Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дойде и моя ред за грешка след смяна на горивен филтър

steve b снимка steve b 26 септември 2018 - 19:59

 mrsch66, на 26 септември 2018 - 19:43, каза:

Късметлия е точно толкова колкото са собствениците на 16-ките които запалят след като някой сменяч на транзистори ги ремонтира или някой който обещава безпроблемен супер чип за тях.


16-ките се правят но не са лъжица за всеки - още повече за сменячите на транзистори.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 септември 2018 - 20:16

Другия вариант беше на пътя да свалям помпа и после да не мога да я зацепя като хората.

Ясно ми е че е точно това станало - датчикът в помпата не е "наместен" както е бил. Но знам че има корекция чрез стенда - записват се некви ъгли наново вътре в епрома на помпата... нещо такова беше.

Тя между другото си тракаше и преди, като подам повече газ.
Но сега виждам че траква няколко пъти при потегляне. И това е само ако подам газ. Иначе само на съединител като тръгна - няма. Ясно е - ъгъл мъгъл.
И затова не знаех резултата ако аз извадя цялата помпа и я пратя някъде. После най-вероятно щях да направя някоя беля.
Друг вариант беше тоз само да ми я извади, аз да я пратя някъде си. и после да ми я сложи. Но трябваше пък да седи колата там няколко дни.

А бе хуйня ама какво да направя. Яд не яд - явно ще си гори повече сега.. докато не изпуши и тоя транзистор и после ако има направо от германия рециклирана помпа цяла. 011 имат за 900 лева, ама 015 не видях, каквато е моята. Надявах се да е 011 и при мен(защото ги слагат както на 82-та коня, така и на 101)... но не е
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 септември 2018 - 20:21
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 септември 2018 - 20:41

И преди съм го писал който може да ремонтира 16-ка и да се държи както преди ремонта ще остане под пари визирам нормален разход,не е ленива не претриса на някакви обороти и върви колкото преди това ако го можеш значи си първия.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 септември 2018 - 08:35

Ето и Оп-кома на обороти + подавам газ и държа на различни обороти + само подаване и пускане на педала.


Само да кажа че преди на обороти ми даваше 4.7 към 5.1 загряла на Desired Injection Quantity/Injection Quantity (mg/strk).
Както се вижда - сега е коледна елха. И най-интересното е че оборотите си седят 800(показва ги точно на Engine Speed). А Pump Speed е 400. Явно датчикът на коляновия си работи.

https://www26.zippys...YLXua/file.html
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 септември 2018 - 08:39
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 септември 2018 - 08:37

Нищо не се вижда. Ползвай тоя сайт да качваш снимки - radikal.ru

Копираш урл-линка и ще излезе директно на форума. Или това е някакво видео?

Като загрее оправя ли се? Обмислял ли си варианта просто да е тръгнал авансатора? Може да е влезнал някой боклук.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 27 септември 2018 - 08:40
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 септември 2018 - 08:47

 Ne6to Smisleno, на 27 септември 2018 - 08:37, каза:

Нищо не се вижда. Ползвай тоя сайт да качваш снимки - radikal.ru

Копираш урл-линка и ще излезе директно на форума. Или това е някакво видео?

Като загрее оправя ли се? Обмислял ли си варианта просто да е тръгнал авансатора? Може да е влезнал някой боклук.


Видео е - свали го за да го гледаш. И това е загряла.

Може даже да е сменен и клапана с "някой от шкафа там".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 септември 2018 - 08:49
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 септември 2018 - 21:57

Ако смяташ, че може клапана да прави проблема, по-добре сипвай двутактово и газ и виж дали ще има промяна.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 септември 2018 - 22:37

Не мисля че е клапана..
А за видеото, който не може да го свали, просто натиснете втори път върху Download . Първият вероятно ще ви прати на някаква реклама.
Отговори

steve b снимка steve b 27 септември 2018 - 22:39

Клапана на тези помпи(VP44!) е само намотка. Може да изгори(окъсява,стапя се) само ако вече преди това е ремонтирана електрониката и пак се стигне до изгаряне - случая наистина е такъв. Подвижните механични части на този клапан обаче си остават в механиката дори и при смяна - дори и да са го сменили от шкафа ако се е наложило той не влияе на калибровката!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 септември 2018 - 22:53

Тук въпроса е дали просто не се е задръстило буталото и от това да е изгоряла и електрониката. Оправили са транзистора, но проблема може да е останал в тоя случай. Резултата ще е същия, ще бяга аванса. Не е невероятно да се случи при смяна на филтър. Дигаш го и пада гнус и влиза към помпата.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 27 септември 2018 - 22:54
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 септември 2018 - 06:20

Видеото тръгва с Google Chrome, току що го тествах.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 септември 2018 - 07:27

 Ne6to Smisleno, на 27 септември 2018 - 22:53, каза:

Тук въпроса е дали просто не се е задръстило буталото и от това да е изгоряла и електрониката. Оправили са транзистора, но проблема може да е останал в тоя случай. Резултата ще е същия, ще бяга аванса. Не е невероятно да се случи при смяна на филтър. Дигаш го и пада гнус и влиза към помпата.

Да, ама Димов е измил даже корпуса отвътре...
Отговори

steve b снимка steve b 28 септември 2018 - 08:12

Тук проблема не е с аванса . Имаме проблем с количеството гориво което дава помпата - разкалибрирана е и в момента пуска по-малко от заявеното . От това страда най много предвпръскването - драстично намалява или изчезва / как да работи нормално тогава ...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 септември 2018 - 00:02

Мен в крайна сметка ме интересува, може ли да се коригира така както е , с някакъв симулатор на Бош ли или каквото е там, което се закача към помпата(кой има такова нещо). Или трябва да се свали задължително и на EPS 815 да се закачи(това ще доведе ли до както си беше). Идеята е да си показва каквото беше и да си гори както беше. Пък ако може и по-добре... "берекет версин" казват турците.

Щото като гледам борда какво показва и колко гори за изминатото сега.. и като знам какво беше - побеснявам!
Играчка да местя датчици и да си играя 5-10-20 пъти да отвивам/завивам електроника (с неясен край и резултат), не ми се прави. Най-много да докарам нещо по-сериозно като повреда - затова не обичам "играчките". Особено с такива лентови пикливи просотии, надвесен 2 часа над колата и бърникащ вътре му и нервите из небесата след всяко НЕсполучливо отваряне. Абсурд 100%-ов. То да е вариант, с който да виждаш нещо Live като резултат и да знаеш как и къде да го оставиш - да... ама не е така в случая с ръчпрома.

Аз най-добрия вариант го знам, една рециклирана помпа от Германия(който и да я е рециклирал, Бош, Мош все ми е тая) и се вади, слага се другата и одисеята приключва. Въпросът е има ли спасение в този момент и разбира се на каква цена, щото следва и въпрос "Струва ли си спрямо една готова за монтаж и забравяне на проблема.."
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 септември 2018 - 00:19
Отговори

bat van снимка bat van 29 септември 2018 - 07:32

Проблема най вероятно е в клапана за количеството.Докато е обезвъздушавана помпата и е въртяно на стартер клапана се е опекъл. Тогава е изгорял и транзистора.От там идва и високия разход по борд. А реално разхода ще е друг.
Ако не се смени клапана помпата пак ще изгори.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 септември 2018 - 08:00

Вариант 1: Сваляш твойта и отива на стенд. Монтираш и центроваш като хората и толкоз:
Вариант 2: Купуваш рециклирана от Германия, Полша, или Космоса, монтираш и центроваш и си ти.
Свали я да се направи както трябва. Не смятам, че имаш друг вариант с добър резултат.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg