Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

Претапициране на задни седалки

prospect снимка prospect 18 август 2010 - 15:47

Здраейте колеги.Искам да попитам дали някой знае как се претапицират задните седалки смисъл имам изкуствена кожа но незнам трябва да се шие върху седалките да се лепи ли и двете ли какво точно ако някой знае моля да сподели ще съм много благодарен. :thu:
Отговори

CH_M снимка CH_M 18 август 2010 - 15:57

Имам приятел - тапицер и покрай него съм гледал как стават долу- горе нещата . Нито се шие , нито се лепи нещо върху старата тапицерия . По принцип процедира така : разтапицира се старата , всеки един детайл се отпара внимателно , прави си шаблони -от гърба , страниците и т.н. За шаблон използва по- дебел картон . След това крои върху новия материал - било кожа или плат . Следва шев - съединяване на различните детайли . Виждал съм го да използва вата ,която полага преди да надене ушитата тапицерия . Това е в общи линии , от моите бегли наблюдения .
Отговори

prospect снимка prospect 18 август 2010 - 16:02

значи мисията невъзможна човек да си го направи сам и трябва да се отиде при някой .... и това сигорно няма да е грам ефтино .... :thu: а ще можеш ли да го питаш като прибилизителна сума колко струва тази процедура да знам като търся човек да го прави това към коя цена да се ориентирам ?
Отговори

CH_M снимка CH_M 19 август 2010 - 08:21

 prospect, на 18 Aug 2010, 17:02, каза:

значи мисията невъзможна човек да си го направи сам и трябва да се отиде при някой .... и това сигорно няма да е грам ефтино .... :thu: а ще можеш ли да го питаш като прибилизителна сума колко струва тази процедура да знам като търся човек да го прави това към коя цена да се ориентирам ?



Всичко е много относително , ако ти кажа някаква цена - да не се окаже че съм те подвел . По принцип всеки тапицер си има някакъв ценоразпис и се придържа към него , но погледнато реално в тая стагнация и липса на работа са склонни и на компромиси , т.е. и на по- ниски цени .... абе май всичко си е до "пазарлък" .
Поздрави!
Мнението беше редактирано от CH_M: 19 август 2010 - 08:24
Отговори

opelfena снимка opelfena 19 август 2010 - 17:14

колега по ефтино излиза да си намериш готова направена седалка и направо да си я сменишра колкото до цени ако искаш качествено и да стане хубаво няма да е мн ефтино аз лично съм сменил трима тапицери за по 40-50лв.седалка за майсторлък само и хич не ми харесва как станахар и сега си търся направо готови да си купял иначе има в Сливен двама братя много хубаво работят ама искат за предните и задната седалка 700 лв за майсторлък
Отговори

prospect снимка prospect 19 август 2010 - 17:56

Значи първо Сливен не ме касе понеже ми е прекалено далече :) и второ аз не питам за предни седалки а за задни предните ще се сменят направо :)

 opelfena, на 19 Aug 2010, 18:14, каза:

колега по ефтино излиза да си намериш готова направена седалка и направо да си я сменишра колкото до цени ако искаш качествено и да стане хубаво няма да е мн ефтино аз лично съм сменил трима тапицери за по 40-50лв.седалка за майсторлък само и хич не ми харесва как станахар и сега си търся направо готови да си купял иначе има в Сливен двама братя много хубаво работят ама искат за предните и задната седалка 700 лв за майсторлък
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg