Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

проблем с токове-бобина комутатор

Цветомир Минчев снимка Цветомир Минчев 25 юли 2019 - 15:06

Здравейте колеги.От около година съм горд собственик на Корса Б.Ползвам я основно за градско-лапето до училище аз и жената до работа.Приятна за шофиране и паркиране.Монирана и е ,,къса'' скоростна кутия и да не казвам постоянно но се е случвало да си поотпускам крачето.С това и свързвах сравнително завишеният разход на бенз за този мотор- C14SE.Опитах различни стилове на щофиране,но уви почти не повлия на разхода.Веднъж два пъти съм имал възможност на по дълго разстояние без да се старая към икономии да засека разход-около 6на100 бензин.Повече от добър.В града ме е срам да споделя какъв е.Ауспуха е черен и при изкачване на наклон на по висока предавка между 1000 и 2000 оборота съвсем отчетливо се чува попритракване на аванса.Дали има нещо общо с по ''късата" ск. кутия не мисля.Смених свещите с Бош двуелектродни изкарани уж по каталог без особенна промяна.Сменен и темп. датчик този мъничкия до смукателния колектор без резултат.Заедно с високия разход се появи и друг проблем жестоко прекъзване на 1 и 4ти цилиндър.Липсва искра и то не постоянно.Не е обвързано с топла студена кола или влажно и сухо време.Забелязах ,че датчика на кол.вал е зацапан който е пряко свързан с управлението на дюзите и момента на запалване.свалих го почистих със спирт огледах внимателно за външни наранявания ,но уви изглеждаше почти като нов.Предстой ми и смяна на водна помпа и ще гледам за белези и проблем в зъбното колело от което датчика за положение на КВ чете.През почивните дни ще търся и блок бобина за проба.Проверих и всички маси по купето които видях почистих и стегнах.Приемам всякакви съвети и градивна критика към това,което съм направил до момента.Предварително благодаря на отзовалите се и успешен ден на всички.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 юли 2019 - 15:45

Първо, за тия 82 коня на 1.4 бензин, няма как да й е монтирано нищо друго, освен къса кутия.

Първо и най-важно, което казвам на всички - купува се(или ако има от някъде) един уред за измерване на налягането в цилиндрите и се почва от там. Всички други неща остават на заден план. Блок-бобина може, ако има за проба от такъв двигател или ако се съгласят от морга нещо да дадат да се тества.

За правилно настроен двигател е ясно, когато сменяш ангренажен комплект, не само помпа - сменя се целия комплект там с ролки, обтяжна , ремък, помпа.
Отговори

Цветомир Минчев снимка Цветомир Минчев 25 юли 2019 - 22:03

Днес я "подкарах" из махалата и след това направих една бърза самодиагностика.Нямаше никакви записани грешки.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg