Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Километража не работи

Владимир_ снимка Владимир_ 22 октомври 2010 - 19:02

Здравейте, баща ми има корса Б и сега аз я наследявам и искам да попитам дали някой няма представа защо километража и не работи?Когато я купихме работеше само докато колата загрее после спира.Сега от много време не е давал признаци на живот.На таблото работи и свети всичко само без скоростомера и изиналите километри.Корсата по документи е 1998 г ако това има значени.
Отговори

Globe снимка Globe 22 октомври 2010 - 19:30

датчика е заминал :) смяна и готово :newsm05_41:

п.с виж бушона който е за запалката..,че са общо със километража :) или иначе казано виж работи ли ти запалката.. и все пак провери бушона ,ако всичко е ток датчика е заминал :)
Мнението беше редактирано от Globe: 22 октомври 2010 - 19:31
Отговори

Владимир_ снимка Владимир_ 22 октомври 2010 - 19:36

Няма как да проверя дали разбера дали работи запалката защото нямам т.е има дупка ама нищо в нея.
А ако ми помогнеш още малко и ми разкажеш малко за тоя датчил, къде се намира и кжо представлява ще съм ти много благодарен!
Отговори

Владимир_ снимка Владимир_ 24 октомври 2010 - 18:36

Погледнах днес бушоните въпреки че не знам кой е за запалката и километража.Установих, че всички бушони са здрави но има много липсващи и не знам дали това е правилно, ето и две снимки:http://peritol.snimka.bg/automobiles/corsa.543841.21149492
Никой ли няма представа къде е тоя датчик и как да разбера от него ли е и колко струва от къде се купува как се сменя
А и баща ми ми е казвал че няма жило т.е проектиран е да рабои без а не, че липсва.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 24 октомври 2010 - 18:50

та значи датчика би трябвало да е долу на скоростите и сигнала ходи до няколко други модула, така че вариантите за проблем може да са много, няма да е лошо ако може да направиш диагностика в движение или с вдигната предна гума и да видиш дали се отчита нещо в ЕКУ или сервото на волана и да си вадиш изводи какво става 'аджеба'

между другото често има проблем след смяна на аудиото с неоригинално, понеже и там го има сигнала и аудиото просто го запушва, в такъв случай се реже кабела към него и се решава проблема
Мнението беше редактирано от Shmortz: 24 октомври 2010 - 18:56
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg