Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Влизане в авариен режим Р1220

Vogeg29 снимка Vogeg29 15 януари 2021 - 13:26

Здравейте! Имам астра Г 1999г. Дизелов двигател 2.0 103к.с. Откакто времето застудя ми се получи проблем , който е следния- при палене и до достигане на определени градуси при достигане на определени обороти( например 2000 на 2ра скорост) светва лампата за чек енджина и колата влиза в авариен режим.Това се наблюдава и ако задържа продължително на едни обороти.Ако обаче отпусна гаста или премина на по висока предавка , лампата престава да свети и излиза от авариен режим. Това го прави само като е студена и то понякога.При топла кола съм правил експерименти да качвам до 4000 оборота без да светка лампата.При прочит и консултация с майстор ми излиза грешка Р1220 , а мнението е ,че ми е изгорял някакъв чип свързан с ГНП.Сменено е масло и всички видове филтри навреме с чисто нови , горивния даже беше сменен от механик.Моля споделете мнения! Лек и спорен ден!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 януари 2021 - 14:03

Ако тоя "чип" ти беше изгорял, ти тая кола нямаше да можеш да я запалиш. Това първо.

1220 е грешка, която може да е свързана дори с въздух в горивната система. Това първо да се провери.
Маркучи и тройници за излишно гориво, уплътнителен пръстен на капачката на горивен филтър, както и уплътнителни пръстени на маркучите излизащи от капачката на горивен филтър.
Ако не знаеш какви са тройниците и маркуча : тройници външен диаметър 4мм, маркуч на gates, 3.2мм.
Оглед на капачката дали не взема въздух от там, да е сцепена, изкривена или друго. Има, продават се тела за филтър. Може и да бъде "побългарено".
Филтърът какъв е ? Да не е някой самозван и да е станал на каша вече. Mann, Mahle - стреми се към такива.

Има и един малко по-кофти проблем, ако са уплътнителите на дюзите.
Но това можеш да го познаеш, ако ти е много черен горивният филтър, тоест отишло е масло в горивото.


Но горепосочените неща + ако искаш да си провериш и цедката в резервоара, дали не е задръстена, да я почистиш. Под задната седалка се намира "входът" за филтъра в резервоара.
Ако ще вадиш цедката в резервоара, е хубаво да си продухаш и тръбите за горивото, които отиват до филтъра.

Това е засега, почвай, не е много, не е трудоемко и е хубаво да бъдат обновени/изчистени тия неща.

Другото, което може да е - центровката. Ако ти е избягала, това също може да е причина.

На първо време, можеш да започнеш с добавка в горивото, да покараш известно време. Но след почистването, ако ще го правиш. Дали ще е керосин(от петрол, много е важно, защото има и друг, с който ще прецакаш нещата) или някаква друга купешка, ти реши.

Това са нещата, за които се сещам. Първите с уплътненията и маркучите за излишно гориво и почистването, е хубаво да се направи.
За центровката(ако е от нея), или много добър човек по тая част, или инсрументи специални, за да се презацепи наново правилно.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 15 януари 2021 - 14:23
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 януари 2021 - 15:45

Изчисти цедките и смени филтъра, сложи малко двутактово масло и газ за горене в нафтата и покарай, пък може да изчезне грешката.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 януари 2021 - 15:52

Още нещо се сетих

На мен така като "задържах повече на едни обороти" също светваше, но преди това един тъпанар ми прави помпата, като беше вадил само електрониката, което води до "разкалибриране". И аз когато я карах нормално, не светваше.

Тъй че я кажи някой ровил ли ти е помпата, правена ли е, изгаряла ли е преди? Ако знаеш де..ако не знаеш, здраве да е.
Отговори

Vogeg29 снимка Vogeg29 15 януари 2021 - 17:49

Благодаря първо за отзивите! Пробвал съм с добавки , горивния филтър беше сменен качествено и не ми е ровено по помпата до колкото знам.Второ мнение от майстор е , че буталото на помпата ми не се обтяга оптимално при студена кола и е или развалено или разкалибрирано.Добавка съм слагал Bardhal за прочистване, ефекта беше нулев.Цедка не съм чистил.

Да добавя че при смяната на горивния филтър старият беше , циритам думите на майстора , чист като сълза.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 януари 2021 - 17:54

Отвори внимателно резервоара и виж какво има на дъното. Почисти го. После на пълен резервоар налей литър двутактово масло и литър газ за горене от жълтата, мини 300 километра и виж какво ще стане.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 януари 2021 - 20:24
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg