Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

P1635 Glow device circuit general error

asensio снимка asensio 26 януари 2014 - 18:08

Здравйте,

Смених преди време релето, точно заради тая грешк, сега пак почна я показва. Захранването е на ред, правил съм го по стъпките от ТИС-а, искам да попитам, някой правил ли е ремонт на това реле ?
Отварял съм го, не изглежда да има нещо заминало, поне транзисторите са здрави. Гледах някакъв клип в тубата, човека просто направи на ново всички спойки, и пак го върна.
Някой от вас занимавал ли се е с такъв "ремонт" или лечението е - ново реле ?
Отговори

CH_M снимка CH_M 26 януари 2014 - 18:17

Снимай го от страна спойки и елементи да го видим това реле ..... с доста модули съм се занимавал, но точно с това реле не съм имал досег. А за презапояване - нищо не пречи да презапоиш и пробваш как работи след това ....
Транзисторите мери ли ги с уред или само визуално ти изглеждат здрави?
Отговори

asensio снимка asensio 26 януари 2014 - 18:58

http://www.album.bg/...o/albums/208289

Тук съм качил каквото можех да се снимам. Транзисторите с уред ги мерих.
Отговори

biggy снимка biggy 26 януари 2014 - 21:44

Предполагам си проверил свещите, понеже до колкото знам тази грешка я дава ако имазаминала свещ и такава, която се готви да си ходи (с по-висока консумация) :)
Отговори

asensio снимка asensio 26 януари 2014 - 21:51

Да, свещите са проверени, също грешката за свещите и релето е една и съща като номер, вече по описанието ориентира къде евентуално е проблема. Реално тази е за релето. И диагностиката е изцяло за релето, какво пуска, какво идва е него. Странното е че не всеки път я дава.
Отговори

asensio снимка asensio 27 януари 2014 - 14:41

Друго се сетих тая сутрин, преди 3-4 години като ми бепе тръгнал акумулатора, пак даваше тая грепка в по студено време, когато е нужен по продължителен подгрев, сега акумулатора пак е тръгнал да си ходи, та да не би да търся под вола теле, а просто в батерията да има малко ток и от там да идва целия пробелм ?
Отговори

stei снимка stei 27 януари 2014 - 14:48

По скоро е от това. При мене имаше такъв проблем но се оказа свещ и се сещам че първо докато я хванат мериха с товарна вилка акумулатора. гледаха за хлабава маса и после намериха коя е свеща. Това се случи при официален сервиз така че и това може да е проблема при тебе.
Отговори

asensio снимка asensio 27 януари 2014 - 15:12

ОК, благодаря за споделеното инфо, като по чудо тая сутрин запалих, верно с мъка, но без грешката. То и вчера си беше чудо де :))) За сега ще пробдам да искарам тая зима, ако не става ще го сменя, няма да бързам с релето да правя каквото и да било. Благодаря отново за инфото.

П.С. След зареждане днес на акумулатора, пак се освети.
Мнението беше редактирано от asensio: 27 януари 2014 - 18:16
Отговори

asensio снимка asensio 15 март 2014 - 18:02

Мисля че това е решението. След замерване на свещите се оказа че две са аут. Интересното е следното. Тъй като от релето излизат 2 плюса съответно за свещите на 1 и 2 цилиндър и за 3 и 4 цилиндър. Двете изгорели свещи бяха на 2 и 4 цилиндър, и според мен понеже хваща че на 2-та клона има проблеми, бие тая грешка за проблем в релето. Свещите ги смених, и единия ден светна подгрева за секунда, но не светна чека. Това е от мен и мисля че с това и проблема е решен.

П.С. Ще си покаже на есен дали наистина е решен :newsm05_41:
Отговори

georgi4at снимка georgi4at 15 март 2014 - 18:34

 asensio, на 15 март 2014 - 18:02, каза:

... Двете изгорели свещи бяха на 2 и 4 цилиндър, и според мен понеже хваща че на 2-та клона има проблеми, бие тая грешка за проблем в релето...

Точно така се получава и смятам , че си решил проблема.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg