Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Зимни гуми 2018-19

Joro71 снимка Joro71 07 септември 2019 - 16:04

 sathv, на 07 септември 2019 - 14:34, каза:

И защо избра тази гума? Защото има основа от полиестер? Ти я ми покажи някоя евтина гума дето основата не е полиестер? И това е най-евтината основа, характерна за нискокачествените гуми.

Въпрос на личен избор, не ангажирам никой с моя избор!
Благодаря за мнението!
Отговори

sathv снимка sathv 07 септември 2019 - 17:06

Е, как да не ангажираш никой, като си постнал мнение в публичен форум? В това мнение си изложил подвеждаща реклама. Много хора са като тебе и вярват на всякакви такива простотии писани из интернет. И много безаварийни с новите полиестерни гуми.
Отговори

Joro71 снимка Joro71 07 септември 2019 - 18:06

 sathv, на 07 септември 2019 - 17:06, каза:

Е, как да не ангажираш никой, като си постнал мнение в публичен форум? В това мнение си изложил подвеждаща реклама. Много хора са като тебе и вярват на всякакви такива простотии писани из интернет. И много безаварийни с новите полиестерни гуми.

Пич, страдаш от липса на внимание ли?! Няма ли къде да се чешеш, пий си хапчетата и си лягай Аман от "разбирачи"
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 25 септември 2019 - 13:13

Да ползвам и аз интересната и неостаряваща тема :)
Та, дойде време да сменям зимните нокианки с нови гуми (195/65/15), мислех да взимам мишелин алпин 6, но като се разприказвах с колеги, се оказа, че континентал 860 са с повече препоръки ... разколебах се :-(
Влезнах в няколко сайта и зададох параметрите на гумите, като единствено сложих да са клас А за спиране на мокро и ШАХ, излизат само BRIDGESTONE-ки ... замислих се и гледам едни "BRIDGESTONE LM-005 XL 195/65 R15 95T" за 113 лева (харесаха ми, че са усилени, а за нашите зимни пътища, дупките все са скрити и все са големи...).
Да де, ама тези бриджстоунки не са нито мишелин, нито конти - са ся де...
Дайте мнение за тези бриджстоунки, добри ли са, т.е. след втората година стават ли за трета?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 септември 2019 - 13:22

Всичките съм ги пробвал. Само континентала е хубав. Остави тая работа. Копае най-много, най-добре се държи на лед дъжд мокро и много сняг. Мишелина е супер до голяма степен. Разликата е минимална, бих казал не трудно доловима. Малко по-сигурна ако се кара из дупки, въпреки че до сега на континентал балон не съм правил. Разликата която намирам е в един мек участък в края на борда, който е сложен за комфортна возия на континентала. Бриджстоуна не струва според мен. Верно корав е, ама толкова. Все пак и той е с едни 10% по-слабо представяне, което спрямо цената му пак го прави атрактивен.

За мен избора е континентал, но така или иначе и трите модела са топ. Трябва доста да си поиграеш да усетиш друга разлика освен возията.
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 25 септември 2019 - 13:32

Много благодаря, значи си оставам на CONTINENTAL TS860
Отговори

CuMo снимка CuMo 25 септември 2019 - 21:23

Тука всеки път като стане въпрос за гуми и имам чувството, че не сме обикновени шофьори, а пилоти от формула 1 или от някакво рали състезание... ние миналата година си взехме лексус (който е със задно) и от много гледане за 205/55/16 размера видях, че на първо място в една уж квалитетна класация е континентала за някви близо 150 кинта на бройка, а на второ място беше клебер - наполовина на парите на континентала. Нямах кой знае каква възможност да го карам на сняг, само веднъж се качих на Пампорово, но се оказа, че лексуса по-лесно го въртя с включени системи и 255/40/18 отзад на сух асфалт, отколкото с 205/55/16 на сняг с изключени системи (!). Пичове, 98% от опелите са с предно, не се превземайте, а си вземете нещо с добро съотношение цена/качество и си свиркайте.
Отговори

НямаНикой снимка НямаНикой 26 септември 2019 - 00:34

Колега, много бързо отписа Мишелинките :biggrin: Преди година и аз бях в твоето положение и се бях зарекъл, че е време да пробвам Конти. И този път се разминах. Заложих на Мишелин, въпреки че не ги долюбвам много след един кофти модел в близкото минало. От първа ръка мога да кажа - едни от най-тихите и комфортни гуми, които съм купувал. Летният ми размер е 215/55, а тези са 205/55 и очаквах някаква по-сериозна драма(откъм возия). Нищо подобно. Поведение на сухо, мокро и при снеговалеж - почти отлично. На мокро можеше да са малко по-добри, но на сухо и много студено време и при снеговалеж са без грешка. В по-дълбок сняг не съм ги пробвал, защото вектрата не е много висока и оценка не мога да дам. Толкова от мен и от личния ми допир с гумите. Успех при избора.
Мнението беше редактирано от НямаНикой: 26 септември 2019 - 01:13
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 26 септември 2019 - 07:35

брех... направо раздвоен, добре де, все хубави отзиви, айде ще се пробвам да не се прееб@ с конти-зимни и ще пиша как са на първата, втората и третата зима, да ги видим що за премиум са.
Мнението беше редактирано от NOVOBRANEC: 26 септември 2019 - 07:36
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 септември 2019 - 07:39

 NOVOBRANEC, на 26 септември 2019 - 07:35, каза:

брех... направо раздвоен, добре де, все хубави отзиви, айде ще се пробвам да не се прееб@ с конти-зимни и ще пиша как са на първата, втората и третата зима, да ги видим що за премиум са.


Аз съм ги пробвал, това им е хубавото. Карат по много и са меки. Има други брандове дето са меки и ги стопяваш за една зима. Други стават твърди. Мишелина също е консистентен. Бричстоуна на третата година не ми харесва много. Клебера е идеален ако го слагаш за кола на служител дето се кара 60/70 000 годишно и да не я сменяш до другата зима.

Имах едни летни гуми клебер останали. Не мога да кажа, че до сега 3 лета не бяха добри, но определено топли сравнение с другите гуми дето карам са гола вода, а и студени не са супер. Освен всичко останало това лято не можеше да се съберат две гуми за отпред дето да ми харесват как да седят. Пак никакви сериозни оплаквания, но след смяната на зимните с тях се усети разликата. После сложих на същата кола един нокиан дето имам и той за мен за почти същите пари е перфектна гума. Тиха, добро поведение на дъжд и на стуедно и топло. Не тресе не клати. Клебера го подарих на един приятел дето му продадох старата вектра със зимни гуми мишелин и той ги скъса от каране това лято, ама вика не са лоши като за без пари, ама не са като мишелина, а 2 гуми от тоя мишелин са вземани 2013, другите 2 2014 и тая зима вика вектрата вървяла супер на сняг. Правете сметка.

Междо другото, защо не слагаш нокиан и фулда в сметките? За мен континентала е най-доброто като събереш всички показатели, но и те не са твърде назад, а според момента различните са на различни цени.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 26 септември 2019 - 07:56
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 26 септември 2019 - 07:57

Континента-монтинентал, Мишелин-пишелин. Не мога да схвана идеята да се робува на марки. Втора година караме наща каляска с летни GT Radial 205/55/16 и зимни ще е втора зима TIGAR 205/55/16. За инфо само за да излезна на главното шосе трее да изкачим един баир, дето некой път и пеша не мога да кача ако не вървя в целеца зимата. Е не ми се е налагало да се правят по няколко опита щото боксува.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 септември 2019 - 08:06

Аз лично на бмв-то му взех континентал миналата година, а е 4х4. И с летните ще качи замръзнал баир, ама не е там работата. Защо ги дадох тия 200 лв повече спрямо същия комплект на бриджстоун и 500 повече спрямо клебер. Може би съм глупав. Може би мога да си го позволя и искам най-хубавото. Тия гуми са единствените дето на 4-та зима спират на заледения наклон надолу. Може да е малка разликата, ама аз предпочитам да съм дал каквото мога. После дали като спреш някой ще те настигне отзад си е божа работа, ама си направил каквото можеш. Сега ако нямаш възможност има и страхотни китайци. Имахме една служебна Q7-ца и една година и взехме икономичен китаец за зимата. Под 1 000 лв за 20-ки. Лятото бяха вече на 4 мм. Края на септември се взривиха две едновременно на магистралата край Пловдив :surrender: Все пак зимата бяха супер и колата катереше и се платиха. Отчитам обаче, че за такава кола дето се кара с 200 си бяха опасен избор. За москвич и кадет не виждам защо да не се карат с китайци. Няма да им вземете здравето.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 26 септември 2019 - 08:08
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 26 септември 2019 - 08:23

Е не с 200 ама със 180. :smile3560:
Мнението беше редактирано от JorkataG: 26 септември 2019 - 08:23
Отговори

Sim снимка Sim 16 октомври 2020 - 10:15

Колеги,
Предлагам да продължим темата. Да споделяме кой с какво се сдобил или впечатления за ползваните зимни гуми.
Предлагам да споделяме от кои гуми да се пазим и не препоръчваме да се ползват.

Безаварийни километри на всички!
Отговори

Sim снимка Sim 25 октомври 2020 - 15:39

За тази зима, на новата Астра, заложих на Nokian Snowproof.
Решението беше повлияно от цената, модела е нов от 2019 година и отзивите в чуждите сайтове, които са по-критични.
След пътуване вчера от около 250км мога да споделя, че наистина не са шумни.
Отговори

sathv снимка sathv 05 октомври 2022 - 16:17

https://diana-ltd.com/tire?34715
https://diana-ltd.com/tire?34337
Има ли реална разлика между двете гуми. Едните са 84Т с натоварване до 500 кг. Другите са 88Т с натоварване до 560 кг. Клиото е тон и двеста. Има ли полза в случая от 88Т. Примерно дали е по здрава гумата при удар в дупка или бордюр?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 05 октомври 2022 - 17:39

Според мен не, защото ще пострада возията с 88 индекс. Иначе са по-здрави, борда е одебелен и гумата тежи повече.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 октомври 2022 - 09:56

Реална едва ли ще усетиш, аз все пак бих сложиш усилените, но наистина в случая е все тая.
Отговори

sathv снимка sathv 06 октомври 2022 - 10:52

Поръчах усилените, ама няма как да ги сравня с нормалните, щото си мисля, че за 3 лева разлика гумите са еднакви.
Отговори

ufer снимка ufer 06 октомври 2022 - 11:02

Добре си направил, като се имат впредвид дупките у нас... Иначе по-високата товароносимост се постига с по-голям брой слоеве в оплетката вътре в каркаса и дори да е само 1 слой отгоре, е по-добре предвид нашите условия... :wall:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg