Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Z16XEP на газ

Asen Kolev снимка Asen Kolev 01 февруари 2018 - 08:29

Изчетох каквото имаше във форума по темата, но няма никакви актуални мнения. Може ли някой да сподели на колко километра след поставянето на газта е правил ремонт на клапани? Колко струва този ремонт? От headservice ми казаха че рециклирането на глава на такъв опел е около 500-600лв. + труда на сериза който я демонтира разбира се. Вкрайна сметка има ли смисъл от омасляването на клапаните или не? Ако някой колега който кара от по-дълго такъв мотор на газ може да сподели мнение, ще съм благодарен!
Отговори

zaho1 снимка zaho1 01 февруари 2018 - 18:29

Здравей,
Аз карам Зафира Б 2006г. със същия двигател от Италия. Колата е регистрирана в Италия в началото на 2006г. В средата на 2006г. е монтирана газова уредба /ГИ/ Ланди Ренцо Омегаз. Аз я купих в началото на 2015г. на незнайно колко хиляди километра. Колата вървеше перфектно на газ и бензин, като на бензин при рязко подаване на газ се замисля малко и после поема, като чета из форума виждам, че при много колеги го има тоя проблем с бензина, но се свиква, не съм търсил начин да го отстранявам, вероятно са инжекторите.Като я купих колата харчеше около 300-400гр. масло на 1000км. След около 20000км.,лятото на 2016г. започна да харчи около 1л. на 1000км. и реших да се отваря двигателя и да се ремонтира каквото трябва. Оказаха се износени сегменти, не запекли. Цилиндри, бутала, биелни лагери бяха добре.Опресниха само хонинга на цилиндрите и нови сегменги. Главата я занесох на шлайфистите във Враца, там са напаснали клапани, сменили са осем водачи на изпускателните клапани, гумичките на клапаните,регулирали са клапаните, сменили са семерингите на разпределителните валове и са шлайфали главата - това за 200лв.
След ремонта съм минал около 20000км. колата не харчи масло, върви перфектно.
Тия неща ти ги пиша защото много се пише във форума как тоя двигател не става за газ, гори клапани и т. нт.
Отговори

Asen Kolev снимка Asen Kolev 01 февруари 2018 - 19:41

Много ти благодаря за мнението. На колко км е в момента тази Зафира? Ти реално си минал 40000 без да имаш проблем с клапаните, без да знаеш какво се е случвало в Италия. На колко км се води че си я купил?
Мнението беше редактирано от Жоро: 02 февруари 2018 - 09:11
Причина за редактиране:: Цитат на предходното мнение е излишен!
Отговори

zaho1 снимка zaho1 01 февруари 2018 - 19:58

:biggrin: Както всички коли "нов внос" и моята беше на около 130000км.
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 01 февруари 2018 - 23:54

Аз със същият мотор и съм минал 50 000 за 2 години. Оплаквания засега нямам, газовата е БРЦ и нямам ОБД. Аз съм доволен разхода на дълго с нормално каране 120, на места и при изпреварвания 140-8 газ, двама възрастни и едно малко дете + багажник пълен до горе. Само градско не мога да кажа, защото живея в покрайнините на София и моето е смесено и е някъде 9-9,5. При натискане обаче си харчи доста-12 без климатик и сам. Вярно карах 150-160 през целия път, но.....
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 02 февруари 2018 - 00:43

А какви са симптомите на този проблем (освен да мени обороти) и какво може да стане? А за омасляване на клапаните това май е трик за повече пари. Това, което аз четох, е че масло се пуска само на празен ход и е на всмукателните клапани, а някои тук пишат, че се износват повече изпускателните. По тази логика е излишно. А и изказване на познат газаджия "и с нея и без нея ако не е подходяща все ще ги правиш.
Отговори

Asen Kolev снимка Asen Kolev 02 февруари 2018 - 08:40

 Peter_1980, на 02 февруари 2018 - 00:43, каза:

А какви са симптомите на този проблем (освен да мени обороти) и какво може да стане? А за омасляване на клапаните това май е трик за повече пари. Това, което аз четох, е че масло се пуска само на празен ход и е на всмукателните клапани, а някои тук пишат, че се износват повече изпускателните. По тази логика е излишно. А и изказване на познат газаджия "и с нея и без нея ако не е подходяща все ще ги правиш.


На голфа когато имах подобен проблем с изкривен клапан, мотора почна да се тресе. То се случи, щото газовата ми беше стара и трябваше аз да си я превключвам. Но започнах да си я превключвам едва след рециклирането на главата. Преди това си я джитках само на газ, няма зима - няма лете. :)
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 02 февруари 2018 - 14:57

А някой може ли да каже конкретно за този мотор какви са симптомите и какво става ако не се вземат мерки на време?
Отговори

kra4ol4e снимка kra4ol4e 06 февруари 2018 - 12:25

Колата е Astra H 2004г., закупена на 167000(според километража). На169000 монтаж на ГИ Agis P13/инжектори Barracuda и изминати 61000km за 3 години и 2-3месеца.
За момента без каквато и да е промяна в работата на двигателя. Сменям маслото на 15к км с GM 5W30. От смяна до смяна гори около 300-400ml.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg