Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Q:Светлини на задна?

ГостZafira2_* 01 септември 2007 - 15:00

Здравейте значи купих си опел зафира и съм много доволен от колата само имам един надявам се малък проблем, значи като се включи на задна светлините за задна на фаровете не светат.К помислих си че са изгоряли крушките да ама не сложих работещи и пак не светат.Та дали някой е имал такъв проблем или да ми каже кое да погледна да видя за проблем прегледах и един по един и бушоните но и от тях не е.Надявам се да ми каже някой нещо да проверявам.10x предварително.

Едит: Извинете ме за двете теми просто ми беше забил нета и натиснах 2-ри път и стана така.
Отговори

yasen снимка yasen 01 септември 2007 - 18:18

Някъде на скоростната кутия където е лоста за превключване трябва да има една джаджа за светлините на заден ход предполагам че е от него-трябва да се смени. Би трябвало едни кабелчета да излизат от него. Успех!
Отговори

ГостZafira2_* 08 септември 2007 - 17:20

 yasen, на Sep 1 2007, 07:18 PM, каза:

Някъде на скоростната кутия където е лоста за превключване трябва да има една джаджа за светлините на заден ход предполагам че е от него-трябва да се смени. Би трябвало едни кабелчета да излизат от него. Успех!


Ми аз така набързо махнах кожата на скоростната котия и така пряко май не се вижда джаджата и ще трябва да разглобя по сериозно и ако знае някой точно къде се намира и да ме улесни ще съм му благодарен иначе благодаря ти много за отговора.
Отговори

elozew снимка elozew 08 септември 2007 - 19:53

Дай E-mail да ти изпратя снимки от техническото описание.
Отговори

yasen снимка yasen 08 септември 2007 - 20:11

Честно казано на Зафирата нямам представа къде точно се намира този превключвател за задните светлини но би трябвало да е някъде около лостовете защото чрез тях се задейства - поне на мойта Вектра е така :icon_wink: а не вярвам при тебе да е кой знае колко по различно. Дано колегата ти помогне със снимките.
Отговори

elozew снимка elozew 08 септември 2007 - 21:04

:icon_wink:
Публикувано изображение Публикувано изображение
Отговори

Swing снимка Swing 08 септември 2007 - 21:36

С какъв двигател е тази Zafira, за да ти кажа каква е кутията и къде е ключа за заден ход? А как се прави проверката му можеш да видиш тук.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg