Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Зафира Б - запитване конкретен автомобил

tisho.74 снимка tisho.74 07 януари 2022 - 17:53

В Зафира Б нито едно 1.6 не ти е необходимо. Не си го причинявай това чудо.
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 07 януари 2022 - 18:49

Колега на тъста ми си купи и той наскоро 1.6 турбо метан Зафира. Беше пребита от каране нищо, че на километража пишеше 150 (вероятно е започнал да брои наново, след като е минал 1 милион :icon_razz2: ). Макар, че е 2012-та година беше с много изхабен интериор и екстериора пълен със забележки.
Не съм я карал, но за едно местене от 10 метра и лек оглед се убедих, че метановите са наистина с идеята да се карат мноооого.
Мнението беше редактирано от FaKeR: 07 януари 2022 - 18:50
Отговори

benzy снимка benzy 07 януари 2022 - 19:06

Цяло чудо е как германци, австрийци, италианци и т.н. оцеляват с 1.6 мотор, направо да ги ожалиш къв им е тегав живота...
Отговори

Gari Ivanov снимка Gari Ivanov 07 януари 2022 - 19:18

В "идеалния свят" си знам какво ми се кара - семейно RS6 mtm, малко добавка в края от акрапович, никакви надписи отзад по купето,смяна на всеки 4-5 години с ново, все такива благинки...
Желание имам, кинти няма!
Та за това съм тръгнал на лов за еднорог!
(За първи път от над 15 притежавани автомобила стъпвам в автокъща да избирам :) )
Отговори

benzy снимка benzy 07 януари 2022 - 20:43

 Gari Ivanov, на 07 януари 2022 - 19:18, каза:

В "идеалния свят" си знам какво ми се кара - семейно RS6 mtm,
Та за това съм тръгнал на лов за еднорог!

Тогава забрави всичко писано, зарежи 1.8, отивай на 2.0 турбо и паркирай еднорога в гаража! Разликата в поддръжката на двата ще нищожна - кефа голям!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 януари 2022 - 21:38

 benzy, на 07 януари 2022 - 19:06, каза:

Цяло чудо е как германци, австрийци, италианци и т.н. оцеляват с 1.6 мотор, направо да ги ожалиш къв им е тегав живота...

Оцеляват щото им промиват мозъците и ги ебат с данъците и цените, затова. Да не мислиш, че не искат друго? Що 70% от опецетата у нас идват от Швейцария? Та айде ся да видим като купуваш кола у нас що да се ебаваш сам?!

Да си търси някое ОПЦ колегата и това е!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 януари 2022 - 00:10

Нека все пак да уточним
1.6 94 коня, е метанка заводска(умрело у кожата си), 1.6 150 коня е турбо метан заводски. НО ако тия цени на метана не паднат под 2 лева, то по-добре карай дизел.
1.6 105 и 115 коня са си бензинови двигатели, които повярвай , накачулиш ли колата, ще съжаляваш , че си ги взел.
Имаш сигурно много автокъщи наоколо, отиваш и почваш да караш наред каквото има там, без значение бензин ли е, дизел ли е. Съветвам те да го направиш, защото така ще имаш поглед върху всичко, което съществува в тая Зафира.
А нищо чудно да станеш като Бенза. И той така караше некви бензинови астматици, ама накрая един шептящ дизел му взе акъла.
Та не бъди ограничен - качвай се в каквото попадне и помни кое как и колко върви, след което теглиш чертата и вземаш.

Ако искаш съвет от мен. То 1.8 ти е минимума за бензин. 2-ката е най-доброто за газ. И дизел 1.9 150 коня и ако му натътриш и един чип, тая тупалка върви и няма да ти пука даже и още двама на покрива да возиш.
Това е, всичко друго е гаден компромис. Или ще бъде грохнала от каране(метанките) или ще имаш проблеми с газта, много хора се отказват от тия 1.6 за газ. 1.8-цата и тя не е като Z18XE и не бих съветвал да слагаш газ. На 2.0-да.

И няма нищо страшно вече в тия турбини. Правят се за сравнително малко пари и ако си няма проблем с нея и сменяш масло на всеки 10-тина хилки, все така няма да имаш проблем.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 януари 2022 - 00:17
Отговори

benzy снимка benzy 08 януари 2022 - 01:21

 Д-и-м-о-в, на 08 януари 2022 - 00:10, каза:

Нека все пак да уточним
А нищо чудно да станеш като Бенза. И той така караше некви бензинови астматици, ама накрая един шептящ дизел му взе акъла.

Нека да уточним
Днеска Бенза трябваше да прекара едно асматично сеатче с 60 коня... на обикновена газ. 100тина км, чужда кола, познай дали не вървят тия 60 коня :D
И си е кеф, бензина си е бензин, без да отричам, приятната тяга на шептящия, но големите му плюсове на него идват и от 6тата скорост като стъпи на магистралата. Вие сте претенции, бащите ви и дядовците все едно са карали по 300 коня масъли...

Подкрепям казаното - да ходи да обикаля колегата като перде и да се качва на която може, да добие идея кое му пасва и какво да търси.


П.С.
Германците са прагматици (в много отношения и абсолютни кофи - каквото налееш в кофата това), затова много от тях карат бедни като оборудване коли с малки двигатели. Швейцарците просто са шепа хора паралии - един вид представителна извадка, все едно да вземеш от Германия само горната прослойка. А ние понеже сме голтаците на Европа мрем да се изхвърляме със скъпи коли и накрая почваме да питаме: абе къде да ми изключат егр-а нищо, че струва 200тина кинта; къде да махна дпф-а; какво да сложа на мястото на катализатора или култовото - някой продава ли 18ки гуми втора ръка...

Човека ако го кефи да си вземе не просто 2.0 турбо, ми даже новия мотор на ОПЦто с 240те коня - пожелавам му го от сърце. Колкото повече коне под капака - толкова по-доволно магарето зад волана! За това спор няма. Но да се качи и на различни мотори, може да се изненада с нещо, което да ВЪРШИ РАБОТА и то прилично!..

Пожелавам му успех в търсене на новата любима.
Мнението беше редактирано от benzy: 08 януари 2022 - 01:37
Отговори

Gari Ivanov снимка Gari Ivanov 08 януари 2022 - 19:19

Днес покарах една 2.0 турбо.
Ами гъдел си е! Макар,че я карах само в града... Прилично вървеше и на газ и на бензин, но не е моята...
Имам база за сравнение сега и ще търся и пробвам!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 януари 2022 - 19:54

Астматично Сеатче с 60 коня?
Това на 5-та с 5000 оборота ли го кара?
Понеже знам един имаше един пасат 75 кончета и знам как вървеше...искаше на него да му слага кутия от 1.9 дизел(луд, не че нещо), та ти с 60-те се чудя какво си правил. Антифони нещо?

Бензакис, дай да си говорим сериозни работи :)

Бензинът е бензин, когато е поне турбо :) Е, да не е 1.2 де. Да има поне едни 2000 кубика все пак, за да може да стигне едни добри "нютони"..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 януари 2022 - 20:02
Отговори

benzy снимка benzy 08 януари 2022 - 22:52

Искрено се съмнявам, че може да стигне 5000 на 5та :mhihi:
Имах Астра 1.4/60 каквото се случваше се случваше на 4та. Въпросът е че с малко напън си бях на задната броня на Аудито, с което ходихме да го приберем. И преди съм казвал, че каквото липсва на бензина като тяга го компенсира с обороти.

Колегата щом не е харесал 2ка турбо ще трябва да му измисляме някоя доработвана Зафира с V6 турбо, някой да е чувал да са правили такава :biggrin:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 януари 2022 - 23:21

Щом не е харесал това, значи да взема една метанка 94 коня и да се моли да не е за основен ремонт.
А и да се моли метанът да му падне цената, че.... излиза златен

Ти си шепти там и не се оплаквай :)
Само не разбрах V6 дизел или бензин? Аз бих предпочел една доработка с OM648, съвсем леко попрепитнат така...Не знам дали ще се събере.

Майтап няма возих се в една пипната М57-ца, само ремап докъдето можело, това нещо на 3-та с 50км/ч настъпваш до ламарината и хем върти , хем ускорява. Не исках да си помисля ако бе направено като онова жълтото ОМ606, което показах .. не знам какви гуми ще му трябват тогава, може би 500х40 R25 за да има що годе сцепление.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 януари 2022 - 23:31
Отговори

Gari Ivanov снимка Gari Ivanov 09 януари 2022 - 07:55

Колата беше от Швейцария и има много трески за дялане.
За това, не е моята...
Иначе 200к.с. (някой от конете и да са избягали по поляните нейде), са си 200к.с. Голям гъдел е!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg