Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Мнения за Corsa D

xborox снимка xborox 04 май 2010 - 14:04

Обмислям варианта да си купя Corsa D, но в един от тестовете на Auto motor und sport не се изказват особено ласкаво за нея. Какво е вашето мнение?
Отговори

Оги снимка Оги 04 май 2010 - 14:19

Преки впечатления от Корса D 1,2 бензо:

возия - никаква! По мои разбирания и критерий пълна 0, но това е нормално за малка кола.
вървене - никакво! Безкрайно бавна е горкичката, но поне не гори. Разхода при пенсионерско каране е около 6-7. Извънградско ако се кара мъжката гори 9, нормално каране пак 6
комфорт - седалката ми идва тясна иначе всичко е добре подредено и удобно. Като цяло бих определил интериора като "много добър" Четох в ревюто, че нямало видимост и било трудно паркирането ... определено поне аз не съм срещал НИКАКВИ трудности, напротив!
визия - изключително красива и стилна, определено се откроява на пътя.
качество на изработка - ами слабичко, ОСОБЕНО боята. Имам чувството, че е 0,01 мм дебела боята и че ако я пастирам ще падне всичкия лак!

На нашата и липсва само навигация, но 4000+ лв за нещо, което не работи в БГ е меко казано смешно да се дават!

Успех
Отговори

VanVan снимка VanVan 04 май 2010 - 14:19

Ами колега, аз съм имал допир до такава Корса за едно известно време и впечатленията са ми отлични. Като се качих от Астра, като тази в подписа ти на Корса, като тази дето си споменал нямаше как да бъде и друго яче :icon_wink2:

Прочетох и статията, която си пуснал и смея да твърдя, че нещата вътре са пресилени :newsm05_41:
Първо, дори с мотор 1.3 CDTI (75 коня, защото има и 90 коня), Корсата която карах вървеше учудващо добре и нямаше никакви проблеми с потеглянето както са го изкарали в AMS. За обзора - критиката е вярна, напред е много дълго самото табло, но това пък ти дава усещането, че се возиш в малко по-голям автомобил, което всъщност Корса Д е! Купето е сравнително обезшумено, окачването е като на всеки Опел, а за икономичността на 1.3 мотора мога да кажа само похвални думи (поне спрямо еквивалентен бензинов агрегат). Сега за този мотор 1.7 не знам каква е причината да дава такъв разход, но в никакъв случай не мога да се съглася с твърдението, че бил тромав, особено на това купе, което в никакъв случай не е 1300 кг...

Също така за 60 000 км пробег колата не даде нито един яд, освен потрошени фарчета и стопчета, но тя беше карана от жена на възраст с лоши умения.

Единственото, което не ми харесва в тази кола е, че изглежда отвсякъде...хм...женска :drinks:
Отговори

kat снимка kat 04 май 2010 - 17:18

Определено съм съгласен с колегата боята е найстина много зле, седалаката и на мен ми е тясна окачването е доста меко и е доста нестабилна на пътя. Според мен е добра за градско каране висока е и спокойно катери бордюри а и е доста икономична двигателчето на мойта е 1.3 дизелче 75 кончета не слабо но и не очаквай много от него иначе е страшно икономична Таблото е солино добра изработка но колонките на вратите скърцат по неравен път това е някаквъв фабричен проблем защото още на двама познати скърцат по същия начин а в сервиза единственото което правят е да ги смажат и познай след няколко седмици пак За проблеми е рано да кажа мойта е само на 20хил
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg