Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с двигателя

KPetkov снимка KPetkov 01 август 2008 - 21:27

Здравейте колеги.От известно време,Вектрата ми ( C16NZ )има един кофти проблем,който ме дразни много,а не мога да го оправя :thu: .Какво се случва-паля колата на бензин,пали нормално,подавам много леко газ и тя започва да прекъсва,целия двигател се тресе,продължавам да и подавам газчица и се оправя.Ако карам примерно на 3-та,върнал съм газта и леко и подам,тя започва да придърпва и да се тресе(все едно от 1-ва да вкараш 4-та).Това е на бензин,на газ се случва следното-ту пали,ту не пали,веднъж ми гори 11 градско,веднъж 17-18(без да съм пипал каквото и да е по изпарител и т.н.),същото прекъсване при леко подаване на газ,паля я и тя се опитва да ми гасне,като трябва да я припомпвам за да не изгасне,държи ми много ниски обороти.До тук екстра,нали,но в даден момент се оправя сама и си е 6.Сменени са :кабели на свещи,свещи,въздушен филтър,абе каквито се сетите консумативи,има добра компресия.Ако може някой да ми помогне с някаква идея,ще съм му безкрайно благодарен,защото ми е супер изнервящо да я карам сега.
Отговори

KPetkov снимка KPetkov 02 август 2008 - 12:43

Поне някоя идейка :thu:
Отговори

banan80 снимка banan80 02 август 2008 - 13:15

 KPetkov, на Aug 1 2008, 10:27 PM, каза:

Здравейте колеги.От известно време,Вектрата ми ( C16NZ )има един кофти проблем,който ме дразни много,а не мога да го оправя :mhihi: .Какво се случва-паля колата на бензин,пали нормално,подавам много леко газ и тя започва да прекъсва,целия двигател се тресе,продължавам да и подавам газчица и се оправя.Ако карам примерно на 3-та,върнал съм газта и леко и подам,тя започва да придърпва и да се тресе(все едно от 1-ва да вкараш 4-та).Това е на бензин,на газ се случва следното веднъж ми гори 11 градско,веднъж 17-18(без да съм пипал каквото и да е по изпарител и т.н.),същото прекъсване при леко подаване на газ.До тук екстра,нали,но в даден момент се оправя сама и си е ОК

Здравей колега.Да ти кажа според мен е нормално след време да почне да се дави на бенз. защото дюзите като не работят се позапушват и се нарушава баланса на сместа,за това хората казват да се кара и на бенз. по често не само да се пали на бенз.Но и при мен има същият проблем само че на газ както съм го цитирал по горе. :thu: Та и аз не знам кво става??А на газ анализа два пъти ходя и казват сместа е точно както трябва? :thu: В размисъл съм се хвърлил и аз от няколко дена?
Отговори

KPetkov снимка KPetkov 03 август 2008 - 12:22

 banan80, на Aug 2 2008, 02:15 PM, каза:

Здравей колега.Да ти кажа според мен е нормално след време да почне да се дави на бенз. защото дюзите като не работят се позапушват и се нарушава баланса на сместа,за това хората казват да се кара и на бенз. по често не само да се пали на бенз.Но и при мен има същият проблем само че на газ както съм го цитирал по горе. :thu: Та и аз не знам кво става??А на газ анализа два пъти ходя и казват сместа е точно както трябва? :thu: В размисъл съм се хвърлил и аз от няколко дена?

Вектра-та ми е моно инжекция и невярвам да е от дюзата,а пък проблема е и на газ,следователно отиваме на ток или въздух.Минава ми през акъла да не се е сговнил някой датчик,може би TPS-а,знам ли??????????????
Отговори

manolov снимка manolov 03 август 2008 - 21:30

Може да е магнитния в делкото или алумутатора.Магнитния трябва да е стегнат да няма много луфт, провери го.
Отговори

KPetkov снимка KPetkov 04 август 2008 - 20:52

 manolov, на Aug 3 2008, 10:30 PM, каза:

Може да е магнитния в делкото или алумутатора.Магнитния трябва да е стегнат да няма много луфт, провери го.

Може ли малко помощ.Става съпрос за вала на палеца на делкото,нали така?Акумулатора е читав.
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 04 август 2008 - 20:59

При делкото има един кондензатор .
На тъмно гледал ли си я дали не хвърля искри от някой кабел ?
Друго , което се сещам може да е бензинов филтър или дюза.
Кламеровия тест прави ли го да видиш акви грешки дава?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg