Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

y17 dt трака

nurim снимка nurim 01 май 2013 - 00:56

колеги пускам една тема с едно питане на какво прилича този звук http://www.youtube.c...e&v=VFtj7Otfnwc ,това се чувства най вече когато колата се движи след 2000 оборота подскача(става по бърза ) придрожена с това тракане ,след 6 7 мин това тракне вече го няма но и колата няма мощност ? Само да кажа какво е правено чистен дебитомер и пробвано с друг разменян с моя на другия автомобил и затапен ерг ако има значение .благодаря ви предварително
само да вметна когато времето е студено е по силно изразено днес беше бая топло и не така изразено
Мнението беше редактирано от nurim: 01 май 2013 - 01:07
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 01 май 2013 - 16:53

Имам едно питане колега, как затапи егр клапана? ако е само механично, мисля че е това проблема.
Отговори

nurim снимка nurim 01 май 2013 - 17:25

[quote name='dimitarmark' timestamp='1367420016' post='1116849']
Имам едно питане колега, как затапи егр клапана? ако е само механично, мисля че е това проблема.
ами не той проблема е от преди ,клапан е затапен на скоро ,ами тапа на вакума(не знам но се чува ръмжене от соленоида на ерга по някога ) и на изпускателния колектор също защо явно калпна правеше мизерий беше адцки мръсен , мисля че пи нас софтуерно не се бара нищо но може и да греша?да ли е възможно дюза да е,или от многото сажди и смукателния колектор нямах възможност да го изчистя , само студена е така .
Отговори

nurim снимка nurim 02 май 2013 - 23:39

 dimitarmark, на 01 май 2013 - 16:53, каза:

Имам едно питане колега, как затапи егр клапана? ако е само механично, мисля че е това проблема.

ако беше бензинов мотор е по възможно,съдейки по това цитат от пежо форум за работата на ерг то
Стратегия на работа на ЕGR клапана.
Тя е различна за различните типове двигатели. При дизелите клапана на ЕGR-а се отваря на празен ход, като при това може да осигури до 50% връщане на изгорели газове към засмукания въздух. При натоварване постепенно се затваря и при пълно натоварване е напълно затворен. Той също така се затваря по време на загряване на студен двигател и на голяма над морска височина. ТОВА ГО ПРАВИ САМО СТУДЕНА , хаи де изкажете мнение много ви моля знам че има хора който разбират и знаят
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 05 май 2013 - 11:51

Клипа е с ниско качество и освен шумулкане не се разбира .Защо не отидеш някои да я погледне .
Отговори

nurim снимка nurim 05 май 2013 - 23:30

 Пресиян Василев, на 05 май 2013 - 11:51, каза:

Клипа е с ниско качество и освен шумулкане не се разбира .Защо не отидеш някои да я погледне .

колега мерси ,ами майстор не искам два пати ходя и много ме дразнят единият ми вика приготви 2000 лева и ше е оправим или си купи vw ,а втория пат с литър масло в картера повече ,така колега(Пресиян Василев) мисля да си купя оп ком ако може да ми кажеш за какво да се оглеждам при диагностика (знам че си доста компетентен ) ,иначе да поясня малко колата за 8 месеца генерира на дава пати п1125 (след влизане в дупка на пътя ) а тази грешка е свързана с вакуми ала бала ,но след оглед нищо не редно не се намери но за всеки случи ще пробвам с друг соленоид на турбото (на y17 dt не са взаимо заменяеми НЕ СТАВАТ С ТОЗИ НА ЕРГ ТО ) а всъщност тази грешка е доста не приятна в този случай по други форуми се стига до смяна на еку то на колата .другото което ми направи впечетление на моменти зад колата имаше облаци гъст черен дим но след затапването на ерг то се оправи или до сега не не сам засичал това вече .моля дайте съвет
Отговори

nurim снимка nurim 08 май 2013 - 13:55

Здравейте колеги ,смея да кажа че май виновника е намерен МАП сензор ,след смяната с друг почистен нещата са по добре
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 08 май 2013 - 14:39

 nurim, на 08 май 2013 - 13:55, каза:

Здравейте колеги ,смея да кажа че май виновника е намерен МАП сензор ,след смяната с друг почистен нещата са по добре

Дано.Ако обаче има някво тракане(детонация) няма да е от МАП.
Успех.
Отговори

nurim снимка nurim 15 май 2013 - 22:11

 Пресиян Василев, на 08 май 2013 - 14:39, каза:

Дано.Ако обаче има някво тракане(детонация) няма да е от МАП.
Успех.
да верен отговор , не е от него но динамиката се подобри до 2000 оборота(за щастие ) ,детонацйте пак са факт .от днес съм въоражен с оп ком ,ама англискя не ми е слабост ,сега даите идеи ви е къде може да е проблема ?
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 16 май 2013 - 07:43

 nurim, на 15 май 2013 - 22:11, каза:

да верен отговор , не е от него но динамиката се подобри до 2000 оборота(за щастие ) ,детонацйте пак са факт .от днес съм въоражен с оп ком ,ама англискя не ми е слабост ,сега даите идеи ви е къде може да е проблема ?

Щом имаш вече техника,погледни мотора в какви градуси аванс впръсква и ест.какво търси компютъра като стоиност.Изобщо плясни тука цялата таблица за топъл мотор.
Отговори

nurim снимка nurim 17 май 2013 - 00:12

е добре ама моля кажете как да копирам даните де че този англииски !
Отговори

nurim снимка nurim 18 май 2013 - 19:58

 nurim, на 17 май 2013 - 00:12, каза:

е добре ама моля кажете как да копирам даните де че този англииски !

Ignition Status,On 12V
Battery Voltage,14.0 V
Main Relay,Active
Spill Valve Relay,Active
Accelerator Position Sensor Signal,0.0 %
APP Sensor 1 (Accelerator Pedal Position),0.63 V
APP Sensor 2 (Accelerator Pedal Position),0.31 V
Sim. Idle Switch (Simulated),Active
Sim. Full Load Switch (Simulated),Inactive
Mass Air Flow Sensor,2.08 V
Mass Air Flow Sensor,41.6 kg/h
Boost Pressure,2.22 V
Boost Pressure,98 kPa
Boost Pressure Command,100 kPa
Barometric Pressure,4.59 V
Barometric Pressure,97 kPa
Intake Air Temperature,2.63 V
Intake Air Temperature,41 °C
Coolant Temperature,1.12 V
Coolant Temperature,84 °C
Fuel Temperature,45 °C
Brake Switch 1,Inactive
Brake Switch 2,Inactive 12V
Clutch Switch,Inactive
Oil Pressure,Normal
A/C Information Switch (Air Conditioning),Active
A/C Pressure (Air Conditioning),192 kPa
A/C Coding (Air Conditioning),A/C Detected
Actual Injection Start,16.0 °CA
Injection Quantity,6 mg/strk
Pulse Ratio Boost Pressure Solenoid Valve,0.0 %
EGR Pulse Ratio (Exhaust Gas Recirculation),75.0 %
Pump Speed,423 RPM
Engine Speed,848 RPM
Desired Idle Speed,850
Glow Time Relay,Inactive
A/C Relay (Air Conditioning),Inactive
Vehicle Speed Pulse,Not Received
Vehicle Speed,0 km/h
Telltale (Check Light),Off
Glow Time Telltale,Off 12V
Diagnosis Glow Time Relay,Inactive
Outside Temperature,12 °C
лесно било , това са на топъл мотор но проблема е само когато е студен мотора ,благодаря предварително
Отговори

gorskiq снимка gorskiq 18 май 2013 - 20:44

Колега виж как ти е аванса и зацепването.
Отговори

nurim снимка nurim 18 май 2013 - 21:39

 gorskiq, на 18 май 2013 - 20:44, каза:

Колега виж как ти е аванса и зацепването.

колега гледам че си от велинград ,ако питаш мен най добре би било да я закарам на ВИЛИ(колплекс карина ) да си я оправи
как само му се вързах на лъжите .как да видя помпата е опасана яко претрупана ,мога да видя как е зацепен ремъка и да сменя авансовия клапан (как работи тои какво по точно прави тои )
Мнението беше редактирано от nurim: 18 май 2013 - 21:41
Отговори

gorskiq снимка gorskiq 19 май 2013 - 09:16

 nurim, на 18 май 2013 - 21:39, каза:

колега гледам че си от велинград ,ако питаш мен най добре би било да я закарам на ВИЛИ(колплекс карина ) да си я оправи
как само му се вързах на лъжите .как да видя помпата е опасана яко претрупана ,мога да видя как е зацепен ремъка и да сменя авансовия клапан (как работи тои какво по точно прави тои )

Нищо не ми говори това - ВИЛИ ?!?
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 19 май 2013 - 16:07

Actual Injection Start,16.0 °CA

Това е човече .Центровката ти въобще е далеч .Трябва да е около 2,5 гр. за топъл мотор .
Причини,неправилно зацепване,или повреда в авнсатора.Или презацепване поради тая причина.
Отговори

nurim снимка nurim 20 май 2013 - 04:03

 Пресиян Василев, на 19 май 2013 - 16:07, каза:

Actual Injection Start,16.0 °CA

Това е човече .Центровката ти въобще е далеч .Трябва да е около 2,5 гр. за топъл мотор .
Причини,неправилно зацепване,или повреда в авнсатора.Или презацепване поради тая причина.

да колеги мерси на всички ,този отговор и обяснява и облаците гъст черен дим които снощи бяха пак на лице ,ами за сега мисля да сменя ремака на ангренажа(за смяна е ) и ако не е там проблема да видя как е зацепена самата помпа но най правдо подобно звучи това за авансатора съдейки по Италианския филтър ,иначе тази вечер добавих кам нафтата 2т микс на хуксварна (как беше ударната доза?).
Отговори

nurim снимка nurim 14 юни 2013 - 21:49

колеги да добавя ,тази вечер отворих капаците на ангренажа и всичко е ок цетровката е на мястото си ,остава да елиминирам и да пробвам др работи ,но след като събрах всичко по обратен ред ми даде грешка п0110(1) ,възможно ли е да е от това че леко завъртиях позицията на дебитомера и забелязах че колата пропушва леко повече от преди , след 2 запалвания грешката изчезна и след изчистването и повече не се появи .Неизправност във веригата на датчика за температура на въздуха на входа това пише за тази грешка в дебелите книги ,благодаря ви предварително
Отговори

nurim снимка nurim 15 юни 2013 - 20:48

колеги каже те де за какъв е този датчик на входа за въздух Outside Temperature -35 е това показва na op kom ? този до помпата ли е който прилича на мап ?
Отговори

danymish снимка danymish 15 юни 2013 - 21:25

Здравей,това Outside Temperature го разбирам като "Външна температура" което може да се тълкува като неправилно показание на датчика който отчита тази температура която виждаш на дисплея вътре,а друго което може би е температурата на входящия въздух към двигателя.Не съм много сигурен но този сензор може да се намира в самия MAF-сензор.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg