Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Мнение за кола от конкретна обява

ronaldinho161 снимка ronaldinho161 17 септември 2021 - 22:35

Привет колеги,

Възможно е темата да не е за този раздел и нека бъде преместена ако е така... Харесал съм ей тази колица : https://www.cars.bg/...461626024603752 . Някой гледал ли я е или да препоръча сервиз във Велико Търново да я закарам да я погледнат колицата как е отдолу и една диагностика? За да не е реклама, за сервиз пишете и на лично. Видях, че има оторизиран сервиз, отзиви за него също биха били полезни.
Отговори

heoxum снимка heoxum 18 септември 2021 - 09:51

 ronaldinho161, на 17 септември 2021 - 22:35, каза:

Привет колеги,

Възможно е темата да не е за този раздел и нека бъде преместена ако е така... Харесал съм ей тази колица : https://www.cars.bg/...461626024603752 . Някой гледал ли я е или да препоръча сервиз във Велико Търново да я закарам да я погледнат колицата как е отдолу и една диагностика? За да не е реклама, за сервиз пишете и на лично. Видях, че има оторизиран сервиз, отзиви за него също биха били полезни.


IDS+ ламБата е светнала още от снимките :newsm05_41:

Аз си гледам моите вектри в оторизираният сервиз в Търново (Оникс), нямам забележки към работата и отношението им.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 септември 2021 - 19:22

11500 за H-ка, пък била тя и OPC. че и със светещи ламБи. Ти луд ли си или сега полудяваш?
Тази лампа за да угасне, може да глътне още доста пари.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 септември 2021 - 20:02
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 септември 2021 - 21:26

IDS-а може да се угаси за нула време и за малко кеш. Цената си е съвсем реална за това изпълнение.
Не ме кефи единствено, че някой вече я е "пипал". Когато купувах мойта гледах и тази обява, но така и не ме грабна, за да бия път до там.
Гледане на място с подходяща диагностика и пазарене.
Отговори

benzy снимка benzy 18 септември 2021 - 23:12

 IvailoM, на 18 септември 2021 - 21:26, каза:

Когато купувах мойта гледах и тази обява, но така и не ме грабна, за да бия път до там.

Иво, а кога е било това купуване на твойта и кога си гледал обявата - в смисъл от колко време стои на пазара колата.
Ако се е задържала дълго или цената не е вярна или са се отказвали поради по-гадните причини...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 септември 2021 - 08:18

 Д-и-м-о-в, на 18 септември 2021 - 19:22, каза:

11500 за H-ка, пък била тя и OPC. че и със светещи ламБи. Ти луд ли си или сега полудяваш?

Напълно съгласен с Димов. Направо не мога да повярвам, че има хора, лишени от здрав разум, за да са готови да дадат маса пари за нещо, което струва наполовина.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 септември 2021 - 08:24

 benzy, на 18 септември 2021 - 23:12, каза:

Иво, а кога е било това купуване на твойта и кога си гледал обявата - в смисъл от колко време стои на пазара колата.
Ако се е задържала дълго или цената не е вярна или са се отказвали поради по-гадните причини...


Обявата я гледах преди година. Както казах трябва си оглед на място. Може и да има нещо скрито.

На този тип автомобили цената само ще се качва с времето. Говорим за добрите екземпляри. Ако някой си направи труда да отвори чуждите сайтове ще види, че цената е горе долу такава.
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 септември 2021 - 11:04

Ако е в ред цената даже е ниска. Изглежда запазена. Притеснява ме лампата за окачването. Ново май е към 2 бона. Лесен вариант е замяна със стандартно окачване за ОПЦ без IDS и изключване.

Друго притеснително е сложената решетка от Vauxhall. Което е почти сигурен признах за близка среща с трети вид. Може да е било леко ПТП, но може и да е било нещо по-сериозно.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 септември 2021 - 11:36

 IvailoM, на 19 септември 2021 - 08:24, каза:

Обявата я гледах преди година. Както казах трябва си оглед на място. Може и да има нещо скрито.

На този тип автомобили цената само ще се качва с времето. Говорим за добрите екземпляри. Ако някой си направи труда да отвори чуждите сайтове ще види, че цената е горе долу такава.


Въпросът не е кой колко й иска, а съвсем друг. Дали наистина толкова струва. Отговорът е НЕ!
Ако си я направи както трябва , това ще хвръкне минимум на 14 бона с обслужването и други разни.
За 14 бона отиваме на Инсигния, която е къде клас нагоре и години нагоре. И пак можеш да си долу горе със същите коне, около 200.
Тия извяванки за кола на 13-14 години, кой знае колко юркана. Не е въпроса да викаш, че е ОПЦ и видиш ли това прави цената й. Изобщо нищо вярно няма.
Най-скъпите коли, правят най-бързите темпове надолу в цените с времето. Това е неписано правило и ОПЦ-то не прави изключение, защото надали има чак толкова много "запазени" екземпляри. Това е истината , колеги. Знам, че на някои от вас няма да им хареса, но...
Това нещо да струва, да струва... най-много реално 8... айде от мен да мине 8500. 14-та година кара. Това не е кола, с която са се движили със 90км/ч, нали бабата до магазина. Достатъчно ще е да го "наградят" с нещо, което ще смуче толкова масло, колкото и гориво и отидохме на голяма цифромания....
Правилно е забелязал колегата решетката от Воксхол..

Например:
https://www.cars.bg/...7ec333b4817efa2

Ще сравняваме по комфорт ли? По клас ли? По евромнорма ли?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 септември 2021 - 11:46
Отговори

benzy снимка benzy 20 септември 2021 - 13:06

 Д-и-м-о-в, на 20 септември 2021 - 11:36, каза:

Ще сравняваме по комфорт ли? По клас ли? По евромнорма ли?

В случая правиш не много коректно сравнение. Това е като да тръгна за солена баничка, а ти да ми предложиш яко сиропирана баклава :)
Х ОПЦ е кола за каране, за ръчка, за тръпка и за ексклузивоност, поне тези, които разбират да се обърнат след теб.
Инсигнията е кораб за ежедневието предлагаш комфортно придвижване от точка А до точка Б и толкова, емоционална е колкото опело на задушница.

По принцип си прав, че скъпите коли се обезценяват повече, но това важи за масовите - специалните издания обикновено стигат точка от която започват да държат цена и да я повишават стига да са добре пазени. Колкото и да няма фенска маса Опел - все пак е ОПЦ.

Дали тази юркана кола струва 11+, с обслужване и щуроти както казваш сигурно 14+, е отделен въпрос :)
Запазен екземпляр по-скоро да. Щом стои година ме съмнява да е такава, но както е казал Ивайло трябва да се види на място с "инструмента" :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 септември 2021 - 13:16

 Д-и-м-о-в, на 20 септември 2021 - 11:36, каза:

Въпросът не е кой колко й иска, а съвсем друг. Дали наистина толкова струва. Отговорът е НЕ!
Ако си я направи както трябва , това ще хвръкне минимум на 14 бона с обслужването и други разни.
За 14 бона отиваме на Инсигния, която е къде клас нагоре и години нагоре. И пак можеш да си долу горе със същите коне, около 200.
Тия извяванки за кола на 13-14 години, кой знае колко юркана. Не е въпроса да викаш, че е ОПЦ и видиш ли това прави цената й. Изобщо нищо вярно няма.
Най-скъпите коли, правят най-бързите темпове надолу в цените с времето. Това е неписано правило и ОПЦ-то не прави изключение, защото надали има чак толкова много "запазени" екземпляри. Това е истината , колеги. Знам, че на някои от вас няма да им хареса, но...
Това нещо да струва, да струва... най-много реално 8... айде от мен да мине 8500. 14-та година кара. Това не е кола, с която са се движили със 90км/ч, нали бабата до магазина. Достатъчно ще е да го "наградят" с нещо, което ще смуче толкова масло, колкото и гориво и отидохме на голяма цифромания....
Правилно е забелязал колегата решетката от Воксхол..

Например:
https://www.cars.bg/...7ec333b4817efa2

Ще сравняваме по комфорт ли? По клас ли? По евромнорма ли?


Нищо няма да сравняваме! Такава е пазарната цена, поглеждайки чужди държави, да не говорим, че има и доста по-скъпи екземпляри. Има и добро оборудване. Това е автомобил за кеф, за ценители, не е семеен автомобил! Сигурно и Бург едишъна не струва парите, които му искат? Ама сигурно няма да знаеш за какво ти говоря.... Това, че ти или някой друг нямате толкова пари или не искате да дадете е съвсем друга бира и не е отправна точка и база за сравнение! Всеки има право да избира, но няма как да си налагате мнението с учителя, че това не е реалната цена. Това е пазарната цена в момента и тя варира според състоянието. Колкото до решетката.... и тя не е критерий, че е имала удар. Това е срещан мод, защото стои по-добре от оригинала според някои членове на други форуми и групи, както и въобще емблеми и символи с грифон :) Няма какво да дъвчем повече по тази тема според мен, трябва оглед на място, диагностика и пазарене :)
Мнението беше редактирано от IvailoM: 20 септември 2021 - 14:53
Отговори

devailo снимка devailo 20 септември 2021 - 13:24

Като гледам първо че е автокъща - минус, другите обяви на тая автокъща са блъснати коли в не малък брой - голям минус, светещата лампа за окачването и другата решетка са точно червени флагове за предното нещо. Аз такава кола не бих рискувал освен ако не съм супер вманиачен по нея и не вкарам поне 1000 лв само за проверки , доста стабилни проверки. Рисковете да е на много повече километри и да е блъскана и пудрена са огромни.
Мнението беше редактирано от devailo: 20 септември 2021 - 13:25
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 септември 2021 - 13:28

 devailo, на 20 септември 2021 - 13:24, каза:

Рисковете да е на много повече километри и да е блъскана и пудрена са огромни.


Това важи за всеки един автомобил, втора употреба, който се продава!
Отговори

devailo снимка devailo 20 септември 2021 - 13:32

 IvailoM, на 20 септември 2021 - 13:28, каза:

Това важи за всеки един автомобил, втора употреба, който се продава!


Особено много за автокъщи. Аз лично никога няма да си купя кола от автокъща.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 септември 2021 - 13:50

Мен 2 пъти ме прекарват частни лица, но да не се отклоняваме от темата за кеша :kinggrin:

Ето 2 примера

https://suchen.mobil...93-d1d747420159

Ето ти и Нюрбургринг едишъна

https://suchen.mobil...76-f6291f61684f
Мнението беше редактирано от IvailoM: 20 септември 2021 - 14:39
Отговори

benzy снимка benzy 20 септември 2021 - 14:54

Честно казано аз за порядъка 10-15 хил бих погледнал J GTC и то вероятно 1.6 турбо мотора.
Не е ОПЦ, има си потенциални проблеми, но е далеч по-модерната а и далеч по-красивата кола, която хваща окото. Не е троши глава, но сигурно е прилично представянето.
С това идеите ми по темата приключват и се оттеглям :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 септември 2021 - 14:58

Да, Бензи, вероятности много, предпочитания също.... Колегата попита за една конкретна обява и автомобил, обаче. А ние се отклонихме от темата. Аз също се оттеглям.
Отговори

devailo снимка devailo 20 септември 2021 - 15:25

ок както казвате да не разводняваме , баш по темата, като си се надъхал да е ОПЦ астра Х , тази специална обява, отиваш в официалния представител на опел , казваш да я прегледат много обстойно, ако успееш да се договориш примерно ако е ок колата ти си плащаш прегледа, ако е боклук колата те да си се оправят. Аз преди да си намеря моята инсигния точно така закарахме една друга в софия ауто и хората там казаха че е за основен ремонт колата(аз го подозирах по звука на двигателя още това) и човека си се оправяше, аз не съм плащал нищо за тази кола. И с ВИН номера там в опел можеш да придобиеш представа за миналото на астрата .
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 септември 2021 - 15:46

 Д-и-м-о-в, на 20 септември 2021 - 11:36, каза:

За 14 бона отиваме на Инсигния, която е къде клас нагоре и години нагоре. И пак можеш да си долу горе със същите коне, около 200.

Димов, това сравнение е супер не на място. Двете коли нямат нищо общо. Astra H OPC се купува за визия и за каране, това не е Инсигния, не е семейна кола. Инсигния с 200коня не върви и на половина на тази кола. Чувството е съвсем различно. И моята кола преди да я взема стоя година на обява, но беше 19000 лв. Иначе беше на 7г и 37000 км. Обслужих си я, то е ясно, но колата беше и е в топ кондиция. А и отделно имам семейна кола с която си возя семейството.

P.S. знаеш ли колко снимки имам във вайбър и месинджър от хора дето са ме видяли някъде по пътищата? Даже и непознати са ме снимали и ми пращат. А с тази черна инсигния и на светофара до тях да спреш няма да те видят.
А и с този си коментар затри всички Ферарите и Поршета, защото за тези пари може да си купиш AMG
Отговори

ronaldinho161 снимка ronaldinho161 25 септември 2021 - 01:56

"Не ме кефи единствено, че някой вече я е "пипал". Когато купувах мойта гледах и тази обява, но така и не ме грабна, за да бия път до там." и на мен това не ми допадна, особено възможно най-немърливият вариант за въздушен филтър...За чии му етоя конус, като пак двигателя топли въздуха, да го пита човек :D Махането на ембелмите даже не ги и коментирам. А това, че седи над година, тотално ме отказа и аз да бия път. Обикновено читави такива голи изчезват за 0 време. За жалост пазарът в момента е малко странен, липсват редки изпълнения автомобили и ако ги има, не са евтини.
Bлагодаря на всички за мненията :) Ще се дебне друга колица! Може да се заключа темата като изчерпана.
Мнението беше редактирано от ronaldinho161: 25 септември 2021 - 02:00
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg