Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Calibra

седалки от астра в калибра? стават ли 1към1?

хибридния снимка хибридния 01 август 2011 - 17:35

Колеги, имам едно въпросче. Ако искам да сложа седалки от астра Гси в калибра ще станат ли Plug and play, а именно от болтовете на пода където са захванати релсите? По прост начин казано махам моите и завивам астровите. Става ли или си трябва преправяне? МЕрси на отзовалите се.
Отговори

Stranger снимка Stranger 01 август 2011 - 17:53

Стават без проблем, освен ако калибрата ти не е 4х4
Отговори

хибридния снимка хибридния 01 август 2011 - 18:24

не е 4х4. казваш свалям старите и слагам тея без да преправям и подобни?
Отговори

Stranger снимка Stranger 01 август 2011 - 22:09

До колкото си спомням е така...тези на астрата, от към вратата, се държат към пода а от вътре са завинтени странично за тунела...на калибрата пак бяха така и шините изглеждаха еднакви. Ти намерил ли си си седалки вече?
Отговори

хибридния снимка хибридния 01 август 2011 - 22:55

aми в момента преговарям с един колега от форума. Нищо не е сигурно , но държа да са перфектни без скъсано или протрито. както и механизма да е здрав. Дамаска засеганяма значение.
Отговори

хибридния снимка хибридния 16 август 2011 - 11:26

Колеги, а от Astra G coupe Bertone ще станат ли седалките без много преправяния или плуг анд плей?
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 16 август 2011 - 12:31

Измери си разстоянието на лява и дясна релса на твоите и на тези от Астра-та Г (в прибрано положение) и виж тогава. Мисля че на Астра Г предните седалки като размери са еднакви с тези на Вектра А, а от там сам се сещаш - би трябвало и на Калибра. Ако ли не отдолу самите релси са хванати за рамката на седалката с 4 болта - по 2 от двете страни. Развиваш и сменяш релсите и си ти. Ако ли не - режеш ушите и заваряваш както ти харесва. Като стигнеш до някъде пиши, че и на мен ми е интересно тоя swap на интериора.
Отговори

DJ Veso снимка DJ Veso 26 август 2011 - 22:39

нека и аз се включа малко по темата колеги, преди да си купя сегашното ГТ имах астра Ф комби на която и бях сложил седалки от калибра, захващането е 1 към 1 както и на вектрата, така че няма проблем да стане и обратната операция :)
Мнението беше редактирано от donchev1278: 26 август 2011 - 22:42
Отговори

sechko снимка sechko 26 август 2011 - 22:49

Да споделя и аз манипулацията която правих скоро......Сложих седалки от Калибра на Астра.Стават без преправяне ,всичко си е 1 към 1,но ,има едно НО!Седалките на Калибтата стоят много по ниско в купето на Астрата!Сигурно с около 10-15 см поне.От Калибра на Астра се преживява някак,но от Астра на Калибра ще стане седалката много на високо дори и да свалиш седалката с механизма на долу.Може да се получи ефекта да ти опира главата в тавана.Зависи колко е висок водача.От това следва,че без пробване на място няма как да се установи дали ще е удобно на водача на Калибрата.
Колкото за седалките от Астра Ж ,няма нищо общо захващането.Възможно е да стане с рязане и заваряване,но какво ще се получи....
Отговори

DJ Veso снимка DJ Veso 10 февруари 2013 - 14:38

 qnkata, на 10 февруари 2013 - 13:26, каза:

Колега а ако от Калибра сложиш на Астра Ф има ли вариант с механизма да я вдигнеш максимум нагоре и да си доиде на нивото на отригиналните седалки на астра


С механизма можеш да си регулираш както ти е удобно на теб, дали максимум надолу или нагоре зависи как ти е удобно. :love_opel: :flag:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg