Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Лепене (заваряване) на воден радиатор на Vectra C, има ли смисъл?

Chaveto снимка Chaveto 05 февруари 2015 - 12:13

Здравейте, колеги.

Преди няколко месеца забелязах, че от най-долната, дясна част на радиатора с малки капчици капе антифриз.
Не е от питата, а от металната най-долната, дясна част на радиатора.
При посещение в сервиз ме посъветваха да сложа добавка (стърготини), които запушиха теча и спря да капе антифриз.
След няколко месеца, след поредната автомивка (при загрял двигател, със студена вода) започна да тече по-силно от преди от същото място.
Отново сложих стърготини за запушване и отново спря да тече.
Да, обаче с тези стърготини си запуших радиатора на парното и в момента почти не духа топъл въздух в купето.
Купих си нов радиатор за парното, но преди да го сложа искам да залепя (заваря) водния радиатор, за да не се налага слагането на стърготини отново и запушването и на новия радиатор на парното.

Искам да Ви попитам дали има смисъл от такова лепене (заваряване), имайки в предвид, че не тече от питата.
Колко г/д струва това лепене (заваряне) и ако някой познава човек (сервиз), където извършват тази услуга като се има в предвид, че съм от Чепеларе и най-удобни градове са ми:
1. Смолян.
2. Асеновград.
3. Пловдив.

П.П.

Трябва ли да се сваля радиатора или може да стане и на място, имайки в предвид, че е на удобно място и може да се завари само при повдигане на колата?

Благодаря Ви предварително.
Мнението беше редактирано от Chaveto: 05 февруари 2015 - 12:16
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 05 февруари 2015 - 15:32

Слагай друг без да му мислиш много!
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 05 февруари 2015 - 18:45

Нов слагай.Не се занимавай с лепене.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 05 февруари 2015 - 21:30

Преди да си тръгнал да купуваш нов - купи един 'ремонтен'комплект епоксидна смола+ нишки, струва 6-7 лв. Вземи един малък шлайф и запили кеко около мястото на теч-а. Намажи и сложи 2-3 пласта нишки. След поне една нощ престой напълни само с вода и загрей колата. Ако нямаш ядове - разправяй на приятели и познати с какво и за колко пари се лепи радиатор! :)

Поздрави!
Отговори

Hybrid снимка Hybrid 05 февруари 2015 - 22:15

Послушай колегите с мнения #2 и #3.
Това е единственият и най-разумният вариянт.
Отговори

Chaveto снимка Chaveto 06 февруари 2015 - 18:22

 DALGONSKi, на 05 февруари 2015 - 21:30, каза:

Преди да си тръгнал да купуваш нов - купи един 'ремонтен'комплект епоксидна смола+ нишки, струва 6-7 лв. Вземи един малък шлайф и запили кеко около мястото на теч-а. Намажи и сложи 2-3 пласта нишки. След поне една нощ престой напълни само с вода и загрей колата. Ако нямаш ядове - разправяй на приятели и познати с какво и за колко пари се лепи радиатор! :)

Поздрави!



Благодаря за препоръката.
Задължително ще пробвам преди да купя нов!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 февруари 2015 - 18:43

Представи си как колата те оставя на път и/или ти прегрее мотора от избил отново теч от лепеното място.....Ще стане приказката икономията е майка на мизерията. Струва ли си да го мислиш това?
Отговори

Chaveto снимка Chaveto 06 февруари 2015 - 19:36

 IvailoM, на 06 февруари 2015 - 18:43, каза:

Представи си как колата те оставя на път и/или ти прегрее мотора от избил отново теч от лепеното място.....Ще стане приказката икономията е майка на мизерията. Струва ли си да го мислиш това?



Колега, мога да си позволя да го изпробвам, понеже в момента е със стърготини за запушване в антифриза и не тече.
А самата дъпчица от където капеше преди дори не се вижда (миниатюрна е), преди да сложа стърготините за един цял ден от там изтичаше не повече от 100мл антифриз.

Ако беше по-голяма дупката изобщо нямаше да се замислям за лепене, но в случай, че е много малка пукнатината мисля, че не е проблем да се пробва.
Дори и да не издържи и да се отлепи залепената част, то пак ще си капе по 100мл на ден...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 06 февруари 2015 - 20:25

А имаш ли идея какво е налягането в системата? Мен ми дреме принципно щот не е на моята кола, прави каквото сметнеш за добре щом можеш да си го позволиш....
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 06 февруари 2015 - 20:54

Икономията е майка на мизерията!
Един познат със Сузуки Витара дизел,след такова лепене на радиатора прави ремонт на главата!
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 06 февруари 2015 - 21:08

Да не говорим,че тези "стърготини" освен дупката на радиатора ти запушват и водните магистрали...
Смени си радиатора с читав и задължително преди това промивка на системата.

Поздрави!
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 06 февруари 2015 - 21:22

 ivan_pop, на 06 февруари 2015 - 20:54, каза:



-Много, ама МНОГО ми е интересно как с лепене на радиатора е стигнал до ремонт на главата !? :confused: Аз и бронята си лепих, сега какво трябва да очаквам - скоростна кутия !??

п.п. Препоръчах този лесен и евтин вариант за проба преди да се купи нов. И го препоръчах, защото не веднъж съм лепил и радиатори.. а умишлено не споменах и КАРТЕРИ на тежкотоварни коли! Или там няма налягане и температура !? То да има как човек нова кола да си купи, но не винаги това е посилно..
Отговори

gerov снимка gerov 07 февруари 2015 - 00:09

В картера какво налягане има?
Епоксидната смола не е за радиатори и ще е от" ден до пладне",има други методи с метал-пластик,оксипол и др.по-нови,но пак си е риск,защото както е споменал колегата се стига и до ремонт на главата!
Мнението беше редактирано от gerov: 07 февруари 2015 - 00:56
Отговори

Chaveto снимка Chaveto 07 февруари 2015 - 01:00

 IvailoM, на 06 февруари 2015 - 20:25, каза:

А имаш ли идея какво е налягането в системата? Мен ми дреме принципно щот не е на моята кола, прави каквото сметнеш за добре щом можеш да си го позволиш....


Колега, не искам да ме разбирате погрешно.
Знам, че всеки от Вас ми пише и дава своите съвети, за да ми помогне по един или друг начин, за което Ви благодаря на всички, които писахте.

Ще отида при майстор, който се занимава точно с лепене на радиатори и ако и той ми каже, че риска не си заслужава, то тогава ще си потърся друг радиатор.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 07 февруари 2015 - 09:40

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 30 юли 2017 - 18:03
Отговори

esil2 снимка esil2 07 февруари 2015 - 13:31

И да не купиш от най евтините радиатори. Препоръчвам ти нисенс или ако имаш повечко парички бер.
Мнението беше редактирано от esil2: 07 февруари 2015 - 13:33
Отговори

Chaveto снимка Chaveto 07 февруари 2015 - 14:44

 esil2, на 07 февруари 2015 - 13:31, каза:

И да не купиш от най евтините радиатори. Препоръчвам ти нисенс или ако имаш повечко парички бер.


Може ли да ми кажете колко г/д струва този радиатор и/или линкове към онлайн магазини или обяви за продажба да ми изпратите.

Благодаря предварително.
Отговори

maniaka снимка maniaka 07 февруари 2015 - 18:52

Колега аз съм на същото положение,само че моята е дизел+автоматик и се чудя какво да правя,но най добрия вариант е чисто нов. Твоят е сравнително евтин-ето един саит http://www.autopower.bg/
Мнението беше редактирано от maniaka: 07 февруари 2015 - 18:53
Отговори

radotrifo снимка radotrifo 08 февруари 2015 - 11:28

Колега, на една от предишните си коли - Кадет лепих радиатора с т.н. течен метал и изкарах години, продадох колата без проблем. Верно, че беше в горния край на пластмасовия капак, където се закрепя, но налягането си е налягане навсякъде. Не пречи да пробваш, но си имай едно на ум и проверявай редовно нивото и дали има овлажняване на лепеното място. Успех!
Отговори

espero2000 снимка espero2000 08 февруари 2015 - 17:31

оставете човека да прави или поне пробва каквото иска бе. Веднага му скочихте да го плюете. И аз съм лепил радиатор и е карал доста повеч от 2-3 месеца. Като проверищ по препоръката на коелегата вземи си Нисенс или BEHR, ами вземи си го ти- цената на такъв удря 300 и отгоре приятелю. Тия пари не се вадят току ей така. Ти като спукаш гума нова ли си купуваш а?

Той човека ако е имал пари да си купи нов дали щяхме да чупиме копчетета в момента ?? Виее като сте паралии си купувайте.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg