Опел Клуб България: тема относно разход на газ! - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

• 36 Страници +
  • « Първа
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

тема относно разход на газ!

#641 Потребителят не е активен   javor_bg 

• Ветеран...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Elantra & Ibiza 1.6
  • Населено място:София
  • Регистриран: 10.01.2005

Публикувано: 02 март 2018 - 21:53

Тази вечер зареждахме две коли едновременно на две съседни колонки на Газпром. Направи ми впечатление, че докато зареждаме газ налягането беше около 9-10 бара, а след като другата колонка спря да зарежда аз още зареждах и налягането се вдигна на 12 бара.

#642 Потребителят не е активен   ufer 

• Кара останалите да завиждат...

• Автомобил:Kadett E GSI, 18E
  • Населено място:Бургас
  • Регистриран: 24.03.2010

Публикувано: 06 март 2018 - 10:02

Изглежда, че помпата е обща и за двете колонки...

#643 Потребителят не е активен   петко 12 

• Кара с 50км/ч

• Автомобил:Zafira А, Z16XE
  • Населено място:Търговище
  • Регистриран: 16.07.2016

Публикувано: 06 март 2018 - 20:32

Да не отварям нова тема, ако може да попитам освен скоростта с която се пълни има ли друго значение налягането с което се зарежда.

#644 Потребителят не е активен   Peter_1980 

• Вече сам си сменя маслото...

• Автомобил:Astra H Z 16 XEP
  • Регистриран: 18.11.2012

Публикувано: 07 март 2018 - 13:37

Виж мнениеjavor_bg, на 19 февруари 2018 - 13:13, каза:

Напоследък забелязвам покачване на разхода на газ. Последно съм зареждал само от Газтрейд. Колата ми последния път даде разход 14.2 градско и 9.2 извънградско на газ (100-110км/ч). Пробвах я градско на бензин и си даде около 11.2л/100км (колкото трябва). И на двете горива върви много добре. Четох в още една тема , че трябва да се гледа налягането на колонката и ако е около 12 бара е добре.

На Газтрейд, този в Младост съм зареждал 2-3 и ми направи впечатление и на 2-те ми предишни коли сипваха повече от колкото е бутилката. От тогава там не стъпвам, иначе газта им е хубава спор няма внос директно от Русия. Да не е от там повишения разход?

Мнението беше редактирано от Peter_1980: 07 март 2018 - 19:40

#645 Потребителят не е активен   javor_bg 

• Ветеран...

• Автомобил:Elantra & Ibiza 1.6
  • Регистриран: 10.01.2005

Публикувано: 08 март 2018 - 13:24

Колега, благодаря много за информацията ! И аз нещо такова подозирах.

#646 Потребителят не е активен   Peter_1980 

• Вече сам си сменя маслото...

• Автомобил:Astra H Z 16 XEP
  • Регистриран: 18.11.2012

Публикувано: 08 март 2018 - 22:08

Виж мнениеjavor_bg, на 08 март 2018 - 13:24, каза:

Колега, благодаря много за информацията ! И аз нещо такова подозирах.

Това ми е информация за Газ трейд от преди 3 години, тогава ми беше последното зареждане при тях. А прословутото "Еко сигурни във всеки литър" даже се уляха и стигнаха 40 литра при положение, че за близо 55 000 км, винаги зареждам празно-пълно само 2-пъти почти стигна 35 и пак на една бензиностанция "Марешки". Иначе на "Лук ойл", "ОМВ", "ШЕЛ" литрите са между 33-34.

#647 Потребителят не е активен   Themechanic 

• Ходи на курсове...

• Автомобил:opel Astra 1.6 бензин 180 HP. Z16LET20K
  • Населено място:Елин Пелин
  • Регистриран: 24.11.2018

Публикувано: 12 февруари 2019 - 22:38

И аз да споделя за разхода на газ. От началото на ноември съм собственик на моята хашка, и само след седмица каране и сложих ГИ. Мислех си че с тая "центрофуга" наречена турбо, разхода ще по 10 и нагоре.Но след вече близо 4 месеца направо съм шокиран от ниския разход. А си я карам харабииската, не пенсионерската. Когато няма никой пред ме под 110 не падам, а като ме заяде някой отявлен селянин с пресветкане на фарове зад мен все едно че ми стъпва на педала за газта. Първите две седмици докато се нормализира средния разход не и обръщах сериозно внимание, но в последствие взех да водя редовна статистика и разхода се закрепи на 7,3 газ. Е разбира се там има и разход на бензин докато загрее и прехвърли, затова го слагам 8. а показанията на компа е 6,7. Попадна ми реклама за магнитчета които се слагат по бензинопровода преди инжекциона и си викам, я да ги видя колко струват в алито: по 2,50$, взех един комплект първо и го сложих на бензина. Но нали карам на бензин много малко и не знам да ли действа това "чудо". Поръчах си още два комплекта и ги сложих на газопровода преди рейката. И след третото допълване на газта, а аз я допълвам когато мина поне 350 км, разхода се стабилизира на 7 литра точно. Никого не карам да вярва в тая магия, аз просто давам статистика, кой как иска да го разбира.

#648 Потребителят не е активен   Themechanic 

• Ходи на курсове...

Публикувано: 12 февруари 2019 - 22:51

Забравих да кажа в какъв режи я карам. Живея в района на Елин Пелин и всеки ден ходя на работа до София в района на Враждебна, 28 км в едната посока и събота и неделя кръстосвам моловете и тържищата из София, един вид смесен разход. Бих качил снимки как съм ги накичили въпросните магнитчета, но не мога да се ориентирам как се качват:)
Успех!!!

#649 Потребителят не е активен   Ne6to Smisleno 

• Ветеран...

• Автомобил:Astra H - Z19DT,; Astra G - Z18XE
  • Регистриран: 10.12.2012

Публикувано: 12 февруари 2019 - 22:59

Може да ползваш този сайт за качване на снимки:

www.radikal.ru

Качваш на сайта снимката, после загрузит на сервер и после копираш URL-то в отговора.

Единствения начин за икономия от магнит да стане си го представям да си ги сложа от горната страна на дясната маратонка. Така ще ми дърпа крака нагоре към конзолата и няма да натискам толкова силно :surrender:

#650 Потребителят не е активен   IvailoM 

• Ветеран...

• Автомобил:Astra G OPC Z20LET
  • Регистриран: 13.09.2008

Публикувано: 12 февруари 2019 - 23:20

Може ли линк към тия магнити да си сложа и аз, че също съм с центрофуга?

#651 Потребителят не е активен   Themechanic 

• Ходи на курсове...

Публикувано: 12 февруари 2019 - 23:28

Аз казах че това са цифрите а кой как иска да си ги тълкува. В тубата има доста клипчета за въпросните магнитчета така че ако искаш можеш да ги прегледаш преди да се изказваш толкова иронично. Не съм разпространител на тая джаджа а го споделям като полезна вещ. Ако си толкова песимист към тая идея, не е необходимо да си бършеш гъза с нея а просто да кажеш че не вярваш във въпросната джаджа и ако може някакви доказателства да предоставиш, иначе от бля-бля има още по малко ефект!

Ето:
https://www.aliexpre....27424c4dHpQmQ4

#652 Потребителят не е активен   tisho.74 

• Доооста бивши опели, и основно дизелови, тук-там некой бензин

• Автомобил:Peugeot 308 SW 1,6 HDI 110 жребчета
  • Регистриран: 12.06.2006

Публикувано: 12 февруари 2019 - 23:56

Ами то всъщност не е зле на първо време ти самият да предоставиш доказателствата. Ако не се сещаш защо, помисли си, ще се сетиш. Само за твоя информация- това с магнитите по горивопроводите е още от време оно, някъде от 82-ро лето си го спомням. Но без реални резултати, които някой наистина да е в състояние да докаже.

Мнението беше редактирано от tisho.74: 12 февруари 2019 - 23:57

#653 Потребителят е активен   Коцето 

• Ветеран...

• Автомобил:Vectra B X16 XEL
  • Населено място:Бургас
  • Регистриран: 31.01.2009

Публикувано: 13 февруари 2019 - 00:16

Виж мнениеThemechanic, на 12 февруари 2019 - 23:28, каза:

Колега, ма ти сериозно ли с тея магнити? нали се сещаш че няма да си първия "открил топлата вода", то ако имаше ефект производителите отдавна да бяха направили магнитни тръбопроводи за бензина/газта/нафтата и т.н. И да не пробваш да слагаш магнити на газопровода преди изпарителя щото тогава ще пускаш тема "не ми върви колата на газ".

Мнението беше редактирано от Коцето: 13 февруари 2019 - 00:22

Ако искаш да помогнеш на новак- работи близо до него! Ако искаш да помогнеш на старец - работи вместо него! Ако искаш да помогнеш на майстор - дръпни се и не пречи! Ако искаш да помогнеш на глупак - ти си глупакът

#654 Потребителят не е активен   Themechanic 

• Ходи на курсове...

Публикувано: 13 февруари 2019 - 00:17

Да разбирам ли по нинейма ти че си 74 набор? Ако е така, не знам какво помниш от татово време, че то аз едва си спомням вече.
Имам снимки в телефона от компа които показват 6,6-6,7 разход, но не ми се играе да ги качвам в някой сайт, мислех че има по директен начин за качване в самия форум, който всъщност аз предпочитам. И не на последно място искам да подчертая че не го правя с комерсиална цел а с чисто колегиална, да се възползват колегите от полезна информация, а пък било то минимална. Но друго ми прави впечатление: че като се заговори за икономия и предимства от газта, най големи противници се оказват собствениците на дизелови коли, защо така не знам :20ashley_results:

#655 Потребителят не е активен   Themechanic 

• Ходи на курсове...

Публикувано: 13 февруари 2019 - 00:35

Виж мнениеКоцето, на 13 февруари 2019 - 00:16, каза:

Колега, ма ти сериозно ли с тея магнити? нали се сещаш че няма да си първия "открил топлата вода", то ако имаше ефект производителите отдавна да бяха направили магнитни тръбопроводи за бензина/газта/нафтата и т.н. И да не пробваш да слагаш магнити на газопровода преди изпарителя щото тогава ще пускаш тема "не ми върви колата на газ".

Писал съм къде съм сложил магнитите по газта така че допълнителни уточнения са излишни.
Добре, ясно, никой не вярва, тогава да попитам по другия начин: има ли колега във форума с подобен двигател с подобен разход без магнити???

#656 Потребителят не е активен   Ne6to Smisleno 

• Ветеран...

Публикувано: 13 февруари 2019 - 01:07

Виждал съм, но няма :smile3560:

#657 Потребителят не е активен   tisho.74 

• Доооста бивши опели, и основно дизелови, тук-там некой бензин

• Автомобил:Peugeot 308 SW 1,6 HDI 110 жребчета
  • Регистриран: 12.06.2006

Публикувано: 13 февруари 2019 - 07:47

Themechanic, на 13 февруари 2019 - 00:17, каза:

Да разбирам ли по нинейма ти че си 74 набор? Ако е така, не знам какво помниш от татово време, че то аз едва си спомням вече.

Къса ти е паметта значи:-) Ще си позволя да припомня тогава. Имаше много, ама наистина много такива "устройства", включително и на наши "изобретатели". Около нас имаше бая зарибени, но най- ярки бяха двама от тях- единия с изцяло самоделна газова уредба, другия на бензинец, никъв ефект и при двамата. Но да не влизам в повече подробности, не е и нужно.

Имай предвид обаче, че аз лично не виждам нищо кой знае колко невероятно в разхода ти, за който пишеш. Колата ти е най-много тон и триста, предавките са ти достатъчно дълги, караш в доста облекчени режими без истинско столично градско. В такива условия като твойте преди години с атмосферна бензинка си горях винаги под 6.0, но с по- лек автомобил все пак. Та точно от личен опит смятам, че твоя разход не е невъзможен при конкретните ти условия.

Все пак искам да ти отбележа нещо важно. На газ поне мен не можеш да ме убедиш, че писанията на борда са нещо достоверно.

И все пак темата е за газ, но в твойта връзка- кола с масата на твойта, но дизелова, на чисто извънградско редовно я докарвах до 4.1 на сто, а истинско градско над 7.0 никога не е давала. В твоя режим винаги е давала около 5.0 до 5.5. В момента същата кола дава същия разход в новия и собственик. Това цялото го пиша за да ти стане ясно защо смятам, че в разхода ти няма нищо невероятно, поне за мен, без чудодейния ефект на магнитите.

#658 Потребителят не е активен   Themechanic 

• Ходи на курсове...

Публикувано: 13 февруари 2019 - 11:47

Е колега толкова много приказки изприказва а пък нищо съществено не каза. Кои сте това вие, кога се е развивало събитието, че даже и говориш повечето време наизуст, като тегло на автомобила от +/- 100 кг, нито марка на автомобил с който си правил тия минимални разходи, преписваш ми думи които не съм казал, никога не съм казвал че разхода от борд компа е точния разход, напротив показанията са 6,6 а аз казах че може би е към 8, или го завиших с около 1,4 литра. Някой само може да ти се присмее на твърдението ти че 7/100 газ за смесен вариант градско/извън градско, за автомобил с 180 к.с. е напълно нормален. Имам чувството че не ти си по малък от мен с 11 години а аз съм по малък с толкова, тоест в твое лице аз виждам един "Дънкън Маклау", ако разбираш какво искам да ти кажа!
А сега пускам и малко линкове като доказателство:
http://www.img-share...9697_sredna.jpg
http://www.img-share...9694_sredna.jpg
http://www.img-share...9689_sredna.jpg
http://www.img-share...9466_sredna.jpg

#659 Потребителят не е активен   sdonio 

• Не спазва ЗДвП

• Автомобил:Astra F Caravan X16SZ, Vectra C Z19DTH
  • Населено място:Шумен
  • Регистриран: 02.10.2008

Публикувано: 13 февруари 2019 - 12:11

Виж мнениеThemechanic, на 13 февруари 2019 - 11:47, каза:

Е колега толкова много приказки изприказва а пък нищо съществено не каза. Кои сте това вие, кога се е развивало събитието, че даже и говориш повечето време наизуст, като тегло на автомобила от +/- 100 кг, нито марка на автомобил с който си правил тия минимални разходи, преписваш ми думи които не съм казал, никога не съм казвал че разхода от борд компа е точния разход, напротив показанията са 6,6 а аз казах че може би е към 8, или го завиших с около 1,4 литра. Някой само може да ти се присмее на твърдението ти че 7/100 газ за смесен вариант градско/извън градско, за автомобил с 180 к.с. е напълно нормален. Имам чувството че не ти си по малък от мен с 11 години а аз съм по малък с толкова, тоест в твое лице аз виждам един "Дънкън Маклау", ако разбираш какво искам да ти кажа!
А сега пускам и малко линкове като доказателство:
http://www.img-share...9697_sredna.jpg
http://www.img-share...9694_sredna.jpg
http://www.img-share...9689_sredna.jpg
http://www.img-share...9466_sredna.jpg

Сега ако изкараш от борд компютър-а и каква ти е средната скорост няма да имаш равен! Точно тя ще даде ясна представа висок, нормален или нисък ти е разхода.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#660 Потребителят не е активен   Ne6to Smisleno 

• Ветеран...

Публикувано: 13 февруари 2019 - 12:41

Абе той разхода явно е нисък, за което евала :knee: Всичко Имам предвид и за каквато и да е скорост. Очевидно няма как да е като мойта зимна средна скорост от 13 км/ч в София, но дори 90 на празен път да е, пак евала за разхода, че и за спускане да е през цялото време на скорост пак е добре. Въпроса е че това е всичко смислено. От там нататък магничета ала бала :spam:

Единствения начин това да работи е с някаква магия и колегата да е шаман или уич доктор. Просто явно колата ти е икономична или след като си ги сложил на някаква психосуматична основа си почнал да караш още по-икономично, защото си искал да си докажеш вътрешно че работи.

Не искам да те обидя и се надявам да приемаш шегите ми като такива. Ако се засягаш няма да те закачам, но смятам че съм рационално мислещ човек и от тая гледна точка ти казвам, че няма как да правиш икономия с тия магнитчета. По никакъв физически начин (изключвам възможността все пак да има нещо метафизично или магическо все пак никога не се знае де).

Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 13 февруари 2019 - 12:43

Споделете тази тема чрез:

• 36 Страници +
  • « Първа
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари