Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Обороти причинени от автоматичната скоростна кутия

Wolverine снимка Wolverine 01 октомври 2013 - 14:33

Здравейте колеги,

Моето Opel-че започна да вдига обороти.

Минах София-ауто и още 4 сервиза и на последния ми казаха, че това е най-вероятно от автоматичната скоростна кутия. Това възможно ли е? Колата е напълно обслужена, сменено масло на скоростите преди 40 000 км. Преди като имаше такъв проблем ме бяха насочили към стипковия мотор? Възможно ли е на диагностиката той да неизлиза?
Отговори

opel4o снимка opel4o 02 октомври 2013 - 09:08

Колега, моята вектра също е автоматик и сменям маслото на 40000, така че според мен маслото си е за смяна. Мисля, че скоростната кутия няма отношение към оборотите, по-скоро тя се съобразява с оборотите. Най-добре вземи едно работещо стъпково моторче за проба на твоя двигател и виж дали ще има промяна в работата на двигателя. Аз имам обратния проблем - много ниски обороти при работа на място, което ме навежда на мисълта, че скоро ще трябва да се заема с със стъпковото моторче.
Мнението беше редактирано от opel4o: 02 октомври 2013 - 09:11
Отговори

Wolverine снимка Wolverine 12 октомври 2013 - 17:38

Мерси за отговора, послушах те и си взех ново (старо) работещо стъпково моторче и оборотите почти заспаха - леко падат, но не толкова, че да гасне. Само, че почна да ми пуска чек-енджина нещо в послено време и утре смятам да отида на диагностика, да видя какво може да ѝ има сега.
Отговори

Wolverine снимка Wolverine 02 декември 2013 - 12:13

Колеги, след месеци мъка видях, че жицата към буксата на стъпковия мотор е дала на късо и успях да нормализирам малко състоянието. Сега обаче не знам на колко оборота да наглася колата. Можете ли да ми кажете, на колко оборота трябва да работи колата на празен ход? Един майстор ми казва 750, друг 900, трети 1000. Кое е вярното?
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 04 декември 2013 - 12:56

Според аутодатата трябва да е в тези стойности

Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg