Опел Клуб България: Диагностична грешка P0170 - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

• 2 Страници +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Диагностична грешка P0170

#21 Потребителят не е активен   aimilios 

• Пешеходец
  • Група: Потребители

• Автомобил:ZAFIRA B Z18XER
  • Населено място:ВАРНА
  • Регистриран: 27.01.2018

Публикувано: 21 юли 2018 - 19:16

Колеги проблема открит - скъсана мембрана на картерните газове и оттам смуче въздух и горивната смес се прецаква ...

#22 Потребителят не е активен   Themechanic 

• Ходи на курсове...

• Автомобил:opel Astra 1.6 бензин 180 HP. Z16LET20K
  • Населено място:Елин Пелин
  • Регистриран: 24.11.2018

Публикувано: 07 декември 2018 - 19:03

А къде по точно се намира тази мембрана и на кое викаш мембрана, защото аз питах в еврото за такава мембрана, но ми казаха че няма такова животно, освен маркучи от картера които се забиват в капака на клапаните и филтър който се намира в същия капак...

#23 Потребителят не е активен   Dimov 

• Не спазва ЗДвП

• Автомобил:Astra H Caravan Z16XER
  • Населено място:Sofia
  • Регистриран: 07.10.2012

Публикувано: 07 декември 2018 - 20:42

Ей това е то. По магазините няма да го намериш. При Z16XEP и XER прави проблеми, при турбинираните не знам, ама мембраната е същата мисля.
https://www.opelclub...howtopic=129730

Мнението беше редактирано от Dimov: 07 декември 2018 - 20:42

#24 Потребителят не е активен   lionov 

• Кара с 50км/ч

• Автомобил:AstraF,C18NZ; Z18XER
  • Населено място:Мездра
  • Регистриран: 08.09.2009

Публикувано: 07 декември 2018 - 21:54

Здравей колега.При мен като излезе светна и чека и смених ламбдата за кратко се оправи но нямаше тяга и пак излезе грешката смених и бобината и всичко се оправи.За бобина може да пробваш с някоя втора употреба ако можеш но ламбдата е консуматив и само нова.От газта е по малко вероятно .Аз съм на газ и нямам проблеми.

Мнението беше редактирано от lionov: 07 декември 2018 - 21:57

#25 Потребителят не е активен   Themechanic 

• Ходи на курсове...

Публикувано: 08 декември 2018 - 19:39

Вече я поръчах въпросната мембрана от ибей, цената идва към 30 лв, нищо не е пред смяната на цял капак. Отделно свалих ламбда сондата, за да я почистя, беше цялата в сажди. Преди време имах една витара моноинжекция, та там ми светна пак чек енжина и тогава от форума ми дадоха тоз акъл, да я сваля, да я почистя и след това да я потопя в чист спирт и да я запаля да угори сензора. След тая процедура грешката изчезна поне за една година докато я продадох. Днес го направих този номер и на хашката и изчистих грешката пък да видим, ако не се появи, значи на празно съм поръчал мембраната, шегувам се разбира се...

#26 Потребителят не е активен   lionov 

• Кара с 50км/ч

Публикувано: 09 декември 2018 - 00:05

Щом си взел мембраната смени и нея.Ще ти трябва много търпение и пистолет с горещ въздух и яко нагряване докато омекнат палците да не се счупят и с отвертка после.Първо има едни големи на външното капаче после едни по малки които държат мембраната вътре.

#27 Потребителят не е активен   Themechanic 

• Ходи на курсове...

Публикувано: 09 декември 2018 - 11:08

Щом пристигне непременно ще я сменям то се знае, благодаря за препоръките...

#28 Потребителят не е активен   Sim 

• Сменя гумите през месец...

• Автомобил:Astra Classic II, Z16XEP
  • Населено място:Карлово/София
  • Регистриран: 17.01.2010

Публикувано: 28 декември 2018 - 22:36

Колеги, вече трети път се появява грешка Р0170, двигател Z16XEP. Сменени са свещи, горивен и въздушен филтри. Грешката пак се появява. Колата върви нормално, разхода на гориво също. При запазване на студен двигател, пали лесно, но докато не загрее малко при рязко подаване на газ двигателя глъхне. Също така при подаване на газ, дори и при топъл двигател, има забавена реакция. На диагностика ми казаха, че втората ламбда сонда при студен двигател не работи, а на топъл работи на 50%. При студен двигател от време на време мени оборотите и веднъж угасна, след което запали без проблем. Препоръката на майстора е, че смукателния колектор и ЕГР клапана са задръстени и трябва да се почистят. Колата е на 205к км, реални, купувана е в БГ нова. Възможно ли е с почистване да се реши проблема.
Весело посрещане на новата година!
В допълнение към написаното вчера:
Колата се кара само на бензин, никога не е имала газова уредба. Днес докато обикалях по магазини, при едно от паленията, лампата за грешка на таблото изгасна и за сега не свети.

Мнението беше редактирано от Sim: 29 декември 2018 - 19:00

#29 Потребителят не е активен   Sim 

Публикувано: 05 януари 2019 - 10:21

За много години колеги! Някой има ли мнение по предния ми пост? Да чукна на дърво, колата продължава да си върви нормално, без да показва грешка.

#30 Потребителят не е активен   Sim 

Публикувано: 12 януари 2019 - 19:57

Колеги, някой има ли мнение по питането ми?

#31 Потребителят е активен   Коцето 

• Ветеран...

• Автомобил:Vectra B X16 XEL
  • Населено място:Бургас
  • Регистриран: 31.01.2009

Публикувано: 12 януари 2019 - 23:28

Ми то тая грешка е доста 'обща', няма конкретна насока с нея. В общи линии правилно са те насочили твоите майстори но ти прегледа ли тази мембрана за картерните газове за която обясняват колегите по-нагоре в темата?
Ако искаш да помогнеш на новак- работи близо до него! Ако искаш да помогнеш на старец - работи вместо него! Ако искаш да помогнеш на майстор - дръпни се и не пречи! Ако искаш да помогнеш на глупак - ти си глупакът

#32 Потребителят не е активен   lionov 

• Кара с 50км/ч

Публикувано: 12 февруари 2019 - 14:14

Виж мнениеSim, на 28 декември 2018 - 22:36, каза:

Колеги, вече трети път се появява грешка Р0170, двигател Z16XEP. Сменени са свещи, горивен и въздушен филтри. Грешката пак се появява. Колата върви нормално, разхода на гориво също. При запазване на студен двигател, пали лесно, но докато не загрее малко при рязко подаване на газ двигателя глъхне. Също така при подаване на газ, дори и при топъл двигател, има забавена реакция. На диагностика ми казаха, че втората ламбда сонда при студен двигател не работи, а на топъл работи на 50%. При студен двигател от време на време мени оборотите и веднъж угасна, след което запали без проблем. Препоръката на майстора е, че смукателния колектор и ЕГР клапана са задръстени и трябва да се почистят. Колата е на 205к км, реални, купувана е в БГ нова. Възможно ли е с почистване да се реши проблема.
Весело посрещане на новата година!
В допълнение към написаното вчера:
Колата се кара само на бензин, никога не е имала газова уредба. Днес докато обикалях по магазини, при едно от паленията, лампата за грешка на таблото изгасна и за сега не свети.

Здравей колега.Тази грешка е комплексна.Аз си взех ОПКОМ и сам се справям да не ми бъркат по колата всякакви пишман майстори. Аз смених всичко по системата.Клапан газове,дебитомер,дросел,бобина и първа ламбда сонда.След смяна на всяко едно чистя грешките но 0170 си излиза след време.Единсвтено след смяна на бобината колата се оправи,Върви перфектно и разхода е нормален.Не мени обороти вече и не забива муцуна но за всеки случай смених и първа ламбда сонда.В момента пак има грешка но не съм сменил втора ламбда сонда и може да е от нея но не е на зор защото тя не влияе на вървеж и разход.Мойто мнение е задължително почистване на всички компоненти дросел сваляне и почистване отвсякъде ЕГР и смяна на първа ламбда но не чистене и обгаране със запалка както някой практикуват.

Споделете тази тема чрез:

• 2 Страници +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg