Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Национални Срещи

ШЕСТИ НАЦИОНАЛЕН СЪБОР ОПЕЛ КЛУБ БЪЛГАРИЯ

Тази тема е заключена « Prev

fanatic снимка fanatic 20 май 2014 - 21:39

Здравейте фенове на марката,

Екипът на Опел Клуб България има честта да Ви покани на Шести национален събор на Опел Клуб България.

Събитие, за което много хора питаха и много хора чакат.И тази година няма да Ви разочароваме!

Събора ще се проведе на 27.09.2014 г на писта Дракон с. Калояново



Програма


Цитат

8:00 ч. Отваряне на пистата, подреждане на автомобилите.
Колите участващи в състезанията се отправят към определената сервизна зона. Автомобилите трябва да се подготвят за технически преглед в съответствие справилника за провеждане на състезанията.
Подготвяне на документите.
Техничека комисия- проверка на автомобилите, брифинг за безопасност.

9:30 ч. Drag - Клас E- дизелови автомобили

10:00 ч. Drag - Клас D - автомобили до 1.8 куб. см.

10:30 ч. Drag - Клас C- автомобили до 2000 куб. см. /NE.XEV/

11:00 ч. Drag - Клас B- автомобили до 2000 куб. см. /XE/

11:30 ч. Drag - Клас A- модифицирани,турбо и над 2000 куб. см.

12:00 ч. Пауза Игри с публиката

12:15. Квалификации Спийд Атак за класове Супер Спорт, Спорт, Стрийт.

14:00 ч. Спийд Атак- Елиминации в клас Стрийт

15:30 ч. Спийд Атак- Елиминации в клас Спорт

17:00 ч Спийд Атак- Клас Супер Спорт I и II манш.

18:00 ч. Закриване на събора и награждаване на победителите.



Прикачен файл  Olympia logo 2014.jpg (596,16K)
Брой изтегляния: 35

Правила


Цитат

Опел Спийд Атак

1.Кръг- квалификации

Всички автомобили преминали технически преглед без значение на обем на двигателя, вид гориво или модификации по купето получават правото да направят опознавателна / загряваща/ обиколка на пистата, след което имат право на 3 обиколки в състезателно темпо+ обиколка за прибиране / охлаждане/
За квалификационно време се счита времето на най-бързата обиколка на даден пилот.

2.Кръг- елиминации

Автомобилите дали квалификационно време от първият кръг се разделят на 3 КЛАСА, Клас Супер Спорт, Клас Спорт, Клас Стрийт.

В клас Супер Спорт ще се проведат 2 манша по примера на WTCC!

Първи манш:
6 най-добри времена от квалификациите СТАРТИРАТ ЕДНОВРЕМЕННО от стратова решетка, като трябва да направят 6 пълни обиколки.
Победителят получава 6 точки за манша, вторият получава 5 точки, третият 4 точки, четвъртия 3 точки, петият 2 точки, шестият 1 точка.

Втори манш:
състезателите стартират в решетка, както и в първият манш, но в обратен на класирането от първи манш ред, първият стартира от 6 та позиция, вторият от 5 та и.т.н.
Победител е състезателят с най-голям брой точки, като ако двама състезатели са с равен брой точки предимство се дава на състезателя с постигнато по предно класиране в някой от двата манша. Ако точките и класиранията са равни се дава предимство на по-доброто класиране във втори манш.


Клас Спорт

Класират се вторите 16 най-добри времена, които започват директна елиминация Тайм Атак. 1-16,2-15,
3-14,4,13 и.т.н. по примера на тенис турнирите, до определяне на призьорите.

Клас Стрийт

Класират се третите 16 най-добри времена, които започват директна елиминация Тайм Атак. 1-16,2-15,
3-14,4,13 и.т.н. по примера на тенис турнирите, до определяне на призьорите.
Награждават се първите 3 места във всеки клас.


Прикачен файл  ACER.jpg (25,53K)
Брой изтегляния: 36


Цитат

Драг

Класовете в драга са:
Клас E- Дизелови автомобили
Клас D - автомобили до 1.8 куб. см.
Клас C- автомобили до 2000 куб. см. /NE.XEV/
Клас B- автомобили до 2000 куб. см. /XE/
Клас A- модифилицани,турбо и над 2000 куб. см.

Състезанието е в директна елиминация от един старт.
Съперниците ще се определят от жребий, като е възможно някой от тях да тегли жребия за собствения си клас.
С така изтеглените двойки попълваме решетката и вървят на директни елиминации.
В случай, че някой остане без съперник, тоест броя на първоначалните участници е нечетен ще се състезава със загубилия от последната гонка.
Ако загуби отпада, ако спечели продължава в следващия кръг.
Допуска се по 1 фалстарт за пилот на гонка.
При повторен в същата гонка следва дисквалификация на пилота. (Няма да се зачита резултата от гонката при констатиран фалстарт дори и направилият го да загуби в нея.Следва рестарт на гонката.)

На пистата ще влизат само автомобилите от класа който предстои да се състезава и няма да имат право да напускат пистата до завършването на класа и определянето на победителите.

Автомобилите изчакват завършването на състезанието в класа си в зоната преди старта. След като завърши класа всички участници в група се изтеглят от пистата.
На пистата ще се допуска единствено допълване с гориво и помпане на гуми,като това ще става в зоната за изчакване.
На пистата се забраняват всякакви ремонтни дейности в това число и подмяната на гуми.
Всеки автомобил който не може да се яви на старта поради някакъв временен или постоянен технически проблем се дисквалифицира.
Допуска се 5 минутно отлагане на старт при прегрял автомобил при желание от пилота.
В такъв случай ще се направи разместване на реда на гонките, като във времето за охлаждане ще се пуска следващата двойка.



Прикачен файл  Logo Social Frog.jpg (49,63K)
Брой изтегляния: 48

ВАЖНО!!!

Записванията започват от този момент и ще продължат до 25.09.2014 г.

Записванията се правят само на посочения мейл: opelclubbulgaria@gmail.com краен срок 25.09.2013 г.

Таксата за участие е 30 лева на автомобил, без значение в колко състезания ще участва.Записванията на пистата ще са на цена 35 лева.

Задължително е заявката и декларацията да бъдат попълнени коректно и изпратени на посочения мейл. Правилника е за Ваше сведение, съветваме Ви да се запознаете с него.

Таската се плаща по банков път по сметка на ОКБ.



Опел Клуб България
IBAN: BG09RZBB91551004390193
BIC : RZBBBGSF
Райфайзен банк. Клон Бизнес Парк София Младост 4
Основание за превод : Такса участие


Прикачен файл  race_card.doc (52K)
Брой изтегляния: 82
Прикачен файл  Договор за въздържане от действия.doc (51,5K)
Брой изтегляния: 66
Прикачен файл  pravilnik.doc (53,5K)
Брой изтегляния: 58






Всички автомобили от състезателната програма трябва да се явят на преглед в съответствие с правилника и да са максимално експедитивни.

Възможни са промени в схемите на провеждане на състезанията според броя на записалите се.

Вход за пистата 5 лв. Моля пазете чисто и събирайте отпадъците си преди да напуснете пистата.








Прикачен файл  Olympia logo 2014.jpg (596,16K)
Брой изтегляния: 35


Тази година наш партньор са авточасти Olympia, 21 години на пазара, фирма с реноме, работеща на територията на цялата страна.
Повече за фирмата може да намерите в ТЕМАТА, където има 15%
отстъпка за форума, а на събора отговорилите правилно на въпросите към публиката ще получат допълнителна отстъпка.


Прикачен файл  ACER.jpg (25,53K)
Брой изтегляния: 36

За втора поредна година приятелите ни от ACER ще зарадват състезател и човек от публиката.Състезателят с най-бърза обиколка за целия събор ще получи чисто нов 10“ таблет – ACER Iconia A3-A11 с HD резолюция и 3G модем
ПОДРОБНОСТИ ЗА НАГРАДАТА




Състезание по хвърляне на касетофони във варел и допълнителни изненади предстоят.

Всички са поканени!

ОКБ си запазва правото на промени ако възникнат съответни обстоятелства.

Официалният стикер за събора ще е с цена 3 лева за комплект от два броя и ще е наличен от 17.09.2014 г.





За нас във фейсбук работи неуморно Прикачен файл  Logo Social Frog.jpg (49,63K)
Брой изтегляния: 48

Прикачен(и) файл(ове)

Отговори

Т.Георгиев снимка Т.Георгиев 21 май 2014 - 08:41

Чудесно!

Надявам се тая година вече да направя сефтето, че последните 2 все ми се провалят плановете... :smile:
Отговори

Gecata92 снимка Gecata92 21 май 2014 - 12:15

Идеално и тази година ще се постарая да съм там :yahoo: :bbq:
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 май 2014 - 12:48

Аз имам ето тези снимчици, даже и на служебния комп, от стигането до пистата, който ми пълнят душата :)

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

До където ти стига погледа, ОПЕЛИИИИИИИИИ
Отговори

fanatic снимка fanatic 21 май 2014 - 13:27

И на мен това са ми двата любими кадъра евър....
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 21 май 2014 - 15:10

:spam: :good: :drinks:
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 21 май 2014 - 18:00

Най после и аз да направя сефтето
Отговори

kosama снимка kosama 23 май 2014 - 13:52

Тази година съм там, дата ме устройва
Отговори

Stanimir Kazakov снимка Stanimir Kazakov 23 май 2014 - 15:22

И аз се надявам да присъствам!
Отговори

milko spasovski снимка milko spasovski 25 май 2014 - 08:30

Нямам търпение.Тази година ще съм за втори път на събора :yahoo: :yahoo: Дано да има повече хора от Ловешка област. :flag: :flag: :flag:
Отговори

Tonko снимка Tonko 25 май 2014 - 23:18

Оооо идваме :a049: толкова ми хареса миналата година че няма как да го пропусна :flag:
Отговори

liuk fire снимка liuk fire 10 юни 2014 - 21:47

С удоволствие ще уважим събитието.
Отговори

GT 51 снимка GT 51 19 юли 2014 - 02:28

НЕкакво развитие омбрета...??? :drinkin: :newsm05_41:
Отговори

k opel e снимка k opel e 19 юли 2014 - 07:27

Вярно ли е, че събора е общонационален за всички опелисти. Това значи ли, че освен нашият клуб ще присъства и другия клуб.
Тази година на събора ще има социална придобивка, която се изразява с присъствие и на тъпото k opel e.
Мнението беше редактирано от k opel e: 19 юли 2014 - 07:31
Отговори

fanatic снимка fanatic 23 юли 2014 - 11:02

То клуба е само един, иначе опелистите са много и разбира се, че е за всички. Разделянето е приоритет на други хора :fire:
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 юли 2014 - 11:18

fanatic,
няма бутон like, за това ще ти го напиша :)

Публикувано изображение

k opel e,
събора на Опел феновете е един! Това е мястото където прииждат хора от цялата страна. Доказателството е, че феновете от морската столица, са всяка година налице! Нищо че тръгват по нощите и се убиват от път. А все пак знаем, че на другия форум, освен "жълтия" му викат и "варненсия"...
Отговори

qsencho снимка qsencho 18 август 2014 - 09:37

Привет на всички :))) за първи път смятам да присъствам :))) да ми обясните какво трябва да направя за да присътвам :)))
Отговори

yasmania снимка yasmania 18 август 2014 - 10:14

 qsencho, на 18 август 2014 - 09:37, каза:

Привет на всички :))) за първи път смятам да присъствам :))) да ми обясните какво трябва да направя за да присътвам :)))


Адаш, трябва просто да дойдеш! :)

От Варна пътуваме организирано група коли, като по път се изчакваме и с други локални групички за да сме по- дълга колона наближавайки все повече мястото на събора.

Следи тази тема и форума като цяло, за да прочетеш организацията и програмата на самият събор, а като наближи още малко времето до събора в раздел Варна най- вероятно ще има тема в която се обсъжда организацията по тръгването.

Поздрави.
Отговори

qsencho снимка qsencho 19 август 2014 - 14:45

чудесно ! :) мерси за бързия отговор ;)) евентуално ще се видим ... яко е това че ще се пътува в група :))) повече опели ... и по малко разход гориво :)))хаха


 yasmania, на 18 август 2014 - 10:14, каза:

Адаш, трябва просто да дойдеш! :)

От Варна пътуваме организирано група коли, като по път се изчакваме и с други локални групички за да сме по- дълга колона наближавайки все повече мястото на събора.

Следи тази тема и форума като цяло, за да прочетеш организацията и програмата на самият събор, а като наближи още малко времето до събора в раздел Варна най- вероятно ще има тема в която се обсъжда организацията по тръгването.

Поздрави.
Отговори

kAm снимка kAm 26 август 2014 - 00:03

Ще се опитам и аз да дойда тази година но ако стане Ще трябва да пътувам със Софийската група тъй като автомобила ми е в София. Има време ;)
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg