трябва да махаш улея на стъклото или дръжката на вратата. С малко въртене, усукване и умерено напъване машинката излиза и без да разглабяш излишно колата (гарантирам). Махаш нита и развиваш трите болтчета.Микроключето е от долната страна на буксата за управлението.

Другото нещо е, че няма нужда да купуваш микро ключе. Взимаш контактен спрей или вд 40 и напръскваш микро ключето обилно. След това го натискаш 20/30 пъти интензивно с пръст за да се раздвижи и да влезе контактния спрей вътре. Сглабяш и 99% всичо ще работи като ново. Важи за всички опели. Май предните врати имат две мникро ключета, а задните по едно. (поне на корсата беше така)
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 26 май 2015 - 09:49
Отговори

fantoms снимка fantoms 20 май 2015 - 12:39

k opel e, чакам развитие и евентуално насоки.
Ако ще се отварят вратите, кажете от къде да намеря онези гумички, които са на ръкохватките на вратите. Също така май ще трябва да сменя и механизъма/релсите за вдигане на стъклото, че ная скрибуца.
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 май 2015 - 20:38

Оказа се, че синът ми я е отключил с ключа и е свирнала заводската аларма. На другия ден се оказа,че всичко работи перфектно и до днес без отказ. Аз си го обяснявам, че при неправилна манипулация има някакво време за блокиране. Ако се обади пак съм приготвил уреди и схеми и ще го търся.
Ти защо не провериш на модула за централното, който се намира долу в дясно дали идва захранване по червения кабел? Ако идва захранване подай маса на кафявия с червено и след това на кафявия с бяло да видиш дали модула сработва. Ако не потърси за проба модул от приятел с подобна кола.
Ne6to Smisleno изписва ми: "Няма достъп до тази страница"
Мнението беше редактирано от k opel e: 22 май 2015 - 20:41
Отговори

sPeLLBouND снимка sPeLLBouND 22 май 2015 - 23:05

Къде се намира точно модула за централното при Вектра Б?
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 май 2015 - 23:16

Долу в дясно зад кората, която е между пасажерската врата и калника. Бушона е номер 11
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 май 2015 - 09:49

 k opel e, на 22 май 2015 - 20:38, каза:

http://www.opelclub....showtopic=48583
Ne6to Smisleno изписва ми: "Няма достъп до тази страница"
Отговори

blue_arrow снимка blue_arrow 09 януари 2016 - 19:50

Колега, ако се навърташ наоколо, сподели какъв ти беше проблема, ако си го оправил, че сега аз съм на тоя огън :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg