Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Имам нужда от съвет за Опел Инсигния (след 2017) ръчка.

Nedds снимка Nedds 11 май 2021 - 20:18

Така... покарах инсигнията. Определено хубав автомобил! Мотора ми хареса - е усеща се, че е дизел, но има доста мощ и е еластичен, като я настъпих и докато се усетя беше на 140. Автомата е ОК сменя бързо и плавно, е не е ZF, но е доста по-добре от стария Айсин. Возията е комфортна, а обезшумяването на много прилично ниво. Конкретно за тази Инсигния - интериора няма забележки, като нова е, единствено на щората на багажника й беше счупен единия държач отстрани и не може да стои в затворено състояние. Външно имаше някои дребни драскотинки по единия калник, предна броня и едната врата - но нормално, не е чисто нов автомобил. Седалките са много комфортни! Абе хубав автомобил са направили Опел, визуално също радва окото. Единственото, което леко ме смути беше, че първото обслужване беше направено година след първата регистрация - на 50 000 км - странно при положение, че уж интервала е макс 30 000. Второто беше на края на втората година на 70000 и малко км.
Отговори

Dowper снимка Dowper 12 май 2021 - 08:27

Нали е гаранционна, тя тази май остана последната читава на тия пари, имаше 2 OPC Line в Стефанов за същите пари, но заминаха много бързо, въпрос на време е и тази да изчезне.
Отговори

Nedds снимка Nedds 12 май 2021 - 09:04

 Dowper, на 12 май 2021 - 08:27, каза:

Нали е гаранционна, тя тази май остана последната читава на тия пари, имаше 2 OPC Line в Стефанов за същите пари, но заминаха много бързо, въпрос на време е и тази да изчезне.

Гаранцията, както бях писал някъде по-назад, покрива определени дефекти на основни агрегати и електроника - до 2500 лв. и важи 1 год. или 25 000 км. Човека ми обяси, че реално това било вид застраховка, от която ако се откажа, ще смъкнат със 700 лв. цената (т.е. при евентуален проблем евентуалната максимална "загуба"е 1800 лв.) та се чудя има ли смисъл от тази "гаранция" :) Отделно намекна, че са склонни на допълнително договаряне, а и има дребни кусури за които да се хванеш.
Иначе да - от обявите в момента, тази е единствената, която ми харесва и ми е в бюджета. Също така немските аналози не са по евтини - и ако реша да внеса, ще трябва да се бръкна още някоя хилядарка и да стискам палци всичко да е ОК.
Ще помисля няколко дена - да ми отлежи. Чудя се, като се предлага от официален продставител на марката - възможни ли са някакви тарикатлъци или се филмирам прекалено.. Има ли смисъл да искам допълнителна проверка в друг независим сервиз или?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 май 2021 - 09:47

Явно има хора, които се стремят да чупят рекорди с тия масла. Вече и на 50 000 ги сменят. Браво. Това сега какво се води? Ultra Mega Giga Tera long life?
И то автомобил, който излиза от завода, чакат го да направи 50 хилки, че да се сетят за маслото. Не изключвам и вариант, собственикът да е имал пръст в това.
Ако бях на тях, щях да му прекъсна гаранцията на момента. Нищо, че е 30 хилки, той пресрочва с още почти толкова.
Не искам да си предстаям, ако тия 50 хилки са карани много повече градско...
Сигурно в завода са сложили вечно масло.Усещам, че тенденцията е, да се сменят ангренаж и масло заедно.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 май 2021 - 09:57
Отговори

Nedds снимка Nedds 12 май 2021 - 13:22

 Д-и-м-о-в, на 12 май 2021 - 09:47, каза:

Явно има хора, които се стремят да чупят рекорди с тия масла. Вече и на 50 000 ги сменят. Браво. Това сега какво се води? Ultra Mega Giga Tera long life?
И то автомобил, който излиза от завода, чакат го да направи 50 хилки, че да се сетят за маслото. Не изключвам и вариант, собственикът да е имал пръст в това.
Ако бях на тях, щях да му прекъсна гаранцията на момента. Нищо, че е 30 хилки, той пресрочва с още почти толкова.
Не искам да си предстаям, ако тия 50 хилки са карани много повече градско...
Сигурно в завода са сложили вечно масло.Усещам, че тенденцията е, да се сменят ангренаж и масло заедно.

Познай дали на автомата маслото е сменяно - за 3 год и 7 месеца експлоатация и 83 000 км (ако са реални). Отговорът беше - не, защото не се изисквало от Опел :unsure: Хайде тук все още е приемливо - предполагам, че не са настъпили махнични износвания по клапанното тяло и с редовна смяна от тук нататък би следвало до 250 - 300 К да няма драми с автомата, ама я си представи след 2 год тези инсигнии нов внос на по 250 К км. с необслужвани кутии, следващите собственици как ще реват.
Отговори

benzy снимка benzy 12 май 2021 - 15:26

 Nedds, на 12 май 2021 - 09:04, каза:

Чудя се, като се предлага от официален продставител на марката - възможни ли са някакви тарикатлъци или се филмирам прекалено.. Има ли смисъл да искам допълнителна проверка в друг независим сервиз или?

Километрите не барат, щото това е нещо, което вече може да се хване и ще изгърмят с лицензите, за това като цяло избягват да правят магарии. Подозирам, че дребни нещица гледат да ги замаскират и ги неглижират като повдигнеш въпрос и те, но по-скоро се филмираш. Един вид стигнал си до Папата, сега искаш да питаш Господ той вярващ ли е :)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 май 2021 - 17:39

 Nedds, на 12 май 2021 - 13:22, каза:

Познай дали на автомата маслото е сменяно - за 3 год и 7 месеца експлоатация и 83 000 км (ако са реални). Отговорът беше - не, защото не се изисквало от Опел :unsure: Хайде тук все още е приемливо - предполагам, че не са настъпили махнични износвания по клапанното тяло и с редовна смяна от тук нататък би следвало до 250 - 300 К да няма драми с автомата, ама я си представи след 2 год тези инсигнии нов внос на по 250 К км. с необслужвани кутии, следващите собственици как ще реват.


Ето заради такива работи, ръчките са по-надеждни. Освен това, такъв автомобил ако се взема за дълги пътувания, то общо взето ръчката не е никакъв проблем. Автоматите са много по-удобни за града. Навън няма толкова значение, за мен поне няма.

Относно автомобила - като гледам не съм само аз, който ще кажа, че си отишъл до Рим и не си видял папата. Тъй като вече ти казаха, че това е най-читавото, което се е появило - то ако мислиш прекалено много, ще се сбогуваш и с нея. Това го казвам при положение, че си я пробвал, не си усетил нещо нередно.... Можел си да се пробваш за някоя хилка надолу, ако не, да се прибереш с нея. При условие, че и гаранция има, макар и частична или каквато и да е там, нищо, че става дума за 700 лева. 25 000 са си да кажем една година каране, все нещо ако има, ще се прояви.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 май 2021 - 18:02
Отговори

Dowper снимка Dowper 13 май 2021 - 08:31

Появило се е още едно комби в мобилето, OPC Line с всички екстри на 40к обаче, в Бова Бургас, цените не само, че не падат, ами и се качват като гледам.
Отговори

Nedds снимка Nedds 13 май 2021 - 09:17

 Dowper, на 13 май 2021 - 08:31, каза:

Появило се е още едно комби в мобилето, OPC Line с всички екстри на 40к обаче, в Бова Бургас, цените не само, че не падат, ами и се качват като гледам.

Да и аз го видях. Доста е напомпано, 4х4 с флекс райд, автоматично паркиране, Bose и т.н. Иначе цената му е що годе нормална - сигурно нова тази инсигния е била към 80К лв.
По-странното ми е, че има разни доста базови автомобили са ги пуснали на 40+. Гледам една варненска с 1.5 мотора - верно на много малко км, ама е доста постна - платнени седалки от най-смотаните, не е с дигиталното табло и т.н. и й искат 45К. 3 годишна кола, дето нова сигурно е струвала 55...
Отговори

Dowper снимка Dowper 13 май 2021 - 09:37

 Nedds, на 13 май 2021 - 09:17, каза:

Да и аз го видях. Доста е напомпано, 4х4 с флекс райд, автоматично паркиране, Bose и т.н. Иначе цената му е що годе нормална - сигурно нова тази инсигния е била към 80К лв.
По-странното ми е, че има разни доста базови автомобили са ги пуснали на 40+. Гледам една варненска с 1.5 мотора - верно на много малко км, ама е доста постна - платнени седалки от най-смотаните, не е с дигиталното табло и т.н. и й искат 45К. 3 годишна кола, дето нова сигурно е струвала 55...


Мда, за тази за 40к си струват парите, да кажем, иначе в Стефанов имаше 2 същите за 35к, но заминаха много бързо. А тези без екстрите с надутите цени така ще си и седят по обявите, няма кой да се подлъже. Единствено се дразня, че излизат попадения, но все комбита, как пък един седан не се появи такъв OPC Line с всички екстри...
Отговори

sathv снимка sathv 14 май 2021 - 09:58

Лошото е, че цените не са надути, а нормално се увеличават. Една дачия вече струва 20000 лева. Преди беше 12. Втора употреба из чужбина също са вдигнати чувствително. Пазара го налага. И това, че в България много коли стават трудно продаваеми, не влияе на последния. Засега западняците си имат пазар за коли втора употреба и той не е българския. Тука идват като цяло само боклуци.
Отговори

Nedds снимка Nedds 14 май 2021 - 14:42

Еми колеги.. тази от Булвария изчезна от мобилето :icon_wink2:
Отговори

benzy снимка benzy 14 май 2021 - 19:20

 Nedds, на 14 май 2021 - 14:42, каза:

Еми колеги.. тази от Булвария изчезна от мобилето :icon_wink2:

Ако правилно разбирам - честито! :drinks:
Мнението беше редактирано от benzy: 14 май 2021 - 19:26
Отговори

Nedds снимка Nedds 15 май 2021 - 07:29

 benzy, на 14 май 2021 - 19:20, каза:

Ако правилно разбирам - честито! :drinks:

Благодаря, но нека мине нотариуса другата седмица за да е официално всичко :)
Отговори

Dowper снимка Dowper 17 май 2021 - 07:36

Честито, чакаме тема със снимки и отзиви за новата придобивка. :smile3560:
Отговори

Nedds снимка Nedds 18 май 2021 - 09:34

Колеги да се похваля официално, от вчера една черна инсигния комби 2.0 дизел 170 коня е моя собственост. Нямам време още да я наснимам, но ще кача снимки тези дни. Покарах я 50-на километра - пушка е. От возията съм много доволен, честно казано очаквах да е по-дървена. Интериора е много приятен, а пространството отзад е като на лимузина :D
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 май 2021 - 11:02

Хайде тогава официално честито. Още поне 5000х50км преди да смениш крушка на ляв фар :)

Да ти пожелаем приятни нютонметри.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 18 май 2021 - 18:06

Честито за крайцера Аврора, много и безаварийни километри... Ако си от София може да ги сравним на живо...
Отговори

Nedds снимка Nedds 19 май 2021 - 12:06

 Hotblooded, на 18 май 2021 - 18:06, каза:

Честито за крайцера Аврора, много и безаварийни километри... Ако си от София може да ги сравним на живо...

Благодаря колега, само да се поосвободя малко и може да направим сравнение на живо.

Dowper - видя ли тази обява - https://www.mobile.b...33&slink=k4wogb Изглежда перфектно
Отговори

Dowper снимка Dowper 19 май 2021 - 13:46

 Nedds, на 19 май 2021 - 12:06, каза:

Благодаря колега, само да се поосвободя малко и може да направим сравнение на живо.

Dowper - видя ли тази обява - https://www.mobile.b...33&slink=k4wogb Изглежда перфектно


Да, таман я гледам от 30мин и се чудя как да го измисля да скокна до София, че тази седмица съм дежурен... Интересно, че пише черна, но според мен това е син цвят, какво мислите? Ако беше черна направо щеше да ми е топа, малко ме е яд, че не е, но и тъмно син бих го преживял. :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg