Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Какъв Акумулатор?

mrsch66 снимка mrsch66 07 януари 2020 - 21:37

Днес свалих AFA 74ah от Астрата купувал съм я на 10.01.2013 в Пловдив като се кара всеки ден държи и в студът като я оставя за една седмица и кляка, дано и новия да кара почти толкова години.
Отговори

ufer снимка ufer 08 януари 2020 - 09:26

След като на 2 коли за 2-3 години хвърлих 2 различни Монбата, тази марка съм я зачертнал от списъка. Да ме извиняват! Обясненията на спецовете бяха, че зависило от партидата, трябвало да имаш късмет или... информация. И те искат да правят конкуренция. Може и да имат добри батерии, но ги изнясят в чужбина, а тук продават "лошите" партиди. Тоя социализъм край няма... :helpsmilie:
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 януари 2020 - 11:41

Така. Само да спомена че на АБ отгоре с топъл печат е написано кога е произведена. В Метро, Кауфланд, Практикер и разните там други хипермаркети как мислите, от кога са там.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 08 януари 2020 - 13:02

 JorkataG, на 08 януари 2020 - 11:41, каза:

Така. Само да спомена че на АБ отгоре с топъл печат е написано кога е произведена. В Метро, Кауфланд, Практикер и разните там други хипермаркети как мислите, от кога са там.

Ако върнеш назад в мненията ще видиш защо се колебая следващия път да си взема батерия не от оторизиран магазин а от Метро,Кауфланд и др.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 януари 2020 - 13:13

Преди да го напиша това съм прочел. Имам навика да прочета всички, а не само последното мнение. Всеки сам си решава кво да прави. Работил съм в тая сфера /продажба и сервиз на АБ/ и перфектно познавам ситуацията. И да ти кажа честно съм научил всички магарии, които могат да се направят. Всички продавачи са с нагласата че вечно нясой иска да ги прекара, и това е така защото българин е немарлив. Оправя проблема чак когато е крайно наложително. И накрая да ти кажа честно ако ти имаш магазин за продажба и сервиз на АБ, и ти така ще правиш като тях. Тоест ще търсиш под вола теле, и ще вадиш от девет кладенеца вода, за да докажеш колко си прав в съмненията си.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 08 януари 2020 - 13:25

 JorkataG, на 08 януари 2020 - 13:13, каза:

Преди да го напиша това съм прочел. Имам навика да прочета всички, а не само последното мнение. Всеки сам си решава кво да прави. Работил съм в тая сфера /продажба и сервиз на АБ/ и перфектно познавам ситуацията. И да ти кажа честно съм научил всички магарии, които могат да се направят. Всички продавачи са с нагласата че вечно нясой иска да ги прекара, и това е така защото българин е немарлив. Оправя проблема чак когато е крайно наложително. И накрая да ти кажа честно ако ти имаш магазин за продажба и сервиз на АБ, и ти така ще правиш като тях. Тоест ще търсиш под вола теле, и ще вадиш от девет кладенеца вода, за да докажеш колко си прав в съмненията си.

Виж и аз съм в сферата на услугите и не обичам когато някой ме бъзика!Не може предния продавач да ми казва как така ми е дал 2г.гаранция при положение че съм бил за агм при положение че нямам старт стоп и колата не ми е излязла от завода с такъв и самао да ти кажя че не съм от мърлячите дето си оставят колите докато се разпаднат!А и друго от този човек с Афа-та ми е втория акумулатор,предишния беше Варта силвър и не съм имал претенции по вреве на гаранцията.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 08 януари 2020 - 13:32

Аз лично залагам на по-големия капацитет с по-малък стартов ток /за дадена цена/, както и на втори ключ с който да заключвам, като я оставям да работи, докато водя малкия на градина и големия като му нося чантите /2 броя/ понеделник до училище, като се надявам да не откраднат /работеща кола/ през това време, и се извинявам за дългото изречение. :icon_wink2:
По-добре плащай нафта /и открадната кола :sad-smiley-046:/ от колкото стартер и акумулатор.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 януари 2020 - 14:16

Такаааа. Не съм каза конкретно че си мърляч колега. Ако така си го разбрал извинявай. Всяко правило си има изключения така че. Работил съм за представителя на Старт и на Искра преди години. Тогава сервиза ни беше ПОЛМО АВТО-склад и сервиз/рекламации. Нагледал съм се на бакшишки истории и секви други простотии.
Две фирми знам, които са вносители на Варта, АФА, ТАБ, Райдър, Троян, Оптима, БОШ, Гигават, Банер, ДЕКА, Веста и още няколко марки. Едната е в Надежда а другата в Овча купел. Знам какво връщат от Метро, и повярвай не е красиво.
Изказах собствено мнение че за предпочитане е да е специализиран магазин, а не от бакалията. Честно казано аз моя си го купувам от тези фирми, за които споменах не защото са ми приятели /имат магазини на които карат и тук/ но предпочитам човек с опит пред кварталната бакалия. Имам много какво да кажа НО.
Отговори

BOz снимка BOz 08 януари 2020 - 17:55

Ако цената в Кауфланд ми е с 15% по-ниска, защо да дам тези проценти на някой, който уж разбира? Стоката е една и съща, гледам, решавам и я взимам. И най-важното - няма да ти търси "специалиста" под вола теле при проблем, а отиваш в кварталния магазин за домати, тропваш им го на масата и казваш, че не работи и директно ти връщат парите. И нямам намерение да се разправям със "специалистите" от Овча купел (съвсем примерно) и да не знаят как да ми сменят акумулатора на хибрида по процедура, защото били специалисти и ще ми замерят какво напрежение бил ми дал алтернатора, който го нямам.
И като отида с Инсигниата и тя влезе лятото в режим на икономия и алтернатора удари 12.8 волта, ще ми заверят ли гаранцията тези разбирачи или ще ме отсвирят? Риторичен въпрос.

Иначе по принцип съм за използването на знания на специалистите, които обаче не се намират лесно. Това, че в магазина си имаш 100 акумулатора и ги продаваш, това не те прави специалист по принцип. Типичен случай на колегата как специалиста-акумулаторджия се опитва да го убеди, че неговия трябва да е АГМ. Трябва ама друг път.
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 08 януари 2020 - 18:20

 BOz, на 08 януари 2020 - 17:55, каза:

Ако цената в Кауфланд ми е с 15% по-ниска, защо да дам тези проценти на някой, който уж разбира? Стоката е една и съща, гледам, решавам и я взимам. И най-важното - няма да ти търси "специалиста" под вола теле при проблем, а отиваш в кварталния магазин за домати, тропваш им го на масата и казваш, че не работи и директно ти връщат парите. И нямам намерение да се разправям със "специалистите" от Овча купел (съвсем примерно) и да не знаят как да ми сменят акумулатора на хибрида по процедура, защото били специалисти и ще ми замерят какво напрежение бил ми дал алтернатора, който го нямам.
И като отида с Инсигниата и тя влезе лятото в режим на икономия и алтернатора удари 12.8 волта, ще ми заверят ли гаранцията тези разбирачи или ще ме отсвирят? Риторичен въпрос.

Иначе по принцип съм за използването на знания на специалистите, които обаче не се намират лесно. Това, че в магазина си имаш 100 акумулатора и ги продаваш, това не те прави специалист по принцип. Типичен случай на колегата как специалиста-акумулаторджия се опитва да го убеди, че неговия трябва да е АГМ. Трябва ама друг път.

Точно така!Напълно съм съгласен!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 08 януари 2020 - 19:31

Аз купувам най-евтиния акумулатор с най-голяма гаранция.Примерно ако акумулатора е 100лв. с 2 години гаранция
100/2=50лв. на година.
Вече 4 години съм с чисто Китайски акумулатор купен за 85лв.
Бях решил да купя Бош, че бяха с 3 години гаранция.Тогава се оказа, че на Бош гаранцията е 2 години.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 януари 2020 - 21:26

Колеги, само ще ви кажа че акумулатор в днешно време се избира с един уред(в магазина, мериш наред). Който даде най-ниско вътрешно съпротивление, е "твоя акумулатор"..
Вече трима си купиха така с моя уред.
Отговори

emoned снимка emoned 08 януари 2020 - 22:55

 ivan_pop, на 08 януари 2020 - 19:31, каза:

Аз купувам най-евтиния акумулатор с най-голяма гаранция.Примерно ако акумулатора е 100лв. с 2 години гаранция
100/2=50лв. на година.
Вече 4 години съм с чисто Китайски акумулатор купен за 85лв.
Бях решил да купя Бош, че бяха с 3 години гаранция.Тогава се оказа, че на Бош гаранцията е 2 години.


Напълно съгласен. Всеки си има своя истина по въпроса. Моята е да купя най-евтиния възможен(за бензинов мотор става въпрос). В момента съм с акумулатор "Старт". Остава му един месец до изтичане на гаранцията от 2 години. Взет е с отстъпка, цена 60лв, 60Ah. Няма признаци да си заминава скоро. Знаете, че има и друго важно нещо - по-големия пробег му удължава живота. Аз искм, не искам на ден правя по около 100км.
На старата ми кола бях с Банер. Карах я 9-10години, около 200 000км. С този акумулатор дойде от Германия (май за това изкара толкова :icon_razz2: ). Акумулатора беше обслужваем. Горе долу веднъж годишно се налагаше да го допълвам. Така и не можах да разбера на колко години е всъщност. И накрая 1-2 месеца преди да я продам умря от раз.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 януари 2020 - 08:31

 ivan_pop, на 08 януари 2020 - 19:31, каза:

Бях решил да купя Бош, че бяха с 3 години гаранция.Тогава се оказа, че на Бош гаранцията е 2 години.


На бош гаранцията е 3 години за някои модели, но там за цената нямаш гаранция.

От бош съм много разочарован. Пак се подведох да си купя с5, и пак се доказа, че е по-кекав от ВЕГА, която без отстъпки е 140 лв, ако върнеш стария - 120 за 75А... И вегата ги дават с 3 години гаранция.

За бензин всичко държи, но при дизел е хубаво да не се купуват акумулатори изнасилени за стартов ток. Те се правят за показатели, но карат малко цикли.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 09 януари 2020 - 08:33
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 09 януари 2020 - 13:07

Преди 3 месеца си взех Берга пауър блок 54 амп.часа за сумата от 130 лв. и съм доволен за сега. Даже като го монтирахме с продавача установихме, че алтернатора ми зарежда на 14.7 волта, докато въпросния модел акумулатори ги дават за заряд до 14.8V

 emoned, на 08 януари 2020 - 22:55, каза:

Напълно съгласен. Всеки си има своя истина по въпроса. Моята е да купя най-евтиния възможен(за бензинов мотор става въпрос). В момента съм с акумулатор "Старт". Остава му един месец до изтичане на гаранцията от 2 години. Взет е с отстъпка, цена 60лв, 60Ah. Няма признаци да си заминава скоро. Знаете, че има и друго важно нещо - по-големия пробег му удължава живота. Аз искм, не искам на ден правя по около 100км.
На старата ми кола бях с Банер. Карах я 9-10години, около 200 000км. С този акумулатор дойде от Германия (май за това изкара толкова :icon_razz2: ). Акумулатора беше обслужваем. Горе долу веднъж годишно се налагаше да го допълвам. Така и не можах да разбера на колко години е всъщност. И накрая 1-2 месеца преди да я продам умря от раз.

Колега ти много тънко си го взел тоя Старт, на скутера си купувах акумулатор преди 2 години и струваше 10 амп.часа - 75лв.
Като цяло ми прави впечатление, че акумулаторите много са поевтиняли. Преди 9 години купувах на старото си БМВ, Бош Ц5 Гелов и струваше 220лв., който акумулатор си изпълни гаранцията от 3 години и има няма месец два след това се скапа.
Мнението беше редактирано от bobobobi: 09 януари 2020 - 13:10
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 09 януари 2020 - 13:28

Между другото в Кауфланд са пуснали зарядни за 30лв.интилигентно изглеждащи с много добри отзиви с бързо зареждане ,бавно и зимно зарежсане и индикатор на колко процента е зареден с 3г.гаранция!
Отговори

milenanicki снимка milenanicki 21 октомври 2020 - 07:16

След 3,5г смених втория ак.след оригиналния.Сложих 100 А който едвам влезе и какво ми направи впечатление:стартера върти осезаемо по-бързо и след запалване показва 14,6-9 и след няма и 3мин.работа пада на 13,8-9 когато е с вкл.фарове а когато е без вкл.фарове пада на 12,3-4 (което не го е правило със стария ак.дори когато беше чисто нов)даже сегашния 100А е на над 3г.служба, явно сега използва малко ресурс при палене и след това бързо възстановява,доли и сега когато е 2гр.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 21 октомври 2020 - 09:19

Само не е ясно защо слагате такива големи акумулатори.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 октомври 2020 - 09:55

 JorkataG, на 21 октомври 2020 - 09:19, каза:

Само не е ясно защо слагате такива големи акумулатори.


Да има или на чист ангилизки - 2 хев :smile3560:
Що пък не, щом се събира, няма какво да му е.

12,3/4 волта е малко дори с батери мениджмънт колата трябва да държи поне 13 при поддържащ заряд до колкото знам, а и е логично, защото стоковия заряд на акумулатора е 12,6, щом е под него нещо си е нещото.

Са аз инсигния не съм имал и не знам, но мога да допусна обосновано предположение, че може би новия акумулатор трябва да се програмира в някое меню на колата.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 21 октомври 2020 - 09:56
Отговори

sathv снимка sathv 21 октомври 2020 - 20:13

А колко волта е акумулатора при покой на автомобила?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg