Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем Опел инсигния

Ivan Milev снимка Ivan Milev 25 януари 2020 - 18:19

Здравейте,имам следния проблем:Опел инсигния дизел 160к.с влиза в авариен режим.След като я изгася и престой малко тръгвам върви малко и пак в авариен режим.Ясно е че ще се ходи на диагностика ,но някакви предположите мия от какво може да е,че майсторите ги знаем;)
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 25 януари 2020 - 19:36

Ванга я няма вече значи ти остава варианта с диагностиката. Можеш да си купиш някаква за да не плащаш на сервиз за дребни ремонти.
Отговори

Ivan Milev снимка Ivan Milev 25 януари 2020 - 20:35

Мерси,беше ми много полезен с информацията за Ванга
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 януари 2020 - 20:49

И да се сърдиш за Ванга, и да не се сърдиш, предположенията са поне триста. Там някъде е броят на грешките, които водят до авариен режим.
Отговори

Ivan Milev снимка Ivan Milev 25 януари 2020 - 21:33

Никой не се сърди,както виждаш дори съм благодарил.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 януари 2020 - 21:44

Даже ако не се налага, не я карай, докато не си намериш диагностика. За съжаление не е като Астра Х/Зафира Б да става номера с педалите.

Склад66 вземаш един оп-ком и имаш всичко необходимо. Като ще вземаш, по-добре от там да е .
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 януари 2020 - 21:54

Ако си от София утре можем да видим дали моя опком ще се свърже.
Отговори

Ivan Milev снимка Ivan Milev 25 януари 2020 - 22:04

Да от София съм.Ще съм благодарен ако я закачим.Доста изчетох и се чудя дали не е запекла геометрията на турбото или проблем с вакума.От него към турбината има едно лостче,лесно ли трябва да се движи ?
Мнението беше редактирано от Ivan Milev: 25 януари 2020 - 23:56
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 януари 2020 - 08:09

 Ivan Milev, на 25 януари 2020 - 22:04, каза:

Да от София съм.Ще съм благодарен ако я закачим.Доста изчетох и се чудя дали не е запекла геометрията на турбото или проблем с вакума.От него към турбината има едно лостче,лесно ли трябва да се движи ?


Няма нужда да се чудиш, затова Тишо ти казва да идеш. Аз те съветвам да го направиш, дано стане неговия оп-ком.
Отговори

Ivan Milev снимка Ivan Milev 27 януари 2020 - 19:16

Благодаря на колегата Тишо за консултацията.Оказа се прав.При смяна на охладителя на ЕГР-а от сервиза за объркали местата на маркучите и не надуваше турбото.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 януари 2020 - 19:17

Идеално:-)
Отговори

Инсигния 2011г. снимка Инсигния 2011г. 31 януари 2020 - 01:15

Здравейте пичове не знам дали тук е правиелното място да пиша, обаче толкова четох толкова търсих из чичо гугъл че накрая намерих тоя форум за инсигния.
Та да си дойдем на думата.
От скоро станах собствених на "Опел Инсигния" колата общо взето ми хареса. Допадна ми всичко в нея. Но уви нещо се разболя двигателя.
Проблема е следния като я карам около 5мин. Ми светва чека и на борда ми изписва сервиз. Колата губи мощност не ще да се изфорсира повече от 3000 оборота. И то едва едва се форсира. Снощи отворих предния капак докато работеше и се чува че съска въздух от един маркуч(пластмасова тръба). Проследих го до където можах и видях че тръбва от долу някъде и се качва нагоре заобикаля двигателя и минава някъде отзад свързва се с няква част обаче не знам ква е след това от тая част тръгват едни маркучета и отиват към дебитомера от там към въздушния филтър и така.
Съжелявам, че не мога да ви я обясня по подробно но немога и да я покажа на снимка... само да допълня, че след като ми светна чека отидох на диагностика. Там ми показа че има липса на въздух. 2 или 3 грешки свързани със липсата та въздух. Майстора ми каза че уж било от дебитомера. Смених го но уви същата история. Никаква промяна колата не ще да върви и тва е. След като я изгася и пак я запаля вързи до извесно време и пак същия проблем. Какво ли не четох какво ли не писах в гугъл но не знам как точно да опиша търбата и си останах с пръст в уста. Пластмасова търба до накъде и после се свързва със маркуч със някаква скоба... ако някой има няква идея нещо по въпроса. Целия съм във слух...
благодаря предварително.
Отговори

sdonio снимка sdonio 31 януари 2020 - 08:55

 Инсигния 2011г., на 31 януари 2020 - 01:15, каза:

Здравейте пичове не знам дали тук е правиелното място да пиша, обаче толкова четох толкова търсих из чичо гугъл че накрая намерих тоя форум за инсигния.
Та да си дойдем на думата.
От скоро станах собствених на "Опел Инсигния" колата общо взето ми хареса. Допадна ми всичко в нея. Но уви нещо се разболя двигателя.
Проблема е следния като я карам около 5мин. Ми светва чека и на борда ми изписва сервиз. Колата губи мощност не ще да се изфорсира повече от 3000 оборота. И то едва едва се форсира. Снощи отворих предния капак докато работеше и се чува че съска въздух от един маркуч(пластмасова тръба). Проследих го до където можах и видях че тръбва от долу някъде и се качва нагоре заобикаля двигателя и минава някъде отзад свързва се с няква част обаче не знам ква е след това от тая част тръгват едни маркучета и отиват към дебитомера от там към въздушния филтър и така.
Съжелявам, че не мога да ви я обясня по подробно но немога и да я покажа на снимка... само да допълня, че след като ми светна чека отидох на диагностика. Там ми показа че има липса на въздух. 2 или 3 грешки свързани със липсата та въздух. Майстора ми каза че уж било от дебитомера. Смених го но уви същата история. Никаква промяна колата не ще да върви и тва е. След като я изгася и пак я запаля вързи до извесно време и пак същия проблем. Какво ли не четох какво ли не писах в гугъл но не знам как точно да опиша търбата и си останах с пръст в уста. Пластмасова търба до накъде и после се свързва със маркуч със някаква скоба... ако някой има няква идея нещо по въпроса. Целия съм във слух...
благодаря предварително.

Най-лесно е да отидеш в сервиз със "съскаща" кола - те ще видят кое, какво и откъде е...
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 31 януари 2020 - 16:13

По принцип пукат маркуча след кулера около 70-400 лв.
Отговори

Инсигния 2011г. снимка Инсигния 2011г. 08 февруари 2020 - 13:23

Привет колеги
Някой има ли представа как се сваля датчика на парктроника на предната броня. Без да нараняваме бронята ?
Поздрави.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg