Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Видове термостати

roro снимка roro 21 декември 2012 - 18:56

Здравейте, карам колата от профила.Миналата зима не съм обърнал внимание, но сега ми прави впечетление следното нещо. Четох че, за зафира А има два вида термостати-едните отварят на 82 градуса, а другите на 92градуса. Колата ми е нов внос :pardon: от Италия.Направи ми впечетление ,че трудно загрява и седнах днес с опкома да видя, кога ми отваря термостата. При температура около 78 градуса(това показваше компютъра, а и стрелката на таблото)започна да се нагрява дебелия маркуч от термостата към двигателя.Това ми говори. че термостата отваря на 82 градуса.Карах 10на км. градско, след като колата вдигна 83-84 градуса пуснах парното.Температурата падна на 78-80 градуса.Спрях и пипнах радиатора, но той от външната страна беше студен,а от вътрешната едва доловимо хладък.В същото време маркуча от термостата до радятора е порядъчно загрял.Карам много лятно време предимно София-Бургас, около 7-8 хиляди километра(жената е от Бургас и са по-цяло лято там)и на магистралата си ми държи постоянно 92-93 градуса.
Според Вас с какъв термостат съм и има ли смисъл да го сменям.Ако го сменя с по-високо температурния, няма ли пък лятото да ми вдига по-висока температура? :unsure:
Мнението беше редактирано от roro: 21 декември 2012 - 18:58
Отговори

roro снимка roro 21 декември 2012 - 19:04

Наясно съм, че разхода е по-голям, като е студен двигателя.Номера с един картон пред радиатора хитро нещо ли е, или да си го избия от главата. :confused:
Мнението беше редактирано от roro: 21 декември 2012 - 19:05
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 21 декември 2012 - 19:22

[quote name='roro' timestamp='1356109491' post='1088757']
Наясно съм, че разхода е по-голям, като е студен двигателя.Номера с един картон пред радиатора хитро нещо ли е, или да си го избия от главата. : Варианта с картона не е лош, но идва момент в които не може да се подържа нормалната температура и трябва да го махаш.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 21 декември 2012 - 19:27

аз съм с винил пред радиатора и ми вдига температура само когато съм в голям трафик и тогава си пускам принудително перката, иначе на извънградско го махам и всичко е чук.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 21 декември 2012 - 20:15

Според мен си за нов термостат! За 10км при мен е баня!
Преди това загряваше на място, но на извънградско направо влизаше в "замръзващата" синя зона на скалата.
Имаш ли нормално парно?
Конкретно какъв ти трябва на теб - според VIN на колата може да се каже. http://oe.elitcar.co...0917&spid=10195
Аз не виждам друг термостат, освен 92-градусов за твоя мотор.
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 21 декември 2012 - 20:40
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 декември 2012 - 20:32

Ето ти темата колега. Ще ти бъде от полза http://www.opelclub....howtopic=106849
Отговори

roro снимка roro 21 декември 2012 - 21:16

Благодаря Ви колеги за бързите отговори! Както Ивайло е писал става вътрешната част(самия термостат от C20NE). До тук супер,но за жалост(като инженер компютърджия) ме човърка мисълта, защо го продават този пуст термостат с черупката.Оста на термостата, възможно ли е в течение на времето да деформира отвора в който влиза и там да има някаква засечка?Иначе, както разбрах, термостата си и пътник.Тези дни ще го сменя. Като източвам антифриза, на загрял двигател ли е по добре да го направя-от съображение да е отворил и големия кръг и да източа максимално антифриза?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 декември 2012 - 21:25

 roro, на 21 декември 2012 - 21:16, каза:





Щом те човърка тази мисъл си вземи един оригинален термостат. Като инженер компютърджия, ЛАН-аджия те съветвам обаче да пробваш този евтин вариант. Има вероятност леглото в черупката, върху което ляга термостата да е счупено и да не уплътнява добре. Но това можеш да го видиш, като свалиш термостатът. Ако не сменяваш антифризът не е нужно да е загряла колата.

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от IvailoM: 21 декември 2012 - 21:30
Отговори

roro снимка roro 21 декември 2012 - 21:38

Абсолютно съм съгласен с тебе и точно така ще направя. Ще го разглобя, ще огледам и ще действам.
Весело изкарване на всички колеги от форума на Коледните празници!!!!!!!
Отговори

roro снимка roro 22 декември 2012 - 18:47

Здравейте колеги. Днес смених термостата. Започнах с източването на антифриза, но се оказа че за да стигна до кранчето трябваше да сваля една кора от долу при подкалника.След като го източих, се захванах със скобите на маркучите(мама им и скоби едвам ги свалих). Маркучите бяха слепнали, та се наложи с една отверка да ги поразлепя за да излязат.След като отвих двата болта на термостата,той ми беше вече в ръчичките.Първото, което направих е да надуя с уста въздух през голямата тръба-пропускаше доволно тоест термостата е мъртвец.На него пише 92-107 гр.Махнах термостата от черупката, но ми се видя малко разбито леглото на термостата(оста на термостата където влиза във втулката).Отидох и купих БЕР за 78 лв.Единствената разлика от стария е че има някакъв допълнителен винтил.Явно ако блокира термостата да може да избие през този винтил.Монтирах го(пак имаше мамата на скобите), сипах антифриза, запалих да загрее и да си поеме антифриза.Направих тестово кръгче от орлов мост до практикер и температурата стоеше закована на 90 градуса, независимо дали съм с пуснато парно на 6 или без.Това е. Проблема си се оказа термостата.
Благодаря Ви и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg