Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Vectra B - тропа отзад по дупки и неравности

ГостNikola Galev_* 14 май 2011 - 09:14

Проблема ми е отзад,имам едно тропане,като мина по дупки,неравности дори и по леко неравен асфалт,ходих при майстори и ми казаха че е 95% някакви втулки(тампони) 4 броя. Тропането е доста неприятно и разваля донякаде возията на колата,то даже има леко пречукване,възможно ли е от тези тампончета да е това неприятно тропане,защото мен ме съмнява да са амортесьорите,защото колата е с метан,докарана от Италия. Дайте съвет какво може да е.

Колега, добави в профила си код на двигателя на автомобила!


Мнението беше редактирано от Peshotiger: 14 май 2011 - 09:16
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 14 май 2011 - 09:19

Много вероятно е да е от тях, също е добре да се прегледат и двата големи тампона, ако са заминали, направо и тях да смениш, да не стане после двойна работа.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 14 май 2011 - 17:50

От опит ти препоръчвам да смениш първо тампоните на стабилизиращата щанга. Ако те убеждават, че са ОК, не вярвай, а сменяй. Можеш и сам да ги смениш!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 14 май 2011 - 18:11

 bojo06, на 14 май 2011 - 17:50, каза:

От опит ти препоръчвам да смениш първо тампоните на стабилизиращата щанга. Ако те убеждават, че са ОК, не вярвай, а сменяй. Можеш и сам да ги смениш!



Подкрепям с 2 ръце :icon_wink2:
Отговори

bojo06 снимка bojo06 14 май 2011 - 18:44

Пак от опит мога да споделя, че когато са за смяна тампоните на стабилизиращата щанга(без значение предна или задна) , тропането е силно, с чуство на разпадаща се ходова част.Има моменти, например в по-студено време тропането се увеличава. За въпросните ,,плаващи" или ,,скърцащи" втулки в задното окачване, 4 на брой, симптомите са леко почукване и скърцане при усукване на задницата,
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 14 май 2011 - 19:37

 bojo06, на 14 май 2011 - 18:44, каза:



А тампоните на носачите трябва ли да се сменят? Сигурно ли е, че тропането отзад е от тампоните на стабилизиращата щанга? И как се сменят тия тампони на щангата и колко са на брой? Благодаря предварително.
Отговори

oci снимка oci 14 май 2011 - 20:05

Тампоните на носачите са 2 от пред и 2 отзад. Цената им е 2-3лв бройката. Като се съсипят клопат наистина брутално. Единственото нещо, което чука по-силно от тампоните на стабилизиращата щанга е биалетка :icon_wink2:
Отговори

FRYER снимка FRYER 14 май 2011 - 20:11

 zdravkop, на 14 май 2011 - 19:37, каза:

А тампоните на носачите трябва ли да се сменят? Сигурно ли е, че тропането отзад е от тампоните на стабилизиращата щанга? И как се сменят тия тампони на щангата и колко са на брой? Благодаря предварително.


Принципно е най-добре да се отиде в сервиз за да се диагнозира правилно проблема.Преди това обаче не е лошо двата тампона да бъдат сменени с оглед избягването на излишни скъпи ремонти.Имаше някъде тема за смяната им,но не мога да я намеря.Държат се на по една скоба a смяната на двата не отнема повече от час работа.Ето снимки:
Ясно се вижда как тампона е разширен и е за смяна:
Публикувано изображение
Цената беше около 7 лв. - GM
Публикувано изображение
Отговори

darinnn снимка darinnn 14 май 2011 - 21:40

И при мен имаше тропане от задната част на колата.
Очакваха че са втулки, но се оказа че някаква ламарина се е откачила и се е удряла в купето.
Незнам по-конкретно какво е било, защото я закарах в сервиз.
Успех с ремонта :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от darinnn: 14 май 2011 - 21:40
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 21 май 2011 - 07:20

Понякога тропат и амортисьорите ,като натиснеш задницата на колата се чува как потропват.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 21 май 2011 - 12:52

8) На Vectra B задницата е доста проблемна.На мойта съм сменил всички тампони и втулки,защото бяха прецакани. И сега тропа единия амортисьор :mhihi: няма спокойно пътуване.Като ги сменя и тях ще видим колко време ще се возя на тишина.Всички части съм взел оригинални GM ,но на хубавите ни пътища не вярвам да издържат много.
Отговори

1иван1 снимка 1иван1 21 май 2011 - 15:13

Пускам си нещо от рода на рамщайн и нищо не чувам да тропа.:)
Отговори

c3ck0 снимка c3ck0 23 юни 2011 - 17:56

Колеги, разбрах и аз че тампоните са за смяна. Малко по-горе в едно мнение прочетох, че струват около 3-5 лв. Днес ми казаха на цени от 30 лв/тампон. На двете задни за тампони ми искат 180 лв общо. Дали е нормално? Колата е Вектра Б 1998, хечбек. Някой може ли да сподели мнение за цена?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg