Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вакуумен ЕГР клапан на мотори 1.7, 2.0 и 2.2 DTI

asensio снимка asensio 18 май 2011 - 23:43

На мен ми се чува едно чукане, на празен ход, като метал в метал и то като е загряла колата. Отделно, като го махнах и като съм я нагазил на 3-та, 4-та на около 2500 - 3000 оборота и пусна газта, има едно виене... но само в тоя диапазон, след това го няма.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 19 май 2011 - 05:37

Асенио не мисля че е свързано с ЕГР
най-малкото като си на празен ход ЕГР затваря на цяло и с подаване на газ отваря до към 3000 оборота на двигателя, когато функционира нормално.
Отговори

asensio снимка asensio 19 май 2011 - 07:47

Станахме двама дето мислим че не е от ЕГР :) Ще се покаже от къде е.
Отговори

vemba снимка vemba 19 май 2011 - 15:32

Отидох в софия ауто и ми откриха грешката P0400 която показва, че егр е блокирал, но след почистването ефекта е пак светещ чек м/у 1500-2000об. и сега съм на мнение, че може би вакуум - регулаторчето е виновно за недъга на егр-то ми та ако някои знае как да се докаже тази теорема да ми даде насока пък ще видим...
Отговори

ivo123 снимка ivo123 19 май 2011 - 18:26

ако вакум помпата ти дава ниско налягане първата грешка която изписва е Р400 - ЕГР
при X20DTH има 3 еднакви клапанчета - разменям за проба и гледам, но при твоя незнам как е
Отговори

vemba снимка vemba 20 май 2011 - 14:50

искаш да кажеш че вакуум помпата е за смяна ? или, че няма проблем при нея
Мнението беше редактирано от vemba: 20 май 2011 - 14:53
Отговори

ivo123 снимка ivo123 20 май 2011 - 18:19

ами мери се с манометър какъв е вакума и се преценя дали функционира нормално
а за клапаните - ако имаш същия на турбото примерно ги размени за проба.
Отговори

vemba снимка vemba 20 май 2011 - 18:41

 ivo123, на 20 май 2011 - 18:19, каза:

ами мери се с манометър какъв е вакума и се преценя дали функционира нормално
а за клапаните - ако имаш същия на турбото примерно ги размени за проба.


на вид горе долу са еднакви егр-тата ще пробвам мерси
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 22 май 2011 - 22:37

Как се разбира,че ЕГР изхвърля масло и не работи правилно?Забелязал съм, моя егер е духал масло към маркуча който идва от кулера.Целия маркуч там е омаслен.Това значи ли,че не работи правилно?Понягока като запаля ми светка чека и като подам газ до към 3000 оборота гасне.
Отговори

vemba снимка vemba 23 май 2011 - 11:22

Педала на спирачката ми е твърд и като го напомпам няколко пъти става камък и след секунди пак става мек(вакуум помпа е маи)
Мнението беше редактирано от vemba: 26 май 2011 - 13:15
Отговори

asensio снимка asensio 31 май 2011 - 23:37

Само на мен ми ли ми се струва така,или и при вас се е вдигнал малко средния разход след махането на ЕГР ?
Отговори

ivo123 снимка ivo123 01 юни 2011 - 07:39

не мога да преценя за разхода но една идея по-леко набира колата сякаш /може и внушение да е/
Отговори

asensio снимка asensio 01 юни 2011 - 22:36

Да, по лекото набиране го има и при мен. Но ми беше чудно дали се е променил разхода при другите колеги които го махнаха. Все пак сега влиза само чист въздух, тази порция изгорели газове които би трябвало да са в цилиндъра ги няма. Чудно ми е сега този обем от изгорели газове за какво допринася, по пълно изгаряне на нафтата която е в пръскана.... не знам, може и пълни глупости да дрънкам, ама се опитвам да го измъдря, какво точно се случва вътре. И дали тези газове са единствено за екология, или имат и някакъв друг принос. То като върви повече, ще лапа повече. Няма как да е по друг начин.
Отговори

Жорко снимка Жорко 02 юни 2011 - 08:41

И аз вече се присъединих вчера към членовете отбора, които са елиминирали ЕГР-клапана посредством способите, описани в началото на темата. Понеже не съм много сръчен, платих на майстор, който извърши необходимата интервенция. Колата наистина набира по-бързо в ниските обороти. Още за разход не мога да кажа, защото съм я карал малко. Прави ми впечатление, че релето от време на време бръмчи все едно, че слушам жужене на пчела. Колко ще изкара още не ми е ясно.
Разсъждавайки относно процеса на изгаряне на горивото, стигам до извода, че след като влиза само чист въздух в цилиндрите е логично моторът да работи по-добре и по-икономично. НЕ разбирам логиката на производителя чистия въздух да го "обогатява" с изгорели газове с цел екология. Ами нали така процесът на горене няма да е пълен, колата ще изгаря повече гориво и така сметката за опазване на околната среда излиза невярна.
Припомням и един факт, който е особено важен за процеса на изгаряне на горивото: За пълното изгаряне на един литър нафта или бензин е необходимо около 11 кг кислород тоест 15 кубически метра въздух. Сами можете да прецените, че колкото по-голям разход има едни автомобил, толкова повече кислород е изяден от природата.
Ще спра дотук с разсъжденията и изводите, че се поувлякох и да не отегчавам колегите.
Мнението беше редактирано от Жорко: 02 юни 2011 - 08:42
Отговори

Гостko4o_* 03 юни 2011 - 21:37

Къде се намира тоя ЕГР клапан?На Опел Астра 2000 куб. 82 коня/ако има някой снимка/
Отговори

GARI снимка GARI 03 юни 2011 - 22:31

Като отвориш капака на колата на мотора отгоре където пише екотек на пластмасата.Има три болта махаш кората и ще видиш видиш агр(кръгъл клапан)
Отговори

Гостko4o_* 04 юни 2011 - 10:53

 GARI, на 03 юни 2011 - 22:31, каза:

Като отвориш капака на колата на мотора отгоре където пише екотек на пластмасата.Има три болта махаш кората и ще видиш видиш агр(кръгъл клапан)

На тия снимки от форума станах разноглед,имам чувството че всеки показва нещо различно.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 04 юни 2011 - 12:26

http://www.google.bg...iw=1280&bih=675
там където сочи стрелката - това е ЕГР при 2,0 ДТЛ и 2,0 ДТХ мотори
http://www.google.bg...iw=1280&bih=675
това е снимка на самия ЕГР
Мнението беше редактирано от ivo123: 04 юни 2011 - 12:27
Отговори

GARI снимка GARI 04 юни 2011 - 15:56

Колега аз ти писах къде се намира на моята кола.На моята кола например ако не махнеш тая пластмаса не се вижда.
Отговори

Гостko4o_* 04 юни 2011 - 21:17

 GARI, на 04 юни 2011 - 15:56, каза:

Колега аз ти писах къде се намира на моята кола.На моята кола например ако не махнеш тая пластмаса не се вижда.

Моят капак от 1 месец стои в багажника и всеки път като отворя капака на колата го виждам тоя ЕГР клапан,ама на другите модели може и да е на друго място и има доста снимки из форума които ме объркаха.Имам познат който го е сменил тоя ЕГР клапан /нов 350лв/ не знам дали е такава цената и проблема продължава да е същият-чека свети изгася и вече не знам кое да проверявам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg