Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Трудно превключване на първа ?

Astrich снимка Astrich 07 октомври 2013 - 22:44

Здравейте колеги :) Имам "проблем" със първа при движение. От втора на първа е почти невъзможно да се превключи когато колата е в движение. Често ми се налага това занимание в един остър и тесен завой до вкъщи. Свалям до скоростта на първа съеденителя ми е до пода ама не включва. Често почти спирам докато не набутам първа. Лоста с груба сила трябва да го мръднеш на първа, от което се чува типичния шум все едно влючвам на полусъеденител. На KIA Cee'd 2005 също го имаше този проблем. От 2ра на първа в движение трудно и ръмжащо начинание ? На място влиза с 1 пръст. Масло на кутията сменяно, от познат монтьор (сменял ми е много неща по колата) всичко 6 но тая първа не ми харесва как влиза когато колата се движи. От място влиза от раз. Някакви идеи ? Astra F C14SE
ПП. Преди смяната на маслото в кутията имаше проблеми с включването на задна когато колата е под наклон (вдигната предница). Сега няма проблеми.
Мнението беше редактирано от Astrich: 07 октомври 2013 - 22:50
Отговори

Astrich снимка Astrich 08 октомври 2013 - 12:22

Благодаря колега :) Ясно ми е вече.
Отговори

doko снимка doko 08 октомври 2013 - 13:02

 Astrich, на 08 октомври 2013 - 12:22, каза:

Благодаря колега :) Ясно ми е вече.

Споко колега и при мен е така. Първа влиза само на място.
Отговори

sathv снимка sathv 08 октомври 2013 - 17:20

 Astrich, на 08 октомври 2013 - 12:22, каза:

Благодаря колега :) Ясно ми е вече.

И какво ти е ясно? Че те лъжат ли? Че заводски било направено да не можеш да включиш първа в движение? Няма такова нещо. При изправна кутия първа си влиза в движение. При кутия на незнам колко хиляди километра има проблеми. Просто разликата в скоростите на двата вала е много голяма. Проблема се получава и при непълно отделяне на съединителя. Некачествен съединител. Надран маховик. Я кажете на колко са сменяли или шлифовали маховик при смяна на съединител ако е надран?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 08 октомври 2013 - 20:10

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 22 август 2017 - 21:20
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 08 октомври 2013 - 20:19

Поизносен синхронизатор не може да изравни оборотите.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 08 октомври 2013 - 21:25

при положение че първа няма синхорнизатор незнам какво спорите. Че може може, но пак си говорите глупости.
Отговори

sathv снимка sathv 09 октомври 2013 - 00:17

 espero2000, на 08 октомври 2013 - 21:25, каза:

при положение че първа няма синхорнизатор незнам какво спорите

Вярно, че първа няма синхронизатор, ама на Москвич 408И. А ние говорим за Астра. Не, че се зяждам колега, ама за човек като теб с над 1000 поста е недопустимо такова незнание. Предлгам ти веднага да изтриеш поста си, че даже и тези от форума на Запорожец ще ни се смеят.
Публикувано изображение
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 09 октомври 2013 - 03:59

Това упражнение се прави с междинна гас а не с двойно амбриране на съединителя.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 09 октомври 2013 - 06:52

Егати спора се заформи :icon_wink2: .
И мойта не ще от 2 на 1 докато скороста не падне до около 5-10 км. па и за кво да набиеш 1 ако си примерно с 30-40 км. Е всеки си знае може пък ремонт да ме се прави на некой знае ли човек. От кво се получава е въпрос индивидуален тва ще кажат тия дето са разглабяли кутия и тя е била само с такъв проблем. Споко колега не са газирай за тва нещо. :icon_wink2:
Отговори

kztotev снимка kztotev 09 октомври 2013 - 07:55

Имам два опела. При по-новия 1 ва влиза без проблем в движение. При по-стария 1 ва е със същия проблем. Първа предавка има синхронизатор. Заводски не прави този проблем. Просто караме стари коли и трябва да свикваме. Ако някои намери решение да пише.
Отговори

sau-152 снимка sau-152 09 октомври 2013 - 08:10

Излишно е да спорите за технологични конструкции на скоростни кутии, заводски тарикатлъци и тем подобни неща. Въпрос на шофьорски умения е да влезе първа скорост в движение, ако не става с просто бутане на лоста. Както и колегата Marko_spiro каза, а и Kalin09 - междинна газ решава проблема при всички марки и модели автомобили. В противен случай рискувате скоростният лост да Ви остане в ръката :) Поздрави!
Отговори

Petar66 снимка Petar66 09 октомври 2013 - 15:36

Имах същия проблем точно на астра c14se.Решава се като се смени един щифт в лостовата система на скоростите(намира се в двигателния отсег точно в средата на лостовата система)След смяната му всички скорости влизат перфектно и лоста стана прецизен като джоистик...Търсих го доста време докато го намерих на симеон на цена от 10 лева,а е една проста ламаринка...
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 09 октомври 2013 - 15:50

Пешко колега направо си в грешка. Преди седмица смених двата щифта на карето до скоростната кутия и избирача на скоростите също /това е оная пласмасова рейка която свързва успоредно механизма със щангата/ Това го направих щото при мен не влизаше 5 скорост като вдигна повече от 70 или изключа от скорост, нямаше включване.
След смяна на щифтовете и избирача на скоростите проблема с включването от 2 на 1 скорост и скорост на движение над 10-15 км и сега си остана. Смяната на щифтовете и избирача не решава проблема но пък скоростите стават по прецизни това е вярно.
Не виждам смисъл в това да включвам от 2 на 1 при примерно 40 км за да забие муцуна.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 09 октомври 2013 - 15:56
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 10 октомври 2013 - 12:14

абе не става въпрос да включваш 1-ва при над 20 км/ч, въпроса е, че и при 5 км/ч не ще влезе лесно, защото има ситуации, при които не е за 2-ра - например трябва да катериш наклон с лоша настилка и натоварен. А м/у другото аз не знам при каква скорост влиза 1-ва, щото моя скоростомер почва от 20 км/ч :)
И не бързайте да нападате колегата, щото и аз съм чул че на някои опели 1-ва не е синхронизирана, което ако е така наистина е странно, защото ладите и москвичите от незнам коя си си година имат синхронизатори на 1-ва и влиза и при 30 км/ч - изпитано с москвича на баща ми :)
Отговори

sathv снимка sathv 10 октомври 2013 - 13:31

Няма астри без синхронизатор на първа. Това дето си го чувал го е казал някой незнайко и като тръгне така по форумите.... и гугъл само простотии намира. Затова съм казал, че на информация от форуми много много да нямаш вяра. Там пишат всякакви. Не е редно да пишеш нещо в което не си сигурен. Тоя ми каза, оня ми каза и т.н. Все повече са рядкост мненията на хора разбиращи материята. Напълно нормално. Хората си пазят хляба. Особено в България.
PS. Aко предавателната кутия няма синхронизатор при опит за включване на първа ще се чува страшен хъркащ шум. Както при опит за включване на задна в движения.
Мнението беше редактирано от sathv: 10 октомври 2013 - 13:34
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 10 октомври 2013 - 13:44

То и моя почва от 20 да показва и аз не знам с ква скорост съм ама е доста под 20км/ч. Не е болка за умиране пак казвам и при мен не ще ама не се коркам от това. То ако те кара буквално да спреш че да включиш 1 къв ти е проблема тя каляската ще потегли и на баира на 1 скорост и за капак кво искаш от кола на 19 години. За да ти е всичко 6 требе или да разколачиш тая ск кутия или нова /ачик нова/ да си купиш.

Без синхронизатор както казва колегата ще е трудно да се включват скоростите щото тва не е руски ботор от преди половин век малко по млади са ни каляските от преди почти четвърт век ма са по млади и западни все пак хехе.
те за тва са тия нещица /за кво са все пак всеки да се сеща ако не знае/ може да е поизносен малко този синхронизатор между 1 и 2 ама не си струва разглабянето.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 10 октомври 2013 - 13:51
Отговори

Astrich снимка Astrich 12 октомври 2013 - 13:43

Леле какъв спор стана. Та днеска карах цяла сутрин градско и при по острите завой вместо да включвам първа, съединител на 2ра лико спирачка, доста леко се движи колата, леко газ и пускам по леко и няма проблеми. Така малко повече се износва съединителя но както и да е. (усеща се как леко приплъзва)
Мнението беше редактирано от Astrich: 12 октомври 2013 - 13:44
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 15 октомври 2013 - 16:42

 Marko_spiro, на 09 октомври 2013 - 03:59, каза:

Това упражнение се прави с междинна газ а не с двойно амбриране на съединителя.

Не знам кога си взел книжка,ама днес на нищо не учат младите шофьори гледат само парите да им вземат.Сори за спама.
Мнението беше редактирано от LEVSKIMEN: 15 октомври 2013 - 16:46
Отговори

walxo снимка walxo 21 август 2017 - 08:57

Здравейте колеги,
Имам следния проблем. Колата е OPEL ZAFIRA A и от скоро започна трудно включване на скоростния лост.Като включи колата си върви перфектно и не се усеща съединителят да боксува.Основният проблем е пи първоначално стартиране на двигателя. Трудно влизат - първа и задна. След като повърви малко малко се подобрява превключването. Карах я на сервиз и при прегледа казаха че видимо всичко е ок но се съмнявали за съединител. Казахаче колата е с жило.Та идеята ми е ако някой има някаква информация дали с натягане може да се оправи нещо или смяна на съединител. От сервиза ми казаха - че и някакъв маховик трябвало дасе смена атова става вече доста солена цифра.Ще помоля за някакво техническо съдействие и съвет къде евентуарлно да търся проблема.
Предварително благодаря.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg