Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Corsa B, X10XE - Шумен двигател

nogravity снимка nogravity 16 май 2014 - 23:04

Здравейте колеги,

Имам Corsa B 1.0 12V 99г. бензин. Наскоро двигателят започна да работи странно - промени се звука и като я запаля сутрин се чува едно бръмчене/потракване/ромолене, абе направо като дизел бръмчи (то не че тоя двигател е от най-тихите по принцип). След това като загрее, шумът отихва, но като подам газ и вдигне оборотите бръмченето и тракането се усещат отново.
Четох че това може да са повдигачи или клапани, ама не съм много сигурен и затова се обръщам към вас.
Маслото е сменяно като взех колата, което ще рече е на 5000-6000 км. Прегледах до къде е нивото преди 2-3 дена, още като се появи тоя шум, беше спаднало малко но не и изключително много. Мисля да го прегледам пак утре за всеки случай.

Та, някакви идеи от какво може да се дължи това? Някой да е имал подобен проблем?

Поздрави!
Отговори

sathv снимка sathv 16 май 2014 - 23:58

Верига. Сменя се комплект с обтегачите и зъбните колела. Работа доста. За ментетата няма да напомням.
Отговори

nogravity снимка nogravity 17 май 2014 - 08:41

Хмм... надявах се да не опре до верига точно, ама май няма как.
Ще се вкарва в бокса, то е ясно. Има ли проблем все пак ако я карам така и дали мога нещо да "оклепам" нещата изцяло?
Отговори

sathv снимка sathv 17 май 2014 - 12:20

Спокойно можеш да я караш и така. :naughtynono: То освен да направиш двигателя на салата друго не може да стане. Няма да си първия .
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 17 май 2014 - 15:31

Щом започне да трака така значи късането в скоро време е гарантирано. Скъса ли веригата си търсиш нов двигател.
Отговори

nogravity снимка nogravity 17 май 2014 - 17:53

Ясна е работата значи... И да питам, за да не отварям нова тема - из София някакъв читав сервиз, където могат да ми сменят я да кажете?
Че то всички много разбират, ама май...
Отговори

sathv снимка sathv 17 май 2014 - 20:20

При смяна на веригата се използват 3 приспособления. Без тях смяната на веригата си е чиста чападжийска работа. Самите приспособления не са трудни за изработка но дали по гаражите някой ще ги изработи? Хайде 2 от тях могат да се заменят с поддръчни средства ама шаблона... Така, че моят съвет е ако не в оторизиран сервиз където със сигурност разполагат с приспособленията, в друг сервиз но преди да оставиш колата искай да ти покажат поне, че разполагат със шаблона./най добре с комплекта/
Отговори

nogravity снимка nogravity 17 май 2014 - 21:05

Да, добре. Мерси много за полезните отговори, утре-вдругиден мисля да оставя бръмчалката да я оправят. :)
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 18 май 2014 - 20:00

Колега в оторизираните сервизи смяната на веригата излиза най-евтино и с гарантирано качество на услугата + една година гаранция.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg