Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Размери говорители Астра H

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 април 2022 - 11:04

Тези "коаксиални" говорители за 42 лева, ще свирят като за 42 лева.

Има на Пайнер направени за там
https://thebassbin.c...fit-components/
Това в случай, че искаш да си го направиш както трябва или поне доста по-добре от тези смешки за по 20 лева(с всичките надценки).. Тези са специално изработени за Астра H
Моделът е TS-Q172C

Задните по можем да кажем "кучета ги яли".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 април 2022 - 11:07
Отговори

Kkkk11 снимка Kkkk11 01 април 2022 - 11:10

♥️
Отговори

Kkkk11 снимка Kkkk11 01 април 2022 - 11:34

https://www.technopo...-130-3/p/302763 че на тези какво им е?

Тези които си изпратил са 17см, няма да станат отзад, те като гледам са предни
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 април 2022 - 12:55

Не видях да си уточнил за кои става дума, само после си дал едни 13-ки. Да такива са за отзад, но не видях никъде да казваш , че само за отзад става дума.

Херците са много по-добре от ония играчки за 42 лева.
Отговори

Kkkk11 снимка Kkkk11 01 април 2022 - 13:34

Да, моя грешка!
Съгласна съм за вторите, ще премисля вариантите
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 април 2022 - 14:28

Ако става думa за двата варианта Пайнерките срещу Херците - то няма място за никакво мислене, херците са категорично пъти напред.

Обаче бих препоръчал и още един вариант за Алпайн, например:
https://www.alpine.b...eView/sxe-1350s

Това са също много добра марка говорители.Е, не са като Focal или GZ(Ground Zero), но са с прилично качество като за цената си.

Назад във времето имах човек, който се занимаваше да си направи най-добрите колони за вкъщи и не само. От него знам, че цена-качество(като нетолкова голяма скъпотия) са Visaton. Но тъй като говорим за много време назад, не бих препоръчал такова, защото не се знае какво им е качеството вече.

Ако трябва да степенувам изброените говорители
1. Херц
2. Алпинките
3. Ония 42 левовите боклуци на Пайнер. :) (даже не знам защо ги споменавам изобщо). Като не искам да кажа, че Пайнер нямат хубави говорители, става дума за въпросните предложени.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 април 2022 - 14:44
Отговори

Kkkk11 снимка Kkkk11 01 април 2022 - 22:01

Много благодаря за изчерпателната информация, оценявам го. Честно казано глесах за нещо средно. Това, което си предложил също е вариант. Не сме отваряли, дори нямам идея дали са оригиналните в колата или са сменени, трябва да се провери, за да знам дали имам нужда от друго по монтажа
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 април 2022 - 13:45

При всички афтърмаркет варианти, ще трябват фланци. Освен при онези пайнери направени за Опел, които показах. Там директно се монтират и приключваш. Но те са за предни врати. За задни не съм виждал, затова или иригинални други в добро състояние.. или друго с фланци. Това е.

Но и Херц да вземеш и Алпинките да вземеш - все няма да сгрешиш.
Отговори

иван иванов c снимка иван иванов c 13 април 2022 - 15:48

A това дали става https://www.ebay.com/itm/262129713498
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 април 2022 - 17:21

Става, защо да не става?
Отговори

иван иванов c снимка иван иванов c 19 април 2022 - 15:30

 Д-и-м-о-в, на 13 април 2022 - 17:21, каза:

Става, защо да не става?

Питам за качество,че ще паснат е ясно,понеже искам да сложа по добри говорители на астричката ми
Отговори

Kkkk11 снимка Kkkk11 27 април 2022 - 17:27

Здравейте колеги! Един въпрос извън темата, но каква мултимедия използвате?
В момента съм с една китайска, но не мога да променям нищо по бордови компютър. Ако някой е имал подобен проблем и го е фиксирал нека сподели
Благодаря предварително
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 01 юни 2022 - 09:57

Така, да кажа какво се случва с моите говорители на астра Н.
Предни - К 165 УНО. Херц
Задни - Х 130 УНО Херц
И за предни и задни си требват адаптори. Проблема е в това че дупките за видиите малко на ебем страна.
За да не запоявате, има преходници с букса за кабела от вратата и от другата страна с кабелни обувки.
Монтажа става супер бързо.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 юни 2022 - 18:53

 JorkataG, на 01 юни 2022 - 09:57, каза:

Така, да кажа какво се случва с моите говорители на астра Н.
Предни - К 165 УНО. Херц
Задни - Х 130 УНО Херц
И за предни и задни си требват адаптори. Проблема е в това че дупките за видиите малко на ебем страна.
За да не запоявате, има преходници с букса за кабела от вратата и от другата страна с кабелни обувки.
Монтажа става супер бързо.


Всичко друго си казал, само не и резултата. Става ли, не става ли?! По-добре ли са от оригиналните...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 юни 2022 - 18:53
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 01 юни 2022 - 20:10

 Д-и-м-о-в, на 01 юни 2022 - 18:53, каза:

Всичко друго си казал, само не и резултата. Става ли, не става ли?! По-добре ли са от оригиналните...

Димов, старите колони са хубави ма кога са нови. Разликата е огромна. Предните са еднолентовии, задните са двулентови. Херца си е Херц. Не е Кларион или Алпайн, ма са добри. Като за 200 кинта свирят.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 01 юни 2022 - 20:11
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 юни 2022 - 12:23

На мен ми трябва размер на тия Херцове К165 Уно от отвор за закрепване до отвор за закрепване. Те са противоположно направени 4-те броя. Но никъде не намирам такъв размер.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 02 юни 2022 - 12:41

 Д-и-м-о-в, на 02 юни 2022 - 12:23, каза:

На мен ми трябва размер на тия Херцове К165 Уно от отвор за закрепване до отвор за закрепване. Те са противоположно направени 4-те броя. Но никъде не намирам такъв размер.

От център до център на дупките за болтовете?
Мнението беше редактирано от JorkataG: 02 юни 2022 - 12:43
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 юни 2022 - 17:07

 JorkataG, на 02 юни 2022 - 12:41, каза:

От център до център на дупките за болтовете?


Да, на всеки два срещуположни отвора по диагонал. Тоест горе ляво с долу дясно и другото направление.
Не знам дали са на равни разстояния един от друг по диаметър, тоест всеки е на 90 градуса от другия. Би трябвало да е така...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 юни 2022 - 17:08
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 02 юни 2022 - 17:14

 Д-и-м-о-в, на 02 юни 2022 - 17:07, каза:

Да, на всеки два срещуположни отвора по диагонал. Тоест горе ляво с долу дясно и другото направление.
Не знам дали са на равни разстояния един от друг по диаметър, тоест всеки е на 90 градуса от другия. Би трябвало да е така...

Еднакви са разстоянията. Четири дупки са. Ще ги премеря и ще пиша. Ти за твойта ли да слагаш? Ако да ще требват и адаптори.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 юни 2022 - 17:29

Не е за автомобила. Харесал съм ги да заменя едни оригиналки в тонколони към уредба JVC, чиито гумени пръстени вече са се втвърдили и не звучат така, както звучаха. А не ми се занимава да лепя, да сменям , да правя... Предполагам, че с тия 93db ще са доста по-чувствителни и затова ми трябва този размер, да видя дали ще паснат. Пак са 6.5, но все пак.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 юни 2022 - 17:32
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg